Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Університетська психологія в Україні в першій половині ХІХ століття

Університетська психологія в Україні в першій половині ХІХ століття

Назва:
Університетська психологія в Україні в першій половині ХІХ століття
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,14 KB
Завантажень:
2
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ІНСТИТУТ ПСИХОЛОГІЇ ім. Г.С. Костюка
АПН УКРАЇНИ
Пухно Світлана Валеріївна
УДК 159. 9. (09)
Університетська психологія в Україні
в першій половині ХІХ століття
19. 00. 01 – загальна психологія, історія психології
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата психологічних наук
Київ – 2007
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті психології імені Г.С. Костюка АПН України,
в лабораторії історії психології імені В.А. Роменця
Науковий керівник: кандидат психологічних наук,
Куєвда Володимир Терентійович,
Інститут психології імені Г.С. Костюка АПН України, завідувач лабораторії історії психології імені В.А. Роменця
Офіційні опоненти: доктор психологічних наук, професор
Потапова Валентина Дмитріївна,
Донецький національний університет,
завідувач кафедри психології
 
кандидат психологічних наук,
Куценко Галина Володимирівна,
Інститут психології імені Г.С. Костюка АПН України, старший науковий співробітник лабораторії психології навчання імені І.О. Синиці
Провідна установа: Національний педагогічний університет імені М.П. Драгоманова, кафедра психології, Міністерство освіти і науки України, м. Київ
Захист відбудеться “18” квітня 2007 р. об 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.453.01 Інституту психології імені Г.С. Костюка АПН України (01033, м. Київ, вул. Паньківська, 2).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту психології імені Г.С. Костюка АПН України за адресою: 01033, м. Київ, вул. Паньківська, 2.
Автореферат розісланий “16” березня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Г.О. Балл
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Успішний розвиток вітчизняної науки як складової державотворчого процесу в Україні залежить від низки умов. Серед них чільне місце посідає осягнення історії становлення української психології як вагомого чинника розвитку психологічної науки загалом. Українська психологія увібрала в себе всю суперечливість поглядів щодо предмету цієї галузі знань, методів її дослідження, способів інтерпретації результатів тощо, містить в собі значні труднощі виділення логіки історичного розвитку психологічної думки. Тому потреба впорядкування змісту та послідовності досліджуваних явищ видається нагальною, завдяки чому минуле може слугувати дійовим джерелом повноцінного осмислення сучасності. Звідси стає зрозумілим необхідність глибшого та всебічного осмислення історичного розвитку психології, активного звернення до майже невідомих сторінок історії розвитку наукової психологічної думки, зміст яких міг би стати істотним доповненням професійної свідомості сучасних психологів.
Крім того, важливим видається повернення з минулого того знання, що через різні причини не входило до складу національної свідомості нашого народу. Адже протягом певного часу зміст історичної пам’яті національної культури змінювався. Вона включає в себе лише те з минулого, що виявляється співзвучним актуальним потребам сьогодення. Все ж інше витісняється в забуття, ще й тому актуальною є потреба його осмислення з метою відродити забуті сторінки національної духовної культури. Історії психології належить важливе місце у комплексі наук, покликаних слугувати реалізації цілей відродження національної культурно-наукової спадщини українського народу, пробудження загалом національної свідомості.
Історія української психології накопичила значний масив матеріалів з наукової спадщини тих психологів, які дотримувалися матеріалістичної лінії в дослідженні природи психічного. Саме тому в літературі з історії психології тривалий час аналізу підлягали лише праці представників матеріалістичної лінії, головним чином Петербурзького і Московського університетів, в той час, як спадщина представників українських університетських психологів залишається маловідомою навіть для фахівців в галузі історії психології, не кажучи вже про більш широке коло представників психологічного товариства. Не висвітлено також змісту соціокультурних передумов становлення психології досліджуваного періоду, що служить підставою для тверджень про несамодостатність психології в Україні того періоду.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 



Реферат на тему: Університетська психологія в Україні в першій половині ХІХ століття

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок