Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МОРФОФУНКЦІОНАЛЬНІ ПЕРЕТВОРЕННЯ НИРОК ПРИ КОМБІНОВАНОМУ ВПЛИВІ ІОНІЗУЮЧОГО ВИПРОМІНЮВАННЯ І СОЛЕЙ ВАЖКИХ МЕТАЛІВ (анатомо-експериментальне дослідження)

МОРФОФУНКЦІОНАЛЬНІ ПЕРЕТВОРЕННЯ НИРОК ПРИ КОМБІНОВАНОМУ ВПЛИВІ ІОНІЗУЮЧОГО ВИПРОМІНЮВАННЯ І СОЛЕЙ ВАЖКИХ МЕТАЛІВ (анатомо-експериментальне дослідження)

Назва:
МОРФОФУНКЦІОНАЛЬНІ ПЕРЕТВОРЕННЯ НИРОК ПРИ КОМБІНОВАНОМУ ВПЛИВІ ІОНІЗУЮЧОГО ВИПРОМІНЮВАННЯ І СОЛЕЙ ВАЖКИХ МЕТАЛІВ (анатомо-експериментальне дослідження)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,88 KB
Завантажень:
489
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
КРИМСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ім. С.І. ГЕОРГІЄВСЬКОГО
СІКОРА ВОЛОДИМИР ВІТАЛІЙОВИЧ
УДК 612.453-06:615.849.114]-053
МОРФОФУНКЦІОНАЛЬНІ ПЕРЕТВОРЕННЯ НИРОК ПРИ КОМБІНОВАНОМУ ВПЛИВІ ІОНІЗУЮЧОГО ВИПРОМІНЮВАННЯ
І СОЛЕЙ ВАЖКИХ МЕТАЛІВ
(анатомо-експериментальне дослідження)
14.03.01 – нормальна анатомія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Сімферополь – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Тернопільському державному медичному університеті ім. І.Я. Горбачевського МОЗ України та медичному інституті Сумського
державного університету МОН України.
Науковий керівник - заслужений діяч науки і техніки України,
доктор медичних наук, професор
ФЕДОНЮК ЯРОСЛАВ ІВАНОВИЧ,
Тернопільський державний медичний університет
ім. І.Я. Горбачевського МОЗ України,
професор кафедри анатомії людини.
Офіційні опоненти: лауреат Державної премії України,
заслужений діяч науки і техніки України,
доктор медичних наук, професор
КОВЕШНІКОВ ВОЛОДИМИР ГЕОРГІЄВИЧ
Луганський державний медичний університет МОЗ
України, завідувач кафедри анатомії людини;
доктор медичних наук, професор
ЛАЗАРЄВ КОСТЯНТИН ЛЕОНІДОВИЧ,
Кримський державний медичний університет
ім. С.І. Георгієвського МОЗ України,
завідувач кафедри медичної біології,
паразитології та генетики.
Провідна установа - Харківський державний медичний університет МОЗ України,
кафедра анатомії людини.
Захист відбудеться “ 14 ” лютого 2007 р. о “ 13 ” годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 52.600.02 при Кримському державному медичному університеті ім. С.І. Георгієвського МОЗ України (95006, Україна, АР Крим, м. Сімферополь, б - р Леніна, 5/7)
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Кримського державного медичного університету ім. С.І. Георгієвського МОЗ України (95006, Україна, АР Крим, м. Сімферополь, б - р Леніна, 5/7)
Автореферат розісланий “ 12 ” січня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Г.О. Мороз
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Антропогенне навантаження на навколишнє природне середовище в багатьох регіонах світу і, в тому числі, Україні досягло загрозливого рівня, шкідливого для здоров'я населення (С.Ф. Алешко, 1996, Н.А. Агаджаян, 2001). Нинішню екологічну ситуацію в Україні, яка формувалася протягом тривалого часу і позначається нехтуванням об'єктивних законів розвитку та відтворення природно-ресурсного комплексу, можна охарактеризувати як несприятливу (О.В. Гінч, Ю.В. Кук, 1997, Б.А. Ревич, 2001). Рівень забруднення навколишнього середовища в Україні у 6,5 разів вищій, ніж у США, у 3,2 рази – ніж у країнах, що входять до Європейського економічного союзу (В.П. Стусь, 2003).
Більшість ксенобіотиків мають системну дію на організм, але нирки, як головний екскреторний орган є найбільш уразливими (Ю.О. Поспішіль, 1996). Високий рівень кровопостачання і велика довжина тубулярного апарату обумовлюють тривалість контакту екотоксикантів і їхніх метаболітів з ендотеліальними і епітеліальними клітинами. Позитивний гідростатичний тиск, необхідний для здійснення ультрафільтрації, і оптимальні механізми екскреції спрямовані на збереження есенціальних метаболітів і елімінацію токсинів з мінімальною втратою рідини за допомогою медулярної протиточно-множинної системи, призводять до реабсорбції і рециркуляції в організмі низькомолекулярних метаболітів ксенобіотиків. Особливого значення в наш час набуває проблема поєднаної дії різних солей важких металів, а також комбінованій дії їх з іонізуючою радіацією. Наростаюча урбанізація, індустріалізація, прискорення темпів життя та інші чинники, що супроводжують науково-технічний прогрес, повязані з постійним впливом на організм людини різноманітних подразників. Ці чинники навколишнього середовища, що є нерідко екстремальними для організму, діють на нього, як правило, комбіновано. Біологічні ефекти такого впливу поглиблено не досліджувались, а в окремих даних вітчізняних і зарубіжних авторів простежується разовий вплив великих доз іонізуючого випромінювання і важких металів, недостатньо простежувалися зміни в динаміці, не вивчалася хронічна дія малих доз радіації і солей важких металів (Н.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: МОРФОФУНКЦІОНАЛЬНІ ПЕРЕТВОРЕННЯ НИРОК ПРИ КОМБІНОВАНОМУ ВПЛИВІ ІОНІЗУЮЧОГО ВИПРОМІНЮВАННЯ І СОЛЕЙ ВАЖКИХ МЕТАЛІВ (анатомо-експериментальне дослідження)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок