Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ШВИДКІ ВАРІАЦІЇ СПЕКТРУ КОМЕТИ ГАЛЛЕЯ

ШВИДКІ ВАРІАЦІЇ СПЕКТРУ КОМЕТИ ГАЛЛЕЯ

Назва:
ШВИДКІ ВАРІАЦІЇ СПЕКТРУ КОМЕТИ ГАЛЛЕЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,20 KB
Завантажень:
84
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ГОЛОВНА АСТРОНОМІЧНА ОБСЕРВАТОРІЯ
БОРИСЕНКО Сергій Анатолійович
УДК 523.64-355
ШВИДКІ ВАРІАЦІЇ СПЕКТРУ КОМЕТИ ГАЛЛЕЯ
01.03.03 - геліофізика і фізика Сонячної системи
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Київ - 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Головній астрономічній обсерваторії Національної академії наук України,
м. Київ.
Науковий керівник
доктор фізико-математичних наук
Шульман Леонід Маркович,
Головна астрономічна обсерваторія НАН України,
головний науковий співробітник.
Офіційні опоненти:
доктор фізико-математичних наук
Кручиненко Віталій Григорович,
Астрономічна обсерваторія Київського національного університету
ім. Т.Г. Шевченка, м.Київ;
провідний науковий співробітник;
кандидат фізико-математичних наук
Клещонок Валерій Володимирович,
Академія муніципального управління, м. Київ;
доцент
Провідна установа:
Астрономічна обсерваторія Харківського національного університету
ім. В.Н. Каразіна Міністерства освіти і науки України,
м. Харків
Захист відбудеться 26 квітня 2002 р. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.208.01 при Головній астрономічній обсерваторії НАН України за адресою: ГАО НАН України, вул. Акад. Заболотного, 27 , Київ, МСП, 03680. Початок засідань о 10-й годині.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Головної астрономічної обсерваторії НАН України за адресою: ГАО НАН України, вул. Акад. Заболотного, 27, Київ, МСП, 03680.
Автореферат розісланий 25.04. 2002 р.
Вчений секретар Спеціалізованої ради
кандидат фізико-математичних наук Васильєва І.Е.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Як реліктові залишки космогонічного процесу, в якому створилися всі тіла Сонячної системи, комети завжди перебувають в полі зору астрофізиків. Про актуальність вивчення цих цікавих об'єктів свідчить, зокрема, те, що починаючи з комет Галлея та Джакобіні-Циннера до комет відправляються спеціальні космічні апарати з метою дослідження кометних ядер. Так, нещодавно, зображення ядра комети передав на землю КА, що виконував місію Millenium DS-1 (комета Бореллі). Космічні експерименти коштують дуже дорого, тому зібрана за допомогою КА інформація стосується небагатьох комет, до того ж вона отримується протягом відносно короткого проміжку часу, коли КА зближується з кометою. Саме тому не втратили свого значення дослідження комет на телескопах наземного базування. Наземні спостереження дають можливість дослідження всіх, без винятку, комет протягом значної ділянки їх орбіт, де комета спостерігається із Землі. Саме з цієї причини організовуються масштабні кооперативні міжнародні програми для вивчення комет: програма IHW та її частина СОПРОГ, програма досліджень SL9.
Під час останнього наближення комети Галлея (1985 рік) на 6-метровому, тоді найбільшому у світі, телескопі Г.К. Назарчук, працюючи за програмою IHW-СОПРОГ, отримала унікальний матеріал, що не має аналогів у світі – послідовності спектрів комети через кожні 5 хвилин. Так виникла можливість дослідження швидких варіацій інтенсивності спектральних ліній. Варіації інтенсивностей ліній, якщо вони є, дають змогу перевірити ступінь хімічної однорідності ядра, а також з'ясувати механізм сонячно-кометних зв'язків та явищ, що виникають у кометній речовині під дією сонячного випромінювання. Отримані дані поглиблюють наше уявлення про фізичну природу комет, структуру та хімічний склад їхніх ядер.
Отримані результати будуть корисними не лише при дослідженні комети Галлея в наступному її поверненні до Сонця в 2060 році, але і при спостереженнях інших комет на наземних телескопах та з космічних апаратів. Описану в роботі методику можна застосовувати для аналізу результатів динамічної спектроскопії будь-яких достатньо яскравих комет та інших небесних тіл.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Подана до захисту дисертаційна робота виконана в лабораторії фізики та астрономії низькотемпературних астрономічних об'єктів (ФАНАО) Головної астрономічної обсерваторії НАН України.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: ШВИДКІ ВАРІАЦІЇ СПЕКТРУ КОМЕТИ ГАЛЛЕЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок