Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАЛЬНІ СУМІШІ З ТЕХНІЧНИМИ ЛІГНОСУЛЬФОНАТАМИ ТА ПАР, ЩО БІОЛОГІЧНО РОЗКЛАДАЮТЬСЯ

ФОРМУВАЛЬНІ СУМІШІ З ТЕХНІЧНИМИ ЛІГНОСУЛЬФОНАТАМИ ТА ПАР, ЩО БІОЛОГІЧНО РОЗКЛАДАЮТЬСЯ

Назва:
ФОРМУВАЛЬНІ СУМІШІ З ТЕХНІЧНИМИ ЛІГНОСУЛЬФОНАТАМИ ТА ПАР, ЩО БІОЛОГІЧНО РОЗКЛАДАЮТЬСЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,01 KB
Завантажень:
376
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ УКРАЇНИ
“КИЇВСЬКИЙ ПОЛІТЕХННІЧНИЙ ІНСТИТУТ”
КУРИЛЕНКО МИХАЙЛО ІВАНОВИЧ
УДК 621.742.4
ФОРМУВАЛЬНІ СУМІШІ З ТЕХНІЧНИМИ ЛІГНОСУЛЬФОНАТАМИ
ТА ПАР, ЩО БІОЛОГІЧНО РОЗКЛАДАЮТЬСЯ
Спеціальність 05.16.04 - Ливарне виробництво
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
КИЇВ - 1999
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі “Ливарне виробництво чорних та кольорових металів” Національного технічного університету України “Київський політехнічний інститут”.
Науковий керівник - доктор технічних наук, професор
Сьомик Аркадій Павлович,
Національний технічний університету України
“Київський політехнічний інститут”,
завідувач кафедри ЛВЧКМ
Офіційні опоненти - доктор технічних наук,
професор
Шинський Олег Йосипович
Фізико-технологічний інститут металів
та сплавів НАН України,
заступник директора;
- кандидат технічних наук
Андерсон Валерій Августович
АТ “КАМЕТ”,
директор науково-технічного центру
Провідна установа: Одеський державний політехнічний університет,
м. Одеса
Захист відбудеться “ 20 “ вересня 1999 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченоі ради К 26.002.12 Національного технічного університету України “КПІ” за адресою: 252056, Київ, проспект Перемоги, 37, НТУУ “КПІ”, ІФФ, корпус №9, ауд. 203.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного технічного університету України “КПІ” за адресою: 252056, Київ, проспект Перемоги, 37, НТУУ “КПІ”
Автореферат розісланий “ 19 “ серпня 1999 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат технічних наук, доцент Федоров Г.Є.
Загальна характеристика роботи
При виготовленні стрижнів та форм для чавунних та стальних відливок широко використовуються технічні лігносульфонати. Формувальні та стрижневі суміші з цим в’яжучим мають достатньо високі технологічні властивості, добре видаляються із відливок та не мають проблем із регенерацією. Для переведення сумішей в рідкоплинний стан (РСС) та покращення інших властивостей широко використовуються поверхнево-активні речовини (ПАР).
Проте однією із найважливіших споживчих характеристик ПАР, на яку останнім часом звертають все більшу увагу, є їх біологічне розкладання - розпад під впливом бактерій, кисню та ультрафіолетових променів. Це обумовлює окислення піноутворюючих речовини до СО2 та Н2О (40% від маси ПАР), а решта засвоюється мікроорганізмами. Промислові поверхнево-активні речовини в залежності від ступеню їх біологічного розкладання підрозділяються на ті, що біологічно розкладаються та ті, що біологічно не розкладаються. ПАР, що біологічно не розладаються, мають розгалужений вуглеводневий радикал, який містить насичений третинний або четвертинний вуглець, котрий практично не піддається окисленню. ПАР, що біологічно розкладаються, мають лінійну структуру вуглеводневого радикалу, хімічні зв’язки якого легко руйнуються під впливом бактерій, кисню та ультрафіолетових променів, і в значній мірі піддаються біохімічному очищенню. Усі поверхнево-активні речовини, розроблені раніш для РСС, в тому числі і з ЛСТ, є тими, що біологічно не розкладаються. Промислові стоки, що містять ці речовини, є екологіно шкідливими і в найближчі роки ПАР, що біологічно не розкладаються, будуть зняті з виробництва та замінені на речовини, що біологічно розкладаються.
Тому задача виконаної роботи - пошук та розробка для формувальних та стрижневих сумішей з технічними лігносульфонатами поверхнево-активних речовин, що біологічно розкладаються.
Метою дисертаційної роботи є вивчення впливу ПАР, що біологічно розкладаються, на властивості композиції “ЛСТ+ПАР”, уточнення механізму модифікування ЛСТ поверхнево-активними речовинами та розробка критеріїв поверхнево-активних речовин, що біологічно розкладаються, які визначають їх придатність для сумішей з ЛСТ.
Для досягнення поставленої мети необхідно вирішити наступні задачі:
1. Відібрати широкий спектр ПАР, що біологічно розкладаються, та дослідити їх властивості в композиції з лігносульфонатами.
2. Проаналізувати характер концентраційної залежності піноутворюючих властивостей систем ЛСТ-ПАР.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ФОРМУВАЛЬНІ СУМІШІ З ТЕХНІЧНИМИ ЛІГНОСУЛЬФОНАТАМИ ТА ПАР, ЩО БІОЛОГІЧНО РОЗКЛАДАЮТЬСЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок