Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УПРАВЛІННЯ ВИРОБНИЧИМИ ВИТРАТАМИ НА ПІДПРИЄМСТВАХ В УМОВАХ РИНКУ

УПРАВЛІННЯ ВИРОБНИЧИМИ ВИТРАТАМИ НА ПІДПРИЄМСТВАХ В УМОВАХ РИНКУ

Назва:
УПРАВЛІННЯ ВИРОБНИЧИМИ ВИТРАТАМИ НА ПІДПРИЄМСТВАХ В УМОВАХ РИНКУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,47 KB
Завантажень:
335
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
Інститут регіональних досліджень НАН України
РУДЕНКО НІНА ІВАНІВНА
УДК 658.5
УПРАВЛІННЯ ВИРОБНИЧИМИ ВИТРАТАМИ
НА ПІДПРИЄМСТВАХ В УМОВАХ РИНКУ
Спеціальність – 08.06.02 –
Підприємництво, менеджмент та маркетинг
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Львів 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Кіровоградському державному технічному університеті Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат економічних наук, доцент
Котік Наталя Володимирівна,
Кіровоградський державний технічний університет
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Крикавський Євген Васильович,
Національний університет “Львівська політехніка”,
завідувач кафедри економіки енергетичних і хімічних
підприємств та маркетингу;
кандидат економічних наук, доцент,
Михайловський Василь Іванович,
український державний лісотехнічний університет,
доцент кафедри економіки та менеджменту деревообробних підприємств.
Провідна установа: Інститут економіки промисловості НАН України, відділ проблем ефективного використання виробничого потенціалу, м. Донецьк
Захист відбудеться 29.03.2002 р. о 14 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .154.01 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора наук в Інституті регіональних досліджень НАН України за адресою 79026, м. Львів, вул. Козельницька, 4.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту регіональних досліджень НАН України
Автореферат розісланий 25.02.2002 р.
Вчений секретар,
кандидат економічних наук В. ЖОВТАНЕЦЬКИЙ
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. В ринкових умовах забезпечення високого рівня ефективності господарювання посідає центральне місце в економічній політиці держави, формує стратегію діяльності виробничо-господарських структур. Зниження обсягів виробництва, дефіцит фінансово-інвестиційних та матеріально-енергетичних ресурсів спонукають вітчизняних товаровиробників шукати власні шляхи забезпечення ефективності господарювання, виходячи з реального економічного середовища, яке сформувалось в державі в процесі реформування системи господарювання. На початкових етапах ринкових перетворень основна увага переважно приділялась процесам роздержавлення та приватизації майна державних підприємств, трансформації відносин власності, розвитку форм і методів управління виробництвом, формування нормативно-правової бази економічних реформ тощо. В той же час питання забезпечення належного рівня ефективності господарювання залишилися поза увагою реформаторів. А це в кінцевому підсумку привело до того, що більшість промислових підприємств, які реформували відносини власності і функціонують як підприємницькі структури, не забезпечують необхідних результатів виробничо-господарської діяльності. Рівень ефективності виробництва багатьох з них є надзвичайно низьким, а в останні роки ще має місце тенденція до скорочення обсягів виробництва, чисельності працюючих, зниження прибутковості роботи.
Тому в сучасних умовах об'єктивно існує необхідність пошуку форм і методів підвищення ефективності промислового виробництва, дослідження та виявлення причин, які гальмують реформування економіки, знижують ефективність реформ і результатів господарювання.
В повній мірі це стосується і організаційно-економічних аспектів ефективності управління виробничими витратами на промислових підприємствах України. Пошук шляхів зниження виробничих витрат в сучасних умовах слід розглядати як визначальний фактор підвищення прибутковості і ефективності роботи підприємств, забезпечення їх стабільності в конкурентному ринковому середовищі, розширення можливостей внутрішньовиробничої реструктуризації у відповідності до змін ринкової кон'юнктури.
Зарубіжний досвід свідчить, що питанням раціонального управління виробничими витратами на рівні промислових об'єктів постійно приділяється значна увага з боку менеджерів, керівників і власників підприємств, фірм, компаній тощо.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: УПРАВЛІННЯ ВИРОБНИЧИМИ ВИТРАТАМИ НА ПІДПРИЄМСТВАХ В УМОВАХ РИНКУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок