Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ ПРИЙОМІВ ЕВРИСТИЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ УЧНІВ НА УРОКАХ ГЕОМЕТРІЇ В КЛАСАХ З ПОГЛИБЛЕНИМ ВИВЧЕННЯМ МАТЕМАТИКИ

ФОРМУВАННЯ ПРИЙОМІВ ЕВРИСТИЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ УЧНІВ НА УРОКАХ ГЕОМЕТРІЇ В КЛАСАХ З ПОГЛИБЛЕНИМ ВИВЧЕННЯМ МАТЕМАТИКИ

Назва:
ФОРМУВАННЯ ПРИЙОМІВ ЕВРИСТИЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ УЧНІВ НА УРОКАХ ГЕОМЕТРІЇ В КЛАСАХ З ПОГЛИБЛЕНИМ ВИВЧЕННЯМ МАТЕМАТИКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,00 KB
Завантажень:
236
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ М. П. ДРАГОМАНОВА
ВЛАСЕНКО Катерина Володимирівна
УДК 371.32:514.1
ФОРМУВАННЯ ПРИЙОМІВ ЕВРИСТИЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ УЧНІВ
НА УРОКАХ ГЕОМЕТРІЇ В КЛАСАХ
З ПОГЛИБЛЕНИМ ВИВЧЕННЯМ МАТЕМАТИКИ
13.00.02 – теорія та методика навчання математики
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ – 2004
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Донецькому національному університеті,
Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат педагогічних наук, доцент
Скафа Олена Іванівна,
Донецький національний університет,
доцент кафедри вищої математики та
методики викладання математики.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
Слєпкань Зінаїда Іванівна,
Національний педагогічний університет
імені М.П.Драгоманова, професор кафедри педагогіки і психології вищої школи;
кандидат педагогічних наук, доцент
Кульчицька Наталія Володимирівна, Прикарпатський університет імені В.Стефаника, доцент кафедри алгебри і геометрії.
Провідна установа: Інститут педагогіки АПН України,
лабораторія математичної і фізичної освіти, м.Київ.
Захист відбудеться “25” травня 2004 р. о 15.30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.053.03 у Національному педагогічному університеті імені М. П. Драгоманова (01601, м. Київ, вул. Пирогова, 9).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова (01601, м. Київ, вул. Пирогова, 9).
Автореферат розісланий “ 7 ” квітня 2004 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.О.Швець


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Проблема творчості в наші дні стала настільки актуальною, що вона по праву вважається проблемою століття. Основною ідеєю реформування освіти національної школи України є гуманізація і демократизація навчально-виховного процесу, основа яких – розвиток особистості учня, його здібностей, можливостей та інтересів, залучення школярів до творчої діяльності та розвиток її в процесі навчання математики. Орієнтація навчання на особистий розвиток, варіативність та відкритість школи потребує переосмислення всіх факторів, від яких залежить якість навчально-виховного процесу, у тому числі змісту, методів, форм та засобів навчання.
Цій проблемі присвячені роботи психологів Д.М.Богоявленського, Д.Б.Богоявленської, Л.С.Виготського, П.Я.Гальперіна, В.В.Давидова, К.М.Кабанової-Меллєр, З.І.Калмикової, Г.С.Костюка, Ю.М.Кулюткіна, О.М.Леонтьєва, А.Н.Лука, Н.О.Менчинської, Ж.Піаже, В.Н.Пушкіна, С.Л.Рубінштейна, Н.Ф.Тализіної, Л.М.Фрідмана та інших.
Психологи доводять, що правильно поставлене навчання сприяє формуванню творчої діяльності, а це можливо здійснити тільки завдяки включенню до змісту навчання різних евристик та створення спеціальних умов для творчості учня. І хоча різноманіття людського буття не зводиться лише до однієї евристичної діяльності, остання є ключовим моментом у розумінні специфічно людського ставлення до наявної дійсності, до навколишнього світу.
Проблемі реалізації евристичних ідей, діалектиці евристичної діяльності в навчанні математики приділяли увагу такі сучасні математики і методисти, як Г.Д.Балк, Г.П.Бевз, М.І.Бурда, В.Г.Болтянський, Б.А.Вікол, Б.В.Гніденко, С.Г.Губа, Г.В.Дорофєєв, П.М.Ерднієв, І.І.Зільберберг, Ю.М.Колягін, Л.Ларсон, Т.М.Міракова, А.Д.Мишкіс, Ю.О.Палант, Дж.Пойа, Г.І.Саранцев, Е.Е.Семенов, З.І.Слєпкань, Є.Н.Турецький, Л.М.Фрідман, С.І.Шапіро та інші.
Проведений нами аналіз робіт вищевказаних авторів підтверджує, що в основі евристичного підходу лежить психологія творчого мислення, процес пошуку, спроба формалізації творчої діяльності. При розгляданні різних прийомів навчання розв’язувати математичні задачі, доводити теореми, формулювати поняття на неалгоритмічній основі виникає проблема дослідження творчої розумової діяльності. Тому, на наш погляд, одним із найважливіших моментів удосконалення методів навчання повинно стати формування прийомів евристичної діяльності учнів. Це означає, що важливим етапом у розгляді методологічної основи евристики й евристичної діяльності є глибокий аналіз психологічної концепції діяльності.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ ПРИЙОМІВ ЕВРИСТИЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ УЧНІВ НА УРОКАХ ГЕОМЕТРІЇ В КЛАСАХ З ПОГЛИБЛЕНИМ ВИВЧЕННЯМ МАТЕМАТИКИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок