Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗРОБКА ЕФЕКТИВНИХ ТЕХНОЛОГІЧНИХ РІШЕНЬ ЛІКВІДАЦІЇ АВАРІЙ В КАНАЛІЗАЦІЙНИХ КОЛЕКТОРАХ

РОЗРОБКА ЕФЕКТИВНИХ ТЕХНОЛОГІЧНИХ РІШЕНЬ ЛІКВІДАЦІЇ АВАРІЙ В КАНАЛІЗАЦІЙНИХ КОЛЕКТОРАХ

Назва:
РОЗРОБКА ЕФЕКТИВНИХ ТЕХНОЛОГІЧНИХ РІШЕНЬ ЛІКВІДАЦІЇ АВАРІЙ В КАНАЛІЗАЦІЙНИХ КОЛЕКТОРАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,42 KB
Завантажень:
420
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Міністерство освіти і науки України
Харківський державний технічний університет
будівництва та архітектури
Коваленко Аліна Василівна
УДК 628.24+69.059
РОЗРОБКА ЕФЕКТИВНИХ ТЕХНОЛОГІЧНИХ РІШЕНЬ
ЛІКВІДАЦІЇ АВАРІЙ
В КАНАЛІЗАЦІЙНИХ КОЛЕКТОРАХ
05.23.08 – технологія промислового і цивільного будівництва
Автореферат
на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків-2002рік
Дисертація є рукописом.
Робота виконана на кафедрі “Технологія будівельного виробництва” Харківського державного технічного університету будівництва та архітектури.
Науковий керівник: кандидат технічних наук, доцент Корінько Іван Васильович, доцент Харківського державного технічного університету будівництва та архітектури.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, доцент Менейлюк Олександр Іванович, старший науковий співробітник Одеської державної академії будівництва та архітектури.
кандидат технічних наук, доцент Романушко Євген Григорович, доцент Київського національного університету будівництва та архітектури.
Провідна організація: Придніпровська державна академія будівництва та
архітектури Міністерства освіти і науки України,
м. Дніпропетровськ.
Захист відбудеться 30.05.2002 року о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.056.01 в Харківському державному технічному університеті будівництва та архітектури за адресою: 61002, м. Харків, вул. Сумська, 40.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського державного технічного університету будівництва та архітектури за адресою: 61002, м. Харків, вул. Сумська, 40.
Автореферат розісланий 30.04.2002 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Кутовий Е. М.
1
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА.
Актуальність теми. Довжина каналізаційних мереж в Україні складає більше 57 тис.км. Діючі колектори, при будівництві яких в основному використовувався бетон і залізобетон, мають діаметр 0,6-3,5 м і більше і закладені на глибині 4-10м (трубопроводи) та 10-70м (тунелі). Каналізаційні трубопроводи являються лінійно-протяжними спорудами і працюють спільно з оточуючим їх масивом грунту.
Експлуатаційна надійність каналізаційних тунелів забезпечується міцністю обробки. Як підтверджено цілим рядом зарубіжних і вітчизняних досліджень, одною із головних причин передчасного руйнування склепіння бетонної обробки безнапірних каналізаційних тунелів являється газова корозія. Висота можливого вивалу грунту в місці завалу, як правило, визначається в залежності від розмірів поперечного перетину тунеля і коефіцієнту міцності грунту. Відновлювальні роботи в місцях локального вивалу ведуться , як і при будівництві, відкритим і закритим способами.
Дослідження показали, що найбільш імовірні локальні вивали виникають в місцях гірського тиску, тобто в місцях пересічення тунелем зони нестійких водонасичених грунтів.
Небезпека завалу багатократно зростає якщо склепіння залізобетонної обробки має значні руйнування, визвані впливом агресивного середовища. В результаті обвалу тунельної обробки відбуваєтся деформація поверхні грунту. Нестійка стабілізація грунту надалі загрожує завалами великих масивів грунту, особливо водонасиченого, нестійкого типу пливунів.
Дослідженню факторів, які спричиняють руйнування конструкцій каналізаційних колекторів і розробці технології і організації робіт по їх відновленню, вибору будівельних матеріалів для цих робіт присвячені наукові праці І.О. Абрамовича, Д.Ф. Гончаренка, І.В.Корінька, Ю.Б. Клейна, В.М. Бабаєва, Г.Я. Дрозда, В.Д. Дмитриєва, С.С. Душкіна, Д. Штайна, Б. Майдла та інших.
Проте питання, які пов’язані з локальними обвалами залізобетонних обробок, вивалами і обвалами грунту в каналізаційних колекторах та їх ліквідації, в цих дослідженнях розглянуті недостатньо.
Аварії в тунелях глибокого та неглибокого закладання відбуваються не часто і аналіз виникнення не завжди знаходить відображення в спеціальній літературі. На сьогодні відсутні глибокі дослідження, які висвітлюють проблеми ліквідації аварій в підземних спорудах.
Приймаючи до уваги, що в багатьох містах України каналізаційні тунелі глибокого закладання знаходяться в передаварійному стані, проведення досліджень і розробка рішень, які направлені не тільки на ліквідацію аварій в стислі строки, але й на їх попередження являються своєчасними.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: РОЗРОБКА ЕФЕКТИВНИХ ТЕХНОЛОГІЧНИХ РІШЕНЬ ЛІКВІДАЦІЇ АВАРІЙ В КАНАЛІЗАЦІЙНИХ КОЛЕКТОРАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок