Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТЕХНОЛОГIЯ СТВОРЕННЯ КРУПНОМАСШТАБНИХ ВIЛЬНОЛIТАЮЧИХ МОДЕЛЕЙ ДЛЯ ВИПЕРЕДЖАЮЧИХ ДОСЛIДЖЕНЬ КРИТИЧНИХ РЕЖИМIВ ПОЛЬОТУ ЛIТАКIВ

ТЕХНОЛОГIЯ СТВОРЕННЯ КРУПНОМАСШТАБНИХ ВIЛЬНОЛIТАЮЧИХ МОДЕЛЕЙ ДЛЯ ВИПЕРЕДЖАЮЧИХ ДОСЛIДЖЕНЬ КРИТИЧНИХ РЕЖИМIВ ПОЛЬОТУ ЛIТАКIВ

Назва:
ТЕХНОЛОГIЯ СТВОРЕННЯ КРУПНОМАСШТАБНИХ ВIЛЬНОЛIТАЮЧИХ МОДЕЛЕЙ ДЛЯ ВИПЕРЕДЖАЮЧИХ ДОСЛIДЖЕНЬ КРИТИЧНИХ РЕЖИМIВ ПОЛЬОТУ ЛIТАКIВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
32,48 KB
Завантажень:
186
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 
Національний аерокосмічний університет
iм. М.Є. Жуковського "Харківський авіаційний інститут"
УДК 629.7.018.74
БЕТIН Олександр Володимирович
ТЕХНОЛОГIЯ СТВОРЕННЯ КРУПНОМАСШТАБНИХ ВIЛЬНОЛIТАЮЧИХ
МОДЕЛЕЙ ДЛЯ ВИПЕРЕДЖАЮЧИХ ДОСЛIДЖЕНЬ КРИТИЧНИХ РЕЖИМIВ
ПОЛЬОТУ ЛIТАКIВ
Спеціальність 05.07.04
"Технологія виробництва літальних апаратів"
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора технічних наук
Харків 2001
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Науково-дослідному інституті проблем фізичного моделювання режимів польоту літаків при Національному аерокосмічному університеті ім. М.Є. Жуковського "ХАІ" Міністерства освіти і науки України.
Науковий консультант: | доктор технічних наук
РИЖЕНКО Олександр Іванович,
Національний аерокосмічний університет
ім. М.Є. Жуковського "ХАІ", професор
Офіційні опоненти: | доктор технічних наук, професор
БАБУШКІН Анатолій Іванович,
Національний аерокосмічний університет
ім. М.Є. Жуковського "ХАІ", завідуючий кафедрою;
доктор технічних наук
ТIТОВ Вячеслав Андрійович,
НДЦ "Авіаційні матеріали" УкрНДІАТ, заступник директора;
доктор технічних наук
ЛУПКІН Борис Володимирович,
Національний технічний університет "Київський політехнічний інститут", професор
Провідна установа: | АНТК ім. О.К. Антонова, Державний комітет промислової політики України, м. Київ
Захист відбудеться “ 14 " грудня 2001 р. о " 14 " го-дині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.062.04 в Національному аерокосмічному університеті ім. М.Є. Жуковського "ХАІ" за адресою: 61070, м. Харкiв-70, вул. Чкалова 17, Національний аерокосмічний університет.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного аерокосмічного університету ім. М.Є. Жуковського "ХАІ".
Автореферат розісланий " 13 " листопада 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Г.Л. Корнілов


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Результати льотних досліджень критичних режи-мів польоту літаків за допомогою крупномасштабних вільнолітаючих динамічно подібних моделей (ВДПМ) здебільшого визначають долю нового літа-ка (або його модифікацій), напрямок та темпи проведення подальших вип-робувань натурного літального апарату (ЛА) та робіт по впровадженню його у серійне виробництво.
Крупномасштабна ВДПМ представляє собою автономний безпілотний науково-дослідний ЛА багаторазового застосування, здатний здійснювати дистанційно-пілотований або автоматичний політ по заданій програмі та забезпечуючий можливість реєстрації інформації, що одержується у польоті. Крупномасштабна ВДПМ геометрично подібна натурному ЛА, що досліджується, та має такі ж органи управління. Її маса, моменти інерції, коефіцієнти автопілота та інші параметри забезпечують досить точну відповідність льотних характеристик ВДПМ та натурного ЛА, а при необхідності - адекватне відтворення при моделюванні дій льотчика, включаючи можливі помилки пілотування. Крупномасштабні ВДПМ, як прави-ло, мають масу до 1500 кг, розмах крила та довжину фюзеляжу до 7 м.
Процес створення ВДПМ має цілий комплекс особливостей, що від-різняють його від аналогічного процесу для ЛА інших призначень. Голов-на з них - необхідність задоволення прийнятих (враховуючи задачі моде-лювання) умов подоби на всіх стадіях проектування та виробництва ВДПМ, а також проведення на них льотних досліджень. Навіть незначні відхи-лення від цих умов можуть викликати сумніви у достовірності резуль-татів, що одержуються, розв'язування яких вимагає додаткових трудо-містких досліджень. Окрім того, негативне рішення питання про експлуа-тацію ВДПМ з параметрами, що не піддаються доводці, на заключних стадіях виробництва, може виключити можливість отримання випереджаючих даних про літак за програмою досліджень на ВДПМ.
З цих позицій доцільність ретельного вивчення та науково обґрунтованого рішення комплексу проблем, пов'язаних зі створенням крупно-масштабних ВДПМ, сумнівів не викликає, а тема дисертаційної роботи є актуальною.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Ця робота виконана у Науково-дослідному інституті проблем фізичного моделювання режимів польоту літаків (НДІ ПФМ) при Національному аерокосмічному університеті ім.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 Реферат на тему: ТЕХНОЛОГIЯ СТВОРЕННЯ КРУПНОМАСШТАБНИХ ВIЛЬНОЛIТАЮЧИХ МОДЕЛЕЙ ДЛЯ ВИПЕРЕДЖАЮЧИХ ДОСЛIДЖЕНЬ КРИТИЧНИХ РЕЖИМIВ ПОЛЬОТУ ЛIТАКIВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок