Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДЕРЖАВНЕ УПРАВЛІННЯ РОЗВИТКОМ РЕГІОНАЛЬНОГО АГРОПРОМИСЛОВОГО КОМПЛЕКСУ на засадах сталості

ДЕРЖАВНЕ УПРАВЛІННЯ РОЗВИТКОМ РЕГІОНАЛЬНОГО АГРОПРОМИСЛОВОГО КОМПЛЕКСУ на засадах сталості

Назва:
ДЕРЖАВНЕ УПРАВЛІННЯ РОЗВИТКОМ РЕГІОНАЛЬНОГО АГРОПРОМИСЛОВОГО КОМПЛЕКСУ на засадах сталості
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,22 KB
Завантажень:
408
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ОДЕСЬКИЙ РЕГІОНАЛЬНИЙ ІНСТИТУТ
ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ
НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ
ПРИ ПРЕЗИДЕНТОВІ УКРАЇНИ
АРІКОВ Віталій Георгійович
УДК 351.823.1
ДЕРЖАВНЕ УПРАВЛІННЯ РОЗВИТКОМ РЕГІОНАЛЬНОГО АГРОПРОМИСЛОВОГО КОМПЛЕКСУ на засадах сталості
25.00.02 – механізми державного управління
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата наук з державного управління
Одеса – 2008


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Одеському регіональному інституті державного управління Національної академії державного управління при Президентові України.
Науковий керівник – доктор економічних наук, професор
ХАРІЧКОВ Сергій Костянтинович,
Інститут проблем ринку та економіко-екологічних досліджень НАН України,
заступник директора з наукової роботи.
Офіційні опоненти: доктор наук з державного управління, професор
Шапоренко Ольга Іванівна,
Донецький державний університет управління
МОН України,
завідувач кафедри екологічного менеджменту;
кандидат економічних наук, професор
Дяченко Людмила Едуардівна,
Одеський державний економічний університет
МОН України,
завідувач кафедри економіки, організації та обліку в АПК.
Захист відбудеться 27 травня 2008 р. о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 41.863.01 в Одеському регіональному інституті державного управління Національної академії державного управління при Президентові України за адресою: 65009, м. Одеса, вул. Генуезька, 22, к.212.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Одеського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України (65009, м. Одеса, вул. Генуезька, 22).
Автореферат розісланий 24 квітня 2008 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Т.М.Безверхнюк
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Агропромисловий комплекс (АПК) є важливою складовою національної економіки України та її регіонів і має значні ресурси для підвищення ефективності соціально-економічного розвитку країни, формування її потужного експортного потенціалу та забезпечення продовольчої безпеки країни. В АПК країни задіяна чверть основних засобів виробництва і працюючого населення, виробляється п’ята частина валової продукції та валової доданої вартості. Вітчизняний продовольчий ринок більш як на дві третини формується за рахунок продовольства і товарів, що виробляються із сільськогосподарської сировини. За час ринкових перетворень в цьому важливому секторі національної економіки створено ринкові організаційно-правові структури на основі приватної власності на землю та майно; підвищено інвестиційну привабливість та ділову активність; активізовано процеси інтегрування до світової агропродовольчої системи.
Водночас, позитивний розвиток агропромислового виробництва гальмується через низку серйозних проблем, які залишились у спадок від минулого, та тих, що пов’язані з недостатньою послідовністю в здійсненні реформ і певними прорахунками у виборі шляхів, засобів, методів й темпів перетворень в АПК та його окремих складових. Серед них: деформації цінових пропорцій; нестабільність виробничо-господарських зв’язків; зниження ефективності сільськогосподарського виробництва, слабка фінансова дієздатність значної частки аграрних підприємств; фізичне і моральне старіння основних виробничих фондів; погіршення соціальних умов життя сільського населення; слабка організація праці і дефіцит кваліфікованих кадрів; нераціональне використання земельних ресурсів сільськогосподарського призначення; погіршення родючості ґрунтів та інші. Тому, проблема стабілізації агропромислового виробництва і забезпечення розвитку на засадах сталості стає все більш актуальною, а її вирішення безпосередньо пов’язане з ефективністю управлінських рішень і дій держави в аграрно-продовольчій сфері.
Питанням стану і перспектив розвитку агропромислового комплексу, а також механізмам його державного управління, присвячено праці провідних вітчизняних вчених О.Ю.  Амосова, В.Я. Амбросова, В.А.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ДЕРЖАВНЕ УПРАВЛІННЯ РОЗВИТКОМ РЕГІОНАЛЬНОГО АГРОПРОМИСЛОВОГО КОМПЛЕКСУ на засадах сталості

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок