Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДИФЕРЕНЦІЙОВАНА ТЕРАПІЯ БРОНХООБСТРУКТИВНОГО СИНДРОМУ У ДІТЕЙ ПЕРШОГО РОКУ ЖИТТЯ З ТИМОМЕГАЛІЄЮ

ДИФЕРЕНЦІЙОВАНА ТЕРАПІЯ БРОНХООБСТРУКТИВНОГО СИНДРОМУ У ДІТЕЙ ПЕРШОГО РОКУ ЖИТТЯ З ТИМОМЕГАЛІЄЮ

Назва:
ДИФЕРЕНЦІЙОВАНА ТЕРАПІЯ БРОНХООБСТРУКТИВНОГО СИНДРОМУ У ДІТЕЙ ПЕРШОГО РОКУ ЖИТТЯ З ТИМОМЕГАЛІЄЮ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,34 KB
Завантажень:
441
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ім. О.О. БОГОМОЛЬЦЯ
КУЗЬМЕНКО ІРИНА ВОЛОДИМИРІВНА
УДК 616.233-008.47-053.2/.4-08
ДИФЕРЕНЦІЙОВАНА ТЕРАПІЯ БРОНХООБСТРУКТИВНОГО СИНДРОМУ У ДІТЕЙ ПЕРШОГО РОКУ ЖИТТЯ З ТИМОМЕГАЛІЄЮ
14.01.10-педіатрія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
КИЇВ – 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Одеському державному медичному університеті МОЗ України
НАУКОВИЙ КЕРІВНИК: чл.-кор. АМН України, доктор медичних наук, професор Аряєв Микола Леонідович, Одеський державний медичний університет МОЗ України, завідувач кафедри госпітальної педіатрії та неонатології.
ОФІЦІЙНІ ОПОНЕНТИ: доктор медичних наук, професор Тяжка Олександра Василівна, Національний медичний університет ім. О.О. Богомольця МОЗ України, завідувач кафедри педіатрії №1;
доктор медичних наук, професор Ласиця Ольга Іларіонівна, Київська медична академія післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика МОЗ України, завідувач кафедри педіатрії №1.
ПРОВІДНА УСТАНОВА: Дніпропетровська державна медична академія МОЗ України.
Захист дисертації відбудеться “05” лютого 2004 р. о 13.30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.003.04 при Національному медичному університеті ім. О.О. Богомольця МОЗ України (01003, м. Київ, вул. Льва Толстого, 10).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного медичного університету ім. О.О. Богомольця МОЗ України (01057, м. Київ, вул. Зоологічна, 3).
Автореферат розісланий “02” січня 2004 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор медичних наук Кузьменко А.Я.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Синдром збільшеної загрудинної залози у дітей раннього віку постійно привертає увагу лікарів та представників теоретичної медицини. Основною причиною особливої уваги до вивчення етіології, патогенезу тимомегалії у дітей був тісний зв’язок цього явища з несприятливим перебігом у них вірусних і бактеріальних захворювань (Е.Т. Дадамбаев, Г.Ф. Телепнева, 1990; Т.Г.Андриенко, 1998). У цього контингенту дітей серед іншого виявляється особливість до “немотивованого приступу бронхоспазму та тахікардії” (Д.Ю. Кривченя, А.К. Слепов, 1994; Л.Г. Кузьменко, О.В. Зайратьянц, 1991). На думку Ю.П. Ткаченко (1994) бронхообструктивний синдром (БОС) у дітей із збільшеною загрудинною залозою являє собою клінічне відображення дисфункції нейроендокринної системи у них.
Відомо, що частий розвиток обструкції дихальних шляхів у дітей раннього віку повязаний з анатомо-фізіологічними особливостями органів дихання. В механізмі БОС важливе значення надається звуженню просвіту бронхів внаслідок запального набряку слизової оболонки, гіперсекреції та накопиченню виділень у просвіт бронхів, що веде до раннього експіраторного закриття дихальних шляхів (Р.Г.Артамонов, 1992; E. Kanner, A. Renzette, 1979). В його виникненні не виключена роль зниження еластичності тканини легенів при ураженні їх паренхіми, у той же час бронхоспастичний компонент у дітей раннього віку при БОС має менше значення (Г.Б. Федосеев, 1995; О.У. Безкоровайна, 1995; М.О. Ревнова, 1995).
У частини хворих з БОС однією з ланок патогенезу захворювання є патологічні реакції імунної системи (Е.М. Витебский, Е.И. Юлиш, 1990). В той же час багатьма дослідниками показано, що дітям з тимомегалією властиві прояви імунологічної недостатності (А.В. Тяжкая, 1997; Ю.П. Ткаченко, А.А. Ахтырский, 1998). В останні 10 років у літературі зявилося ряд повідомлень, у яких наводиться характеристика показників системи імунітету у дітей з пневмонією та тимомегалією (В.К. Таточенко, Н.Ф. Дорохова, 1996), однак робіт, присвячених змінам імунного статусу у дітей раннього віку з тимомегалією при виникненні у них захворювань, що супроводжуються бронхообструктивним синдромом, в літературі ми не знайшли. Не дивлячись на те, що феномен тимомегалії пильно досліджено у дітей раннього віку, до цього часу не визначені особливості терапії синдрому бронхіальної обструкції у дітей першого року життя зі збільшеною загрудинною залозою.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ДИФЕРЕНЦІЙОВАНА ТЕРАПІЯ БРОНХООБСТРУКТИВНОГО СИНДРОМУ У ДІТЕЙ ПЕРШОГО РОКУ ЖИТТЯ З ТИМОМЕГАЛІЄЮ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок