Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Дослідження нормативно-методологічних засад впровадження методик оцінки та верифікації викидів парникових газів (на прикладі транспортного сектору)

Дослідження нормативно-методологічних засад впровадження методик оцінки та верифікації викидів парникових газів (на прикладі транспортного сектору)

Назва:
Дослідження нормативно-методологічних засад впровадження методик оцінки та верифікації викидів парникових газів (на прикладі транспортного сектору)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,95 KB
Завантажень:
75
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Національний університет “Львівська політехніка”
ГОРДІЄНКО ТЕТЯНА БОГДАНІВНА
УДК 33:625.143.58:656:504
Дослідження нормативно-методологічних засад впровадження методик оцінки та верифікації викидів парникових газів
(на прикладі транспортного сектору)
05.01.02 – стандартизація та сертифікація
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Львів – 2007
Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Національному університеті „Львівська політехніка” Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор,
Столярчук Петро Гаврилович, завідувач кафедри „Метрологія, стандартизація та сертифікація” Національного університету „Львівська політехніка”
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор, лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки
Мачехін Юрій Павлович, завідувач кафедри “Фізичні основи електротехніки” Харківського національного університету радіоелектроніки, м. Харків.
кандидат технічних наук,
Друзюк Василь Миколайович, генеральний директор Львівського регіонального центру стандартизації, метрології та сертифікації Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики, м. Львів.
Захист відбудеться “ 26 ” жовтня 2007 р. о 1600 годині на засіданні спеціалізованої Вченої ради Д 35.052.08 у Національному університеті „Львівська політехніка” (вул. С. Бандери, 12, Львів-13, 79013, ауд. 226 головного корпусу).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національного університету „Львівська політехніка” (вул. Професорська, 1, Львів, 79013).
Автореферат розісланий “ 25 ” вересня 2007 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради, д-р техн. наук, проф. Я. Т. Луцик


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Зміна клімату є однією з найбільш важливих і складних проблем у сфері охорони навколишнього середовища за останнє століття, яка загрожує людству. За цей період в атмосфері збільшився вміст деяких природних газових складових та інших газів, які не є природними компонентами глобальної екосистеми. Зростання викидів парникових газів (ПГ) антропогенного походження може призвести до порушення стійкості екологічної системи Землі в цілому. Кількісні зобов’язання для країн-сторін Рамкової Конвенції ООН про зміну клімату (РКЗК ООН) щодо скорочення викидів ПГ антропогенного походження встановлено у Кіотському протоколі до РКЗК ООН. Оцінку викидів в атмосферу забруднюючих речовин (ЗР), до яких відносяться і ПГ, проводять з використанням міжнародних методик, зокрема методик Міжурядової групи експертів з питань зміни клімату (МГЕЗК) – ІРСС-1996, ІРСС-2006, Посібника Європейської Економічної Комісії ООН з інвентаризації викидів ЗР в атмосферу – CORINAIR. Достовірність даних щодо оцінки викидів ПГ, прозорість, точність і співставність цієї інформації дозволить Україні не лише виконувати свої міжнародні зобов’язання щодо їхнього скорочення, а також покращити екологічну ситуацію і взяти участь у “гнучких механізмах” Кіотського протоколу до РКЗК ООН. Від якості оцінки викидів ПГ залежать успішність здійснення її перевірки (верифікації), сертифікації, аудиту третьою стороною діяльності, пов’язаної із скороченням викидів ПГ на відповідність вимогам Кіотського протоколу, РКЗК ООН та стандартам Міжнародної організації з стандартизації, через які впроваджуються інноваційні технології з підвищення ефективності використання енергії і відповідно скорочення викидів ПГ. Удосконалення і періодичний перегляд методик оцінки та верифікації викидів ПГ базуються на результатах наукових досліджень та аналізі кадастрів викидів ПГ, які надаються країнами-сторонами РКЗК ООН. Чинні наразі національні методики хоча і дозволяють оцінити викиди ПГ від транспорту, однак мають низку недоліків, зокрема, не враховують вимоги міжнародних методик оцінки і верифікації викидів ПГ, не враховують можливість використання наявних вхідних даних, не містять вимог з оцінки невизначеності отриманих результатів. Формулювання науково-методичних засад щодо стандартизації методик оцінки викидів ПГ в Україні у транспортному секторі, створення відповідних нормативних документів (НД) на основі міжнародних, їхня адаптація до національних умов наразі є необхідним і актуальним завданням та становить науковий і практичний інтерес.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: Дослідження нормативно-методологічних засад впровадження методик оцінки та верифікації викидів парникових газів (на прикладі транспортного сектору)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок