Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Антикризовий менеджмент в умовах ринкової трансформації економіки

Антикризовий менеджмент в умовах ринкової трансформації економіки

Назва:
Антикризовий менеджмент в умовах ринкової трансформації економіки
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,64 KB
Завантажень:
168
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ РЕГІОНАЛЬНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ
КОРОЛЬ Володимир Степанович
УДК 338.24:338.124.4(477.84)
Антикризовий менеджмент
в умовах ринкової трансформації економіки
Спеціальність: 08.06.02 – Підприємництво,
менеджмент та маркетинг
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Львів – 2001
Дисертацією є рукопис
Дисертація виконана в Тернопільській академії народного господарства
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор
НАСІННИК Збігнєв Олександрович
Тернопільська академія народного господарства
завідувач кафедри
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
БОЙКО Микола Миколаєвич
Ужгородський національний університет
професор кафедри;
кандидат економічних наук,
старший науковий співробітник
ГОРИН Михайло Петрович
Інститут регіональних досліджень
НАН України,
старший науковий співробітник відділу.
Провідна установа: Львівський національний
університет ім. Івана Франка,
кафедра менеджменту, м. Львів
Захист дисертації відбудеться 2 липня 2001 р. о.11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.154.01 по захисту дисертації на здобуття наукового ступеня доктора наук в Інституті регіональних досліджень НАН України за адресою: 79026, м. Львів, вул. Козельницька, 4.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту регіональних досліджень НАН України за адресою: 79026, м. Львів, вул. Козельницька, 4.
Автореферат розісланий 25 травня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат економічних наук Жовтанецький В.І.
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. В умовах перехідної економіки зростає роль менеджменту, зокрема, його складових - кризового менеджменту та менеджменту персоналу, який передбачає оптимальне поєднання методів авторитаризму та колективізму. Також актуальним є дослідження проблем формування стратегії менеджменту в умовах кризи та удосконалення механізмів управління персоналом господарських структур. Указані складові менеджменту потребують подальшої розробки на основі аналізу концепцій класичного менеджменту в розрізі й під еволюційним впливом внутрішньовиробничих факторів. Цим концепціям насамперед повинні бути притаманні рекомендації для вироблення стратегії з метою формування оптимальних взаємовідносин із персоналом кризових підприємств.
Зарубіжний досвід показує, що розробці стратегії управління підприємством у кризових умовах приділяється значна увага, про що свідчать ґрунтовні розробки теоретичних положень кризового менеджменту. Зокрема, найбільш повно ці проблеми висвітлені у роботах І.Ансоффа, Р.Блейка, Ж.Вруума, Дж.К.Грейсона, Н.Дайхайма, А.Джаго, Є.Зайделя, Ж.Моутона, Д.Мак-Грегора, В.Крібеля, Т.Петерса, Д.Фреля, П.Хенсея, П.Дойля та ін.
Науково-методологічні аспекти розробки стратегії розвитку вітчизняних підприємств в умовах перехідної економіки висвітлені в роботах П.Бєлєнького, Д.Богині, Є.Бойка, В.Войцеховського, М.Герасимчука, М.Долішнього, М.Іванова, М.Козоріз, О.Кузьміна, А.Мокія, О.Оксанича, М.Прокопенка, М.Чумаченка, І.Школи, Н.Лук’янченка, Л. Лігоненко та інших. Разом з тим, ряд прикладних та методичних положень розробки та реалізації стратегії розвитку підприємств у сучасних умовах вимагають подальшого дослідження. Потребують вирішення питання трансформації зарубіжного досвіду у вітчизняну практику. Йдеться, перш за все, про його оптимальне поєднання зі специфікою сучасної соціально-економічної ситуації в Україні.
Управління виробничим персоналом при оптимізації витратного фактора та необхідності зниження витрат виробництва набуває першочергового значення. Для економіки України даний підхід стає особливо важливим в силу того, що виробничий потенціал потребує широкомасштабної й принципової реструктуризації, яка буде супроводжуватися новими пропорціями в структурі виробничих ресурсів. Тому необхідно розробити процедури прийняття раціональних управлінських рішень, ґрунтуючись на теорії кризового менеджменту.
Проблема дослідження критеріїв вибору адекватної реальним умовам стратегії управління підприємством в умовах кризи при домінанті фактора трудових ресурсів має практичне значення для українських менеджерів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Антикризовий менеджмент в умовах ринкової трансформації економіки

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок