Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат на тему: ДІЯЛЬНІСТЬ МІСЦЕВИХ ДЕРЖАВНИХ ОРГАНІВ УКРАЇНИ ПО РОЗВИТКУ ПРОМИСЛОВОСТІ В 1921 – 1922 рр.

Загрузка...

ДІЯЛЬНІСТЬ МІСЦЕВИХ ДЕРЖАВНИХ ОРГАНІВ УКРАЇНИ ПО РОЗВИТКУ ПРОМИСЛОВОСТІ В 1921 – 1922 рр. / сторінка 3

Назва:
ДІЯЛЬНІСТЬ МІСЦЕВИХ ДЕРЖАВНИХ ОРГАНІВ УКРАЇНИ ПО РОЗВИТКУ ПРОМИСЛОВОСТІ В 1921 – 1922 рр.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,64 KB
Завантажень:
16
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Історико-системний метод дозволив розглянути вказану діяльність як взаємодію двох складних систем (місцеві державні органи і промисловість), а також – дослідити самі місцеві державні органи як підсистему в ієрархії систем вищого рівня; проблемно-хронологічний метод обумовив відповідний принцип викладення опрацьованого матеріалу в структурних розділах роботи. Перевірка достовірності результатів дослідження проводилася переважно методом їх включення у вже існуючу систему знань та історико-ретроспективним.
Наукова новизна дисертації полягає в тому, що в ній вперше на підставі як вже наявного (накопиченого в основному радянською історіографією), так і за рахунок залучення значного масиву нового фактичного матеріалу комплексно досліджена діяльність місцевих державних органів УСРР з розвитку промисловості в 1921 – 1922 рр., що була однією з ключових в їх роботі під час переходу до непу. Це дозволило концептуально переосмислити або суттєво уточнити деякі фундаментальні та локальні історичні питання, зокрема:
- основна увага сконцентрована на найменш дослідженому періоді 1921 – 1922 рр., доведено, що ще на етапі формування системи непу закладалися «міни уповільненої дії», які й обумовили його подальший крах;
- уточнено хронологічні межі переходу до непу в промисловості України;
- на основі аналізу досвіду управління промисловими підприємствами на початку 1920-х рр. запропоновано новий погляд на взаємостосунки центральних і місцевих органів влади як однієї з найболючіших і невирішених проблем радянської системи, в т.ч. – суттєво переглянуто оцінки т.зв. «донбасівського конфлікту», що набув свого часу істотного резонансу і втягнув у себе найвище керівництво УСРР та РСФРР;
- проаналізовано вплив на діяльність місцевих державних органів з розвитку промисловості різних об’єктивних і суб’єктивних чинників (у т.ч. – регіонального і особистісного);
- найбільш повно (порівняно з існуючими історичними працями) досліджено процес утворення та початкового етапу діяльності місцевих державних промислових госпрозрахункових об’єднань, виявлено їх особливості порівняно з великою індустрією;
- визначено роль місцевих державних органів у регулюванні орендної та приватновласницької промисловості (в т.ч. – в процесі денаціоналізації), з’ясовано специфіку їх ставлення щодо цих двох груп промислових підприємств.
Практичне значення роботи. Матеріали дисертації можуть бути використані як певне підґрунтя для подальших наукових досліджень з історії місцевих органів влади та історії української промисловості, насамперед – місцевої, а також при викладанні загальних курсів з історії України, спецкурсів історико-економічного та історико-правового характеру. Матеріали роботи активно використовуються при проведенні лекційних і семінарських занять з історії України у Національному технічному університеті «Харківський політехнічний інститут». Окремі висновки автора можуть бути використані сучасними державними структурами – як з метою застосування позитивного досвіду, так і уникнення прорахунків і помилок.
Апробація результатів дослідження. Основні положення й результати роботи обговорювалися на засіданнях кафедри політичної історії Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут», апробовані на наукових конференціях: Перші Багаліївські читання «Актуальні питання історії України» (Харків, 1992), Міжнародна наукова конференція «Інформаційні технології у слов’янській культурі і українському відродженні» (Харків, 1993), Всеукраїнська науково-методична конференція «Проблеми поширення досвіду викладання та вивчення історії України в технічних вищих навчальних закладах» (Одеса, 1993), Науково-методична конференція професорсько-викладацького складу та аспірантів Харківського художньо-промислового інституту (Харків, 1994), Міжнародний науково-практичний семінар «Регіональний розвиток України: проблеми і перспективи» (Харків, 1995), Всеукраїнська наукова конференція «Інтелігенція і влада» (Одеса, 1999).
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Реферат на тему: ДІЯЛЬНІСТЬ МІСЦЕВИХ ДЕРЖАВНИХ ОРГАНІВ УКРАЇНИ ПО РОЗВИТКУ ПРОМИСЛОВОСТІ В 1921 – 1922 рр.

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок