Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ ПОЗИТИВНОЇ ЕМОЦІЙНОЇ ОРІЄНТАЦІЇ Я-ОБРАЗУ ЗАСОБАМИ ПСИХОКОРЕКЦІЇ

ФОРМУВАННЯ ПОЗИТИВНОЇ ЕМОЦІЙНОЇ ОРІЄНТАЦІЇ Я-ОБРАЗУ ЗАСОБАМИ ПСИХОКОРЕКЦІЇ

Назва:
ФОРМУВАННЯ ПОЗИТИВНОЇ ЕМОЦІЙНОЇ ОРІЄНТАЦІЇ Я-ОБРАЗУ ЗАСОБАМИ ПСИХОКОРЕКЦІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,21 KB
Завантажень:
405
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Інститут психології ім. Г.С.Костюка АПН України
Вереіна Людмила Вадимівна
УДК 159.942.5 : 159.98
ФОРМУВАННЯ ПОЗИТИВНОЇ ЕМОЦІЙНОЇ ОРІЄНТАЦІЇ Я-ОБРАЗУ ЗАСОБАМИ ПСИХОКОРЕКЦІЇ
Спеціальність 19.00.01 – загальна психологія, історія психології
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Київ – 2003
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Східноукраїнському національному університеті ім.В.Даля Міністерства освіти і науки України, кафедра психології.
Науковий керівник: доктор психологічних наук, професор
Третьяченко Вікторія Віталіївна,
Східноукраїнський національний університет ім.В.Даля
Міністерства освіти і науки України, завідувач кафедри психології.
Офіційні опоненти: доктор психологічних наук, професор
Бурлачук Леонід Фокович, Київський
національний університет імені Тараса
Шевченка, завідувач кафедри психодіагностики
і медичної психології;
кандидат психологічних наук, доцент
Потапова Валентина Дмитрівна,
Донецький національний університет
Міністерства освіти і науки України,
завідувач психологічного відділення.
Провідна установа: Харківський національний університет ім. В.Н.Каразіна Міністерства освіти і науки України, кафедра прикладної психології, м.Харків
Захист відбудеться “26” червня 2003 року об 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К.26.453.02 в Інституті психології ім. Г.С.Костюка АПН України за адресою: 01033, м.Київ-33,вул. Паньківська,2.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту психології ім. Г.С.Костюка АПН України.
Автореферат розісланий “ 24 ” травня 2003 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Андрієвська В. В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Вищі моральні цінності лежать в основі цілісного і вільного прояву особистості, що віддзеркалено в працях вчених гуманістичного напрямку. Однією з основних таких цінностей є любов, що являє собою всеохоплюючу здатність людини. В основі цієї здатності лежить емоційне ставлення, яке може бути спрямоване різною мірою на цілий ряд об'єктів. Любов, спрямована людиною на себе, виступає як позитивна емоційна орієнтація Я-образу і протилежність поняття “егоїзм” (Е.Фромм, Р.Бернс, Л.Хей, М.Мольц, Л.Гозман, Л.Гримак, Ю.Орлов, Е.Румтан). Філософський аналіз показує, що любов до себе є одною з фундаментальних властивостей людської особистості. Ставлення і підхід до поняття любові до себе протягом століть змінювались і залежали від моральних цінностей суспільства (Демокріт, Епікур, Г.Гегель, І.Кант, Ф.Ніцше, Г.Сковорода, М.Бердяєв). Психологічний аналіз свідчить про істотну значущість для гармонійного розвитку особистості спрямованості любові, зокрема на власне Я (Е.Фромм, К.Роджерс, Т.Харріс, Л.Хей, Р.Ассаджолі, Л.Гримак, Ю.Орлов, Г.Померанц). При незадоволенні потреби в любові в ранній період і протягом дитинства між матір'ю і дитиною, дитиною і оточуючими дорослими, формується почуття недовіри до світу, що переноситься людиною в дорослому житті на об'єкти і явища навколишнього світу, у тому числі на себе саму (Л.Божович, М.Лісіна, А.Силвестру, Е. Рутман, М. Іскольдский).
Одним зі шляхів переформування Я-образу людини є використання психокорекційних процедур (Т.Яценко, В.Третьяченко, В.Казмиренко, Е.Єгорова). Вони допомагають людині усвідомити своє ставлення до образу Я й оточення, визволити негативні спонукання й емоції, сховані в несвідомому. Формування довіри до життя, створення фундаменту для гармонійного розвитку особистості нерозривно пов’язане з формуванням позитивної емоційної орієнтації Я-образу (М.Лісіна, В.Леві, М.Мольц, Л.Хей, М.Іскольдский). Разом з тим, у вітчизняній психології відсутня цілісна психокорекційна процедура, що безпосередньо спрямована на формування позитивної емоційної орієнтації Я-образу, а в західних психотехнологіях вона присутня фрагментарно (К.Рудестам, Р.Ассаджолі, П.Феруччі, Л.Хей, Д.Рейнотер). Викладені міркування свідчать по актуальність теми даного дослідження.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційне дослідження виконувалося в межах тематичного плану НДР кафедри психології Східноукраїнського національного університету ім.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ ПОЗИТИВНОЇ ЕМОЦІЙНОЇ ОРІЄНТАЦІЇ Я-ОБРАЗУ ЗАСОБАМИ ПСИХОКОРЕКЦІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок