Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> металевий гафній ядерної чистоти

металевий гафній ядерної чистоти

Назва:
металевий гафній ядерної чистоти
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,93 KB
Завантажень:
323
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ НАУКОВИЙ ЦЕНТР
"ХАРКІВСЬКИЙ ФІЗИКО-ТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ"
Мухачов Анатолій Петрович
УДК 669.297
металевий гафній ядерної чистоти
01.04.13 – фізика металів
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Харків – 2001
Дисертацією є рукописом.
Робота виконана в Державному науково-виробничому підприємстві “Цирконій”,
м. Дніпродзержинськ.
Науковий керівник:
Доктор фізико-математичних наук, професор Ажажа Володимир Михайлович, Інститут фізики твердого тіла, матеріалознавства та технологій ННЦ ХФТІ, заступник директора.
Офіційні опоненти:
Доктор фізико-математичних наук, професор Пугачов Анатолій Тарасович, Національний технічний університет “Харківський політехнічний інститут”, завідувач кафедри.
Доктор фізико-математичних наук, професор Мерисов Борис Олександрович, Харківський національний університет ім.В.Н.Каразіна, ведучий науковий співробітник.
Провідна організація: Інститут металофізики ім. Г.В.Курдюмова Національної академії наук України.
Захист дисертації відбудеться 18.12.2001 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.845.01 при ННЦ ХФТІ за адресою: 61108, м. Харків, вул. Академічна, 1, конференц-зал.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці ННЦ ХФТІ за адресою:
61108, м. Харків, вул. Академічна, 1.
Автореферат розісланий 16.11.2001 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради
доктор фізико-математичних наук М.І.Айзацький
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Гафній володіє унікальним комплексом фізико-механічних властивостей: високою температурою плавлення, високими міцносними властивостями і хорошою пластичністю, високою корозійною стійкістю у воді та парі, а також великим поперечним перерізом захоплення нейтронів.
Завдяки переліченим вище властивостям гафній знаходить все більше застосування як конструкційний матеріал гарячої зони ядерних реакторів. З нього виготовляють стержні, які є поглинаючими елементами у системах управління та захисту ядерних реакторів. Гафній знаходить широке застосування як легуючий елемент у сплавах, застосовується у суднобудуванні, електротехніці, медицині та інше. Оксид гафнію є високотемпературною керамікою, яка застосовується у відповідальних вузлах камер згорання, сопел та інше.
Зростаючій інтерес нових областей науки та техніки до унікального комплексу фізико-механічних властивостей гафнію, особливо ядерного реакторобудування, а також інтерес до його сплавів та сполук, перспективність більш широкого його використані у народному господарстві України, розробка методів отримання та рафінування гафнію, розробка та удосконалення обладнання для його отримання та рафінування, і пов'язана з цим можливість подальшого накопичення нових даних при дослідженні його властивостей – все це і визначає актуальність роботи.
Металевий гафній ядерної чистоти – це гафній у металевому стані, який відповідає вимогам конструкційних матеріалів активної зони ядерних реакторів по фізичним властивостям та хімічному складу його домішок.
Особливості отримання та рафінування гафнію вивчені недостатньо. відомі сьогодні фізико-механічні властивості відносяться до гафнію, вміст домішок в якому регламентується ГОСТ 22517-87. Тому одержання більш чистого гафнію розширить можливості його застосування у виді виробів (пруток, стрічка, труба, дріт).
Україна має великі запаси гафнію, тому розширення областей його застосування, одержання у більш чистому виді потребує постійного удосконалення технології та процесів отримання і рафінування гафнію.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Розробка технології отримання та рафінування гафнію проводилась у відповідності з Концепцією розвитку паливно-енергетичного комплексу України на період до 2000 р. (Постанова Верховної Ради України № 3907-12 від 02.02.1994 р.) і Указом Президента України “Про першочергові міроприємства по розвитку атомної енергетики та формуванню ядерно-паливного циклу в Україні” № 64/94 від 23.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: металевий гафній ядерної чистоти

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок