Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Активізація пізнавальної діяльності учнів основної школи в процесі розв’язування математичних задач фінансового змісту

Активізація пізнавальної діяльності учнів основної школи в процесі розв’язування математичних задач фінансового змісту

Назва:
Активізація пізнавальної діяльності учнів основної школи в процесі розв’язування математичних задач фінансового змісту
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,94 KB
Завантажень:
47
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНИЙ Педагогічний УНІВЕРСИТЕТ
імені М.П. ДРАГОМАНОВА
МЕЖЕЙНІКОВА Лада Станіславівна
УДК 373.545
Активізація пізнавальної діяльності учнів
основної школи в процесі розв’язування
математичних задач фінансового змісту
13.00.02 – теорія та методика навчання математики
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ - 2005


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі геометрії Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Кабінет Міністрів України.
Науковий керівник: |
кандидат фізико-математичних наук, професор
Михайловський Вілен Ілліч,
Київський національний університет імені Тараса Шевченка, професор кафедри геометрії.
Офіційні опоненти : | член-кореспондент НАН України,
доктор фізико-математичних наук, професор
Перестюк Микола Олексійович,
Київський національний університет імені Тараса Шевченка, завідуючий кафедри інтегральних і диференціальних рівнянь;
кандидат педагогічних наук,
старший науковий співробітник
Хмара Тамара Миколаївна,
Інститут педагогіки АПН України, провідний науковий співробітник лабораторії математичної та фізичної освіти.
Провідна установа: | Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького МОН України, кафедра геометрії та методики навчання математики, м. Черкаси.
Захист відбудеться “__27_” вересня _____2005 р. о _1400____ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д26.053.03 у Національному педагогічному університеті імені М.П.Драгоманова (01601 м. Київ, вул. Пирогова, 9).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова (01601 м. Київ, вул. Пирогова, 9).
Автореферат розісланий “_20__”__серпня _____ 2005 року
чений секретар
спеціалізованої вченої ради |
В.О.Швець


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Національна доктрина розвитку освіти в Україні та Концепція загальної середньої освіти (12-річна школа) спрямовують педагогічну науку на пошук нових принципів та критеріїв вибору змісту освіти, нових технологій навчання, орієнтованих на розвиток особистості учня.
Суспільству необхідні освічені люди, які зможуть створювати, опановувати та впроваджувати нові технології в фінансової діяльності. Підготовка таких фахівців можлива завдяки введенню математичних задач фінансового змісту в навчальний процес, засвоєнню учнями основного курсу математики в умовах пізнавальної активності та пізнавальної самостійності. Від пізнавальної активності та самостійності учнів у процесі навчання математики залежить його результативність, готовність випускників середніх закладів освіти до роботи в сучасних умовах, до творчої діяльності.
Проблема активізації пізнавальної діяльності учнів під час вивчення математики є багатоаспектною. Ії успішне вирішення в методичній системі характеризується активністю та самостійністю, зростанням працездатності та інтересу учнів. Досягнути це можливо, зокрема, завдяки вдосконаленню змісту запропонованого для вивчення матеріалу, подання його в зрозумілішій та цікавій для учнів формі з відображенням практичного значення.
Важливою умовою досягнення активної пізнавальної діяльності учнів в процесі навчання є знання психологічних закономірностей розвитку школярів. На це вказується в працях психологів Б.Г.Ананьєва, О.М.Кабанової-Меллер, В.О.Крутецького, П.Д.Кудрявцева, Н.О.Менчинської, С.Л.Рубінштейна та інших. У роботах дидактів Ю.К.Бабанського, М.А.Данилова, Б.П.Єсипова, І.Я.Лернера, В.Ф.Паламарчук, М.М.Скаткіна, І.Ф.Харламова, Т.І.Шамової та інших проаналізовано та розкрито психологічні та педагогічні основи розвитку мислення та пізнавальної діяльності учнів в процесі навчання на базі дидактичних принципів, методів та форм навчання.
У дослідженнях Л.П.Аристова, Т.В.Габай, Т.Г.Шамової, Г.І.Щукіної розглядаються питання формування пізнавальної активності, показано її природу та сутність, проведено аналіз рівнів пізнавальної активності. Залучення учнів до активної пізнавальної діяльності відбувається через створення проблемних ситуацій у процесі навчання (Ю.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Активізація пізнавальної діяльності учнів основної школи в процесі розв’язування математичних задач фінансового змісту

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок