Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТРАНСФОРМАЦІЯ СТАВЛЕННЯ ХРИСТИЯНСТВА ДО НАУКИ: РЕЛІГІЄЗНАВЧО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АСПЕКТ

ТРАНСФОРМАЦІЯ СТАВЛЕННЯ ХРИСТИЯНСТВА ДО НАУКИ: РЕЛІГІЄЗНАВЧО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АСПЕКТ

Назва:
ТРАНСФОРМАЦІЯ СТАВЛЕННЯ ХРИСТИЯНСТВА ДО НАУКИ: РЕЛІГІЄЗНАВЧО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АСПЕКТ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
48,31 KB
Завантажень:
308
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
СТАДНИК МИКОЛА МИКОЛАЙОВИЧ
УДК 261.6:001
ТРАНСФОРМАЦІЯ СТАВЛЕННЯ ХРИСТИЯНСТВА ДО НАУКИ: РЕЛІГІЄЗНАВЧО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АСПЕКТ
09. 00. 11 – релігієзнавство
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора філософських наук
Київ – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі релігієзнавства філософського факультету
Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Науковий консультант: доктор філософських наук, професор
ЛУБСЬКИЙ ВОЛОДИМИР ІОНОВИЧ,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка,
завідувач кафедри релігієзнавства.
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, професор
ЗАКОВИЧ МИКОЛА МИХАЙЛОВИЧ,
Національний педагогічний
університет імені М. П. Драгоманова,
професор кафедри культурології;
доктор філософських наук, професор
МОЗГОВИЙ ІВАН ПАВЛОВИЧ,
Сумський державний педагогічний
університет імені Антона Макаренка, проректор;
доктор філософських наук, професор
САУХ ПЕТРО ЮРІЙОВИЧ,
Житомирський державний університет
імені Івана Франка, ректор.
Провідна установа: Національний аграрний університет (м. Київ),
кафедра філософії.
Захист відбудеться “29” березня 2007 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.43 у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 60, ауд 330.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка (01033, м. Київ, вул. Володимирська, 58).
Автореферат розісланий “28” лютого 2007 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Г. Ю. Смирнова
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Осмислення процесів, що відбуваються сьогодні в християнстві, зокрема вивчення явища модернізації його ставлення до науки, дозволяє сформувати адекватне уявлення про це віросповідання як про динамічне вчення, що прагне розвиватися і функціонувати відповідно до тенденцій сучасної епохи.
Здійснення демократичних реформ в Україні залежить від утвердження і розвитку духовно-ціннісних надбань людства, важливим чинником чого бачиться світоглядне переосмислення: суті та значення процесу становлення взаємозв’язків між християнством і наукою; усталеного класичного диспозитиву через втрату універсального всеохоплюючого значення різноманітних онтологічних учень, мегапарадигм, ідеології тоталітарного типу епохи Модерну. У цьому контексті актуальними залишаються питання: “Чи сприяло християнство появі наукового пошуку, чи, навпаки, гальмувало його зародження? Як складалися взаємовідношення між цими визначними здобутками людства? Чи здатне релігійне світобачення конституювати цілісну мозаїку реальності, інтегруючись із сцієнтистською позицією?” Ця низка питань, яка постає в руслі означеної проблеми, свідчить про те, наскільки сьогодні вона є актуальною та наскільки багато в ній залишилося “білих плям”, які потребують дослідження.
Оскільки зазвичай природознавство виробляє свої методи та критерії, свою модель раціональності й картину світу, то питання ставлення християнства до науки стає проблемою узгодження й розмежування релігійних і наукових уявлень про світ. У сучасній науковій літературі, а також теїстичній, існують суперечливі погляди щодо проблеми взаємовідношень між наукою і релігією як способами ставлення до світу. Чимало дослідників доводять наявність природженого конфлікту між науковим і релігійним світоглядами. Інші – обстоюють думку, що знання і віра, належачи до різних сфер людської життєдіяльності, не конкурують, а доповнюють одна одну. Поширеною також є теза про існування тісних взаємовідношень між ними. Поліваріантність аналізу проблеми ставлення християнства до наукового пошуку спостерігалась і в попередні періоди. Особливо гостро це питання постало в кінці ХІХ – на початку ХХ сторіччя, коли наука була перенасичена емпіричним, фактичним матеріалом, а релігія перебувала у великій кризі. Подібна кризова ситуація існує й дотепер, але вона поширюється уже й на науку – у період формування її постнекласичної парадигми.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28 Реферат на тему: ТРАНСФОРМАЦІЯ СТАВЛЕННЯ ХРИСТИЯНСТВА ДО НАУКИ: РЕЛІГІЄЗНАВЧО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АСПЕКТ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок