Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЛОКАЛЬНО–КОВАРІАНТНІ МЕТОДИ І ПРОБЛЕМА ДОДАТНОСТІ ЕНЕРГІЇ У ЗАГАЛЬНІЙ ТЕОРІЇ ВІДНОСНОСТІ

ЛОКАЛЬНО–КОВАРІАНТНІ МЕТОДИ І ПРОБЛЕМА ДОДАТНОСТІ ЕНЕРГІЇ У ЗАГАЛЬНІЙ ТЕОРІЇ ВІДНОСНОСТІ

Назва:
ЛОКАЛЬНО–КОВАРІАНТНІ МЕТОДИ І ПРОБЛЕМА ДОДАТНОСТІ ЕНЕРГІЇ У ЗАГАЛЬНІЙ ТЕОРІЇ ВІДНОСНОСТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
29,46 KB
Завантажень:
354
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ТЕОРЕТИЧНОЇ ФІЗИКИ
ІМ. М.М.БОГОЛЮБОВА
ПЕЛИХ Володимир Олександрович
УДК 530.12:531.51
ЛОКАЛЬНО–КОВАРІАНТНІ МЕТОДИ
І ПРОБЛЕМА ДОДАТНОСТІ ЕНЕРГІЇ
У ЗАГАЛЬНІЙ ТЕОРІЇ ВІДНОСНОСТІ
01.04.02 – теоретична фізика
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора фізико-математичних наук
Київ - 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Iнституті прикладних проблем
механіки і математики ім. Я.С.Підстригача НАН України.


Офіційні опоненти:
доктор фізико-математичних наук
Жук Олександр Іванович,
Одеський національний університет імені І.І.Мечнікова,
головний науковий співробітник кафедри теоретичної
фізики;
доктор фізико-математичних наук, професор
Коркіна Марія Петрівна,
Дніпропетровський національний університет,
професор кафедри теоретичної фізики;
доктор фізико-математичних наук, професор
Нікітін Анатолій Глібович,
Інститут математики НАН України,
завідувач відділу прикладних досліджень.
Провідна установа:
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка, фізичний факультет.
Захист відбудеться ”28”??вересня 2006 р. о 15 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.191.01 в Iнституті теоретичної фізики ім. М.М.Боголюбова НАН України за адресою: 03680, м. Київ–143, вул. Метрологічна 14-б, ауд. 322.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Iнституту теоретичної фізики ім. М.М.Боголюбова НАН України за адресою: 03680, м. Київ–143, вул. Метрологічна 14-б.
Автореферат розісланий?22 серпня?2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор фіз.-мат. наук Кузьмичев В.Є.
 
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ


Актуальність теми. Ототожнивши у своїй загальній теорії відносності польові функції гравітаційного поля з метричними коефіцієнтами ріманового простору, Айнштайн поклав початок геометризації фізичних законів. При цьому на відміну від усіх інших фізичних теорій, що діяли в плоских просторах [EQUATION] чи [EQUATION] з притаманними їм широкими групами симетрій, геометричною основою загальної теорії відносності став чотиривимірний ріманів диференційовний многовид [EQUATION] лоренцової сигнатури, у якому, взагалі кажучи, відсутні глобальні симетрії. Проте, оскільки відповідно до айнштайнового постулату локальної вірності спеціальної теорії відносності у загальній теорії відносності математичною моделлю простору–часу в останній є диференційовний многовид, то існують локальні лоренцові симетрії в розшаруванні ортонормованих баз [EQUATION]. В той час як класичне метричне формулювання впродовж багаторічних досліджень досягло значного ступеня обґрунтованості, тетрадне формулювання потребує низки обґрунтувань. Серед них першочерговим є доведення коректності задачі Коші для локально–коваріантних зображень рівнянь Гільберта-Айнштайна, оскільки коректність такої задачі, як зазначено Гільбертом, є найбільш загальним критерієм змістовності кожної релятивістської теорії поля. До цього часу не мала також задовільного розв’язання проблема можливості коваріантної постановки задачі Коші для метричної форми рівнянь Гільберта–Айнштайна.
Причина труднощів з постановкою коваріантної задачі Коші є та ж, яка викликає неможливість побудувати істинний тензор енергії–імпульсу у загальній теорії відносності — відсутність тензора, який був би конкомітантом метричного тензора та його перших похідних. Слід очікувати, що шляхи забезпечення коваріантності постановки задачі Коші для рівнянь Гільберта-Айнштайна та розв’язання, принаймні часткового, проблеми енергії у загальній теорії відносності матимуть спільну ідейну основу. У дисертації ми доводимо, що такою основою є тісно пов’язані між собою локально–коваріантні методи: метод локальної ортонормованої бази та спінорний метод. Їх обґрунтуванню, розвитку та застосуванню в проблемі додатної визначеності гравітаційної енергії та її квазілокалізації і присвячено дисертаційну роботу.
Тісно пов’язаним з цими завданнями є завдання коректного обґрунтування можливості приєднання до рівнянь додаткових (координатних, калібрувальних) умов.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 Реферат на тему: ЛОКАЛЬНО–КОВАРІАНТНІ МЕТОДИ І ПРОБЛЕМА ДОДАТНОСТІ ЕНЕРГІЇ У ЗАГАЛЬНІЙ ТЕОРІЇ ВІДНОСНОСТІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок