Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> АГРОЕКОЛОГІЧНЕ ОБҐРУНТУВАННЯ РОЗМІЩЕННЯ ВИНОГРАДНИХ НАСАДЖЕНЬ у Північному причорномор’ї (на прикладі Овідіопольського району Одеської області)

АГРОЕКОЛОГІЧНЕ ОБҐРУНТУВАННЯ РОЗМІЩЕННЯ ВИНОГРАДНИХ НАСАДЖЕНЬ у Північному причорномор’ї (на прикладі Овідіопольського району Одеської області)

Назва:
АГРОЕКОЛОГІЧНЕ ОБҐРУНТУВАННЯ РОЗМІЩЕННЯ ВИНОГРАДНИХ НАСАДЖЕНЬ у Північному причорномор’ї (на прикладі Овідіопольського району Одеської області)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,28 KB
Завантажень:
185
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
УКРАЇНСЬКА АКАДЕМІЯ АГРАРНИХ НАУК
ІНСТИТУТ АГРОЕКОЛОГІЇ ТА БІОТЕХНОЛОГІЇ
ВЛАСОВ В’ячеслав Всеволодович
УДК 631.95:634.8:581.5
АГРОЕКОЛОГІЧНЕ ОБҐРУНТУВАННЯ РОЗМІЩЕННЯ ВИНОГРАДНИХ НАСАДЖЕНЬ у Північному причорномор’ї (на прикладі Овідіопольського району Одеської області)
03.00.16 – Екологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата сільськогосподарських наук
Київ – 2003


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Інституті виноградарства і виноробства ім. В.Є.Таїрова Української академії аграрних наук протягом 2000 – 2003 рр.
Науковий керівник: доктор сільськогосподарських наук, професор, член- кореспондент УААН Лянний Олександр Дмитрович
Офіційні опоненти: доктор сільськогосподарських наук, професор, член-
кореспондент УААН Іванченко Вячеслав Йосипович,
Інститут винограду і вина “Магарач” УААН,
заступник директора по науковій роботі
 
доктор сільськогосподарських наук, старший науковий співробітник Кондратенко Тетяна Єгорівна,
Інститут садівництва УААН, головний науковий співробітник
Провідна установа: Уманський державний аграрний університет
Міністерства аграрної політики України, м. Умань
Захист дисертації відбудеться „ 15 ” жовтня 2003 року о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д. 26.371.01 Інституту агроекології і біотехнології УААН за адресою: 03143, Київ – 143, вул.. Метрологічна, 12.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Інституту агроекології і біотехнології УААН за адресою: 03143, Київ – 143, вул.. Метрологічна 12
Відгуки на автореферат у двох примірниках, завірених печаткою, просимо надсилати вченому секретареві спеціалізованої вченої ради.
Автореферат розісланий „11” вересня 2003 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
кандидат хімічних наук Г.В. Заякіна
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Північне Причорноморє відноситься до регіонів України з традиційно розвиненим виноградарством і виноробством. Так, ще 15 років тому в суспільному секторі Одещини виноградні насадження займали 2% площі сільгоспугідь і забезпечували 15% грошових надходжень і понад 20% прибутку від реалізації продукції рослинництва. В останні роки виноградарство втратило своє провідне значення. Значно скоротились площі виноградників, зменшилась продуктивність насаджень. Аналіз розвитку виноградарства в одному з найбільших виноградарських районів Одещини – Овідіопольському – показав, що першопричиною кризового стану виноградників є нехтування екологічними факторами. Вибір площ, проектування і закладання виноградників відбувались без детального агроекологічного обгрунтування. Як наслідок – висока зрідженість насаджень, низька врожайність та якість винограду, збитковість виробництва. Нові форми господарювання в умовах ринкових відносин, реформування сільськогосподарського виробництва висовують більш високі вимоги до раціонального використання землі, стабільності та якості урожаїв. Можливості оптимізації середовища за рахунок техногенних засобів дуже обмежені. Постає питання раціонального використання агроекологічних ресурсів та розробки агротехнічних прийомів адаптивного виноградарства.
Актуальність теми. Промислові виноградники в умовах Північного Причорномор’я експлуатуються понад 25-30 років. Витрати на закладання одного гектара насаджень становлять біля 45 тис. грн. і відшкодовуються починаючи з п’ятого року після садіння. Помилки, допущені при закладанні насаджень, виправити практично неможливо. Тому вибір площ для розміщення виноградників, відповідного сортименту і системи ведення кущів вимагають дуже виваженого, науково-обгрунтованого підходу. На перший план виступає підвищення рівня екологізації виноградарства, тобто врахування ампелоекологічних умов при розміщенні виноградників, доборі сортименту і способів ведення рослин, а також впровадження енергоресурсогрунтозберігаючих технологій. Ці питання в умовах Північного Причорномор’я вивчені недостатньо, що і зумовило тему дисертаційної роботи.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: АГРОЕКОЛОГІЧНЕ ОБҐРУНТУВАННЯ РОЗМІЩЕННЯ ВИНОГРАДНИХ НАСАДЖЕНЬ у Північному причорномор’ї (на прикладі Овідіопольського району Одеської області)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок