Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат: ДІЯЛЬНІСТЬ МІСЦЕВИХ ДЕРЖАВНИХ ОРГАНІВ УКРАЇНИ ПО РОЗВИТКУ ПРОМИСЛОВОСТІ В 1921 – 1922 рр.

Загрузка...

ДІЯЛЬНІСТЬ МІСЦЕВИХ ДЕРЖАВНИХ ОРГАНІВ УКРАЇНИ ПО РОЗВИТКУ ПРОМИСЛОВОСТІ В 1921 – 1922 рр. / сторінка 2

Назва:
ДІЯЛЬНІСТЬ МІСЦЕВИХ ДЕРЖАВНИХ ОРГАНІВ УКРАЇНИ ПО РОЗВИТКУ ПРОМИСЛОВОСТІ В 1921 – 1922 рр.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,64 KB
Завантажень:
16
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
При цьому максимальна увага приділяється прямим (управлінським) та непрямим (регулюючим) чинникам, що мали безпосередній вплив на промислове виробництво.
Хронологічні межі дослідження (1921 – 1922 рр.) обумовлені декількома чинниками. Саме протягом цього періоду розпочався і в основному завершився перехід до нової економічної політики, сформувалися відносно усталені «правила гри», за якими діяли місцеві органи протягом 1920-х рр., виявилися основні проблеми і суперечності непу. Не варто забувати і те, що до кінця 1922 р. УСРР, хай і формально, але залишалася незалежною державою, а це сприяло закладенню певної специфіки в діяльність її владних органів. Нарешті, період 1921 – 1922 рр. уявляється найменш вивченим істориками – як стосовно діяльності місцевих радянських органів, так і історії непу взагалі.
Географічні межі дослідження збігаються з тогочасними кордонами УСРР.
Мета дослідження передбачає створення комплексної характеристики діяльності місцевих органів влади УСРР з розвитку промисловості напередодні та під час переходу до непу, вивченні основних форм і методів цієї діяльності та тих трансформацій, що вона зазнавала в процесі впровадження ринкових реформ.
Реалізації вказаної мети підпорядковано вирішення наступних конкретно-дослідницьких завдань:
- проаналізувати науково-теоретичний рівень вивчення проблеми, здійснити комплексний аналіз наявних джерел, з’ясувати ступінь їх достовірності;
- розкрити роль місцевих органів влади та їх структурних підрозділів у регулюванні й управлінні промисловістю на початку 1920-х рр., відстежити характер їх взаємостосунків з відповідними центральними органами і відомствами;
- вивчити зміни, що відбулися в діяльності місцевих органів влади з розвитку промислового виробництва в процесі господарської реформи 1921 – 1922 рр.;
- з’ясувати основні форми і методи діяльності місцевої влади відносно державного і недержавного секторів промисловості;
- виявити регіональні особливості вищевказаних процесів.
Методологія і методи дослідження. Питання про методологію історичних досліджень є одним з найбільш суперечливих. Серед розмаїття думок автор схильний погодитися з тими істориками, які вбачають вихід з методологічної кризи у свободі наукової думки для всіх світоглядних шкіл та у синтезі різних ідей і підходів. Усвідомлюючи загальну необхідність такого синтезу, водночас вважаємо, що методологія історичного матеріалізму, яка базується на первинності матеріального, соціально-економічного, далеко не вичерпала себе, а з точки зору основних проблем даного дослідження може бути застосована для їх успішного вирішення. Зрозуміло, під історичним матеріалізмом маємо на увазі не його вульгаризований варіант у вигляді т. зв. «марксизму-ленінізму» (фактично – сталінізму), який притаманний радянській історіографії і дотримувався не стільки принципів історизму та об’єктивності, скільки сумнозвісної «партійності». Так само положення про домінанту соціально-економічного в історії не слід абсолютизувати, обов’язково враховуючи вплив інших чинників (географічного, соціально-психологічного, етнокультурного). Сподіваємось також, що об’єктивності нашого дослідження не зашкодили уявлення автора про пріоритет загальнолюдських цінностей над класовими, етнічними і т.п., а людини з її невід’ємними правами і свободами – над державою.
Дисертаційна робота виконана в концептуальних межах історії України, проте певна специфіка обумовлює міждисциплінарність дослідження: його окремі фундаментальні положення випливають з політології, історії економіки, історії права (з точки зору правозастосування). Відтак, природним було використання і загальнонаукових, і спеціально-історичних методів. Останні, зрозуміло, були провідними для даного дослідження і застосовувалися автором в комплексі та нерозривній єдності. Так, історико-генетичний метод використовувався при дослідженні виникнення місцевих радянських органів і трансформацій, яких вони зазнавали; історико-порівняльний – при визначенні спільного та відмінного в формах і методах діяльності місцевої влади щодо розвитку промисловості на різних історичних етапах (за часів «воєнного комунізму» та з переходом до непу) й у різних регіонах; статистичний (формально-кількісний) аналіз – при аналізі кількісних показників, що відбивають результати цієї діяльності.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Реферат на тему: ДІЯЛЬНІСТЬ МІСЦЕВИХ ДЕРЖАВНИХ ОРГАНІВ УКРАЇНИ ПО РОЗВИТКУ ПРОМИСЛОВОСТІ В 1921 – 1922 рр.

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок