Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПОЛІТОЛОГІЧНИЙ АНАЛІЗ ІНТЕГРАЦІЙНОЇ РОЛІ РЕЛІГІЇ В УМОВАХ МОДЕРНІЗАЦІЇ УКРАЇНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА.

ПОЛІТОЛОГІЧНИЙ АНАЛІЗ ІНТЕГРАЦІЙНОЇ РОЛІ РЕЛІГІЇ В УМОВАХ МОДЕРНІЗАЦІЇ УКРАЇНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА.

Назва:
ПОЛІТОЛОГІЧНИЙ АНАЛІЗ ІНТЕГРАЦІЙНОЇ РОЛІ РЕЛІГІЇ В УМОВАХ МОДЕРНІЗАЦІЇ УКРАЇНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,72 KB
Завантажень:
359
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ЛЬВІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ІВАНА ФРАНКА
ЛОМАКА ІВАННА ІВАНІВНА
УДК 322+34804(477)
ПОЛІТОЛОГІЧНИЙ АНАЛІЗ
ІНТЕГРАЦІЙНОЇ РОЛІ РЕЛІГІЇ В УМОВАХ МОДЕРНІЗАЦІЇ УКРАЇНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА.
23.00.02 – політичні інститути та процеси
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата політичних наук
Львів - 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі політології Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника
Науковий керівник доктор філософських наук, професор,
заслужений діяч науки і техніки України,
Рибачук Микола Филимонович,
Український гуманітарний інститут,
професор кафедри гуманітарних дисциплін, проректор.
Офіційні опоненти доктор історичних наук, професор, академік Академії
педагогічних наук України
Пащенко Володимир Олександрович,
Полтавський державинй педагогічний університет ім. В. Г. Короленка,
ректор.
 
кандидат політичних наук, доцент,
Юраш Андрій Васильович,
Львівський національний університет імені Івана Франка.
Провідна установа Київський національний університет будівництва і архітектури, кафедра політичних наук.
Захист відбудеться „ 24 ” січня 2007 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.35.051.17 у Львівському національному університеті імені Івана Франка за адресою 79000, м. Львів, вул. Університетська, 1, ауд.301.
З дисертацією можна ознайомитись у Науковій бібліотеці Львівського Національного університету імені Івана Франка за адресою: 79005, м. Львів, вул. Драгоманова,5.
Автореферат розісланий “28“ грудня 2006 р.
Учений секретар спеціалізованої вченої ради, кандидат політичних наук, доцент |
Шурко О.Б.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Сучасний світ являє собою складну систему з багатьма взаємо-залежними елементами. Ця система перебуває у стані нестійкої рівноваги. Глобалістська політика найрозвиненіших країн планети аж ніяк не пом’якшує напруженості у відносинах між державами та всередині країн між різними верствами населення. Окрім того, глобалізація призвела до виникнення проблем якісно нового типу, так званих глобальних проблем сучасності, що відзначаються небаченою складністю, загрозливістю та гостротою. Тому нині особливої актуальності набуває проблема підтримання в суспільстві необхідного рівня соціальних інтеграції й стабільності, які б, не гальмуючи назрілих змін, забезпечували взаємоузгодження процесів соціального співжиття, усуваючи загрозу руйнівних для всього соціаль-ного цілого вибухів.
Одним із важливих засобів вирішення означеної проблеми була і залишається релігія. Звичайно, за сучасних умов статус релігії різниться від того, який вона посідала аж до Нового часу. Варіюється кількість віруючих, змінилися форми віри, Церква відокремлена від дер-жави. Водночас сьогодні ми є свідками надолуження релігією втраченої значущості, впливовості й насамперед відтво-рення свого морального авторитету, відбувається помітна активізація діяльності релігійних організацій. Все це робить дедалі нагальнішим вивчення, з метою ефективної реалізації, потенціалу такого со-ціального інституту, як релігія, для підтримання стабільного функціонування соціуму, досягнення соціального консенсусу в розумінні та вирішенні дедалі ширшого кола проблем, що постають перед людством сьогодні.
Актуальність теми даного дослідження зумовлює і загальне ускладнення структури релігії як одного з важливих соціальних інститутів нашого суспільства, і, зокрема, розширення мережі релігій в сучасній Україні, і, особливо, піднесення їх політичної ролі. Церква все частіше висловлює своє ставлення до соціально-політичних подій, які супроводжуються суттєвими трансформаціями суспільного життя. Соціально значуща діяльність Церкви дістає все більшу підтримку з боку громадськості.
Пильнішої уваги вимагає й розкриття залежності інтеграційного потенціалу релігій в Україні від характеру міжконфесійних відносин. Вони в Україні на сьогодні ще характеризуються помітним рівнем конфліктності. Існують суперечності між традиційними церквами та новітніми релігійними рухами, між традиційними церквами різних віросповідань, а також між церквами одного й того ж віросповідання.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ПОЛІТОЛОГІЧНИЙ АНАЛІЗ ІНТЕГРАЦІЙНОЇ РОЛІ РЕЛІГІЇ В УМОВАХ МОДЕРНІЗАЦІЇ УКРАЇНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок