Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ІСТОРІЯ ВІТЧИЗНЯНОЇ КІБЕРНЕТИКИ ТА ІНФОРМАТИКИ (етапи накопичення наукової спадщини та досвіду інформатизації суспільства)

ІСТОРІЯ ВІТЧИЗНЯНОЇ КІБЕРНЕТИКИ ТА ІНФОРМАТИКИ (етапи накопичення наукової спадщини та досвіду інформатизації суспільства)

Назва:
ІСТОРІЯ ВІТЧИЗНЯНОЇ КІБЕРНЕТИКИ ТА ІНФОРМАТИКИ (етапи накопичення наукової спадщини та досвіду інформатизації суспільства)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
36,44 KB
Завантажень:
333
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 
Національна академія наук України
Центр досліджень науково-технічного потенціалу та історії науки
ім. Г.М.Доброва
На правах рукопису
ХОМЕНКО Лев Григорович
УДК 002(09);007(09);681.5(09).
ІСТОРІЯ ВІТЧИЗНЯНОЇ КІБЕРНЕТИКИ ТА ІНФОРМАТИКИ
(етапи накопичення наукової спадщини та досвіду інформатизації суспільства)
07.00.07 _історія науки і техніки
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня доктора історичних наук
Київ
Інститут кібернетики ім. В.М.Глушкова НАН України
2000
Дисертацією є монографія.
Роботу виконано в Інституті кібернетики ім. В.М.Глушкова НАН України.
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, провідний науковий співробітник інституту історії України НАН України ПЛЮЩ Микола Романович
доктор технічних наук, професор, головний науковий співробітник інституту кібернетики В.М.Глушкова, Заслужений діяч науки України РАБІНОВИЧ Зіновій Львович
доктор фізико-математичних наук, професор, професор кафедри вищої математики Національного технічного університету України “Київський політехнічний інститут” ДОБРОВОЛЬСЬКИЙ Вячеслав Олексійович
Провідна установа: Київський національний університет імені Тараса Шевченка
Захист відбудеться 28 вересня 2000 р о 10 год. на засіданні спеці-алізо-ваної вченої ради Д 26.189.01 у центрі досліджень науково-технічного потенціалу та історії науки імені Г.М.Доброва НАН України за адресою: 01032, Київ, бульвар Шевченка, 60.
3 дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці ЦДПІН НАН України.
Автореферат розісланий 15 липня 2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат економічних наук Л.С.ЛОБАНОВА
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ПРАЦІ
Актуальність вибраної теми. Знаменним феноменом сучасності і найважли-вішим кроком до нового сприйняття наукової картини Всесвіту став кібернетичний світогляд, який пов’язаний з орга-нізаційно-інформаційними аспектами як найважливішими катего-ріями, всезагальними для явищ матеріаль-ного буття. Сформована в СРСР на цих підвалинах молода наука фізико-математичного профілю кібернетика надала методи та засоби пізнання та цивілізованого управління ще не вивченими складними організаціями (системами) і стала потужним фактором науково-технічного прогресу, істотно інтенсифікуючим розвиток і можливості продуктивних сил. У розвинених країнах посиленню цього фактору, що вважається найважливішою стратегічною проблемою сучасності у боротьбі за виживання, за відвернення криз, за економічну, технологічну, інтелектуальну, військову могутність, надані найважливіші пріорите-ти, підпорядковані основні зусилля та ресурси.
Але, не дивлячись на очевидну необхідність активізації розвитку кібернетики та її дійового авангарду _інформатики, в СРСР та Україні склалася критична ситуація. Більш як десятирічне відставання від рівня розвинених країн у галузі електронізації та інформаційних технологій не скорочується, а продовжує збільшуватись, сягаючи за деякими показниками необоротного, катастрофічного масштабу.
Важливим чинником досягнення перелому у цій ситуації та стимулом розбудови науково-технічного базису інформатизації нашого суспільства є глибоке оволодіння цінною творчою спадщиною вітчизняних наукових шкіл, критичне переосмислення досвіду досягнень, помилок, впливу позитивних та негативних факторів. Без цього очікуване нагромадження потужного освітнього потенціалу та соціального стимулу, обов’язкових для успіху політики інформатиза-ції України, не уявляється можливим. Тому об’єктом дослідження вибрана саме кібернетика та інформатика, запропонована простора тематична бібліографія.
Ступінь вивчення теми. Стан розвитку наукових напрямків пізнавального апарату кібернетики, уявлення про її предмет та методи на рівні 70-х років відображені енциклопедією кібернетики. Фрагмен-тарні відомості про генезис часткових наукових напрямків та деякі методологічні проблеми оприлюднені збірником “Кібернетику _на службу комунізму”, серією “Кібернетика _необмежені можливості та можливі обмеження”, у спеціальній та проблемній літературі, наукових звітах, дисертаціях, архівних матеріалах.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 Реферат на тему: ІСТОРІЯ ВІТЧИЗНЯНОЇ КІБЕРНЕТИКИ ТА ІНФОРМАТИКИ (етапи накопичення наукової спадщини та досвіду інформатизації суспільства)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок