Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЧИСЛОВЕ ДОСЛІДЖЕННЯ НЕСТАЦІОНАРНИХ ЕЛЕКТРОДИНАМІЧНИХ ПРОЦЕСІВ В АКТИВНИХ СУЦІЛЬНИХ СЕРЕДОВИЩАХ

ЧИСЛОВЕ ДОСЛІДЖЕННЯ НЕСТАЦІОНАРНИХ ЕЛЕКТРОДИНАМІЧНИХ ПРОЦЕСІВ В АКТИВНИХ СУЦІЛЬНИХ СЕРЕДОВИЩАХ

Назва:
ЧИСЛОВЕ ДОСЛІДЖЕННЯ НЕСТАЦІОНАРНИХ ЕЛЕКТРОДИНАМІЧНИХ ПРОЦЕСІВ В АКТИВНИХ СУЦІЛЬНИХ СЕРЕДОВИЩАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,61 KB
Завантажень:
291
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ РАДІОЕЛЕКТРОНІКИ
Федотов Федір Володимирович
УДК 537.87
ЧИСЛОВЕ ДОСЛІДЖЕННЯ НЕСТАЦІОНАРНИХ ЕЛЕКТРОДИНАМІЧНИХ ПРОЦЕСІВ В АКТИВНИХ СУЦІЛЬНИХ СЕРЕДОВИЩАХ
01.04.03 - радіофізика
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Харків – 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському національному університеті радіоелектроніки .
Науковий керівник:
доктор фізико-математичних наук, професор,
Нерух Олександр Георгійович, Харківський національний університет радіоелектроніки, завідувач кафедри вищої математики.
Офіційні опоненти:
доктор фізико-математичних наук, професор,
Буц В’ячеслав Олександрович, ННЦ "Харківський фізико-технічний інститут" НАНУ, начальник лабораторії,
доктор фізико-математичних наук, професор,
Чурюмов Геннадій Іванович, Харківський національний університет радіоелектроніки, кафедра фізичних основ електронної техніки, професор кафедри.
Провідна установа:
Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна МОН України, кафедра теоретичної радіофізики, м. Харків.
Захист відбудеться “2” Червня 2004 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.052.03 Харківського національного університету радіоелектроніки за адресою: 61166, м. Харків, пр. Леніна , ауд. .
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці ХНУРЕ: 61166, м. Харків, пр.Леніна .
Автореферат розісланий “23” Квітня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.М. Безрук


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Робота присвячена дослідженню трансформації нестаціонарних електромагнітних полів в шарових нелінійних середовищах або у обмежених нестаціонарних середовищах з залежними від часу параметрами. Для дослідження розроблено числово-аналітичний метод, який базується на підході, що описує нестаціонарну електродинамічну задачу за допомогою інтегрального рівняння Вольтерра другого роду в часовій області. Інтегральне рівняння еквівалентне рівнянням Максвелла і містить у собі початкові і граничні умови. Це рівняння єдиним образом визначає поле у всьому просторі, включаючи як область нестаціонарності, так і навколишній простір. За допомогою розробленого програмного комплексу досліджується трансформація довільного електромагнітного сигналу в плоскому нестаціонарному діелектричному шарі, середовище якого може бути нелінійним або мати змінні у часі та просторі параметри, а також розв’язується задача про поширення електромагнітних сигналів у нестаціонарному плоскому діелектричному хвилеводі.
В роботі одержав розвиток метод, спочатку запропонований М.А. Хижняком Нерух А. Г., Хижняк Н. А. Современные проблемы нестационарной макроскопической электродинамики. – Х.: Тест –Радио, 1991. –--с. для стаціонарних задач, а потім поширений на нестаціонарні задачі О.Г. Нерухом Nerukh A. G., Scherbatko I. V., Marciniak M. Electromagnetics of modulated media with applications to photonics. – Warsaw 2001, –-- p.. Для нестаціонарних граничних задач із залежними від часу параметрами та нелінійними середовищами основу методу складають інтегральні рівняння Вольтерра у часовій області. За допомогою запропонованого методу досліджено ряд типових явищ з плоскою симетрією, а саме взаємодія електромагнітного поля з діелектричним шаром скінченної товщини з нестаціонарним або нелінійним середовищем, та розв’язана задача про поширення та трансформацію електромагнітного сигналу у плоскому нестаціонарному діелектричному хвилеводі. Отримані результати і вивчені явища становлять основу при моделюванні процесів в області радіофізики, оптоелектроніки, а також у всіх областях, де істотну роль грає поширення електромагнітних хвиль у нестаціонарному або нелінійному середовищі.
Актуальність теми. Дослідження нестаціонарних електромагнітних процесів являють собою в даний час одну з найбільш актуальних областей сучасної макроскопічної електродинаміки. Інтерес до таких процесів викликаний, передусім, бурхливим розвитком електронних технологій, ростом глобальних телекомунікаційних систем, насамперед Інтернету, та стрімкою мініатюризацією оптичних та електронних пристроїв.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ЧИСЛОВЕ ДОСЛІДЖЕННЯ НЕСТАЦІОНАРНИХ ЕЛЕКТРОДИНАМІЧНИХ ПРОЦЕСІВ В АКТИВНИХ СУЦІЛЬНИХ СЕРЕДОВИЩАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок