Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Моделі релятивістських конфігурацій на основі точних розв’язків загальної теорії відносності

Моделі релятивістських конфігурацій на основі точних розв’язків загальної теорії відносності

Назва:
Моделі релятивістських конфігурацій на основі точних розв’язків загальної теорії відносності
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,11 KB
Завантажень:
387
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Дніпропетровський національний університет
УДК 530.12:531.51
Турінов Андрій Миколайович
Моделі релятивістських конфігурацій на основі точних розв’язків загальної теорії відносності
01.04.02 – теоретична фізика
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Дніпропетровськ – 2003


Дисертацією є рукопис.
Дисертація виконана в Дніпропетровському національному університеті Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор фізико-математичних наук, професор
Коркіна Марія Петрівна,
професор кафедри теоретичної фізики
Дніпропетровського національного університету.
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук, професор, член-кор. НАН України
Фомін Петро Іванович,
завідувач відділу астрофізики і елементарних частинок
Інституту теоретичної фізики НАН України (м. Київ).
кандидат фізико-математичних наук, доцент
Бурліков В’ячеслав Валерійович,
доцент кафедри фізики
Українського державного хіміко-технологічного університету (м. Дніпропетровськ).
Провідна установа: Інститут фізики конденсованих систем НАН України, м. Львів.
Захист дисертації відбудеться “ 30 ”   січня   2004 р. о    год.    хв. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .051.02 в Дніпропетровському національному університеті (49050 м. Дніпропетровськ, вул. Наукова 10, корп. 11, ауд. 301).
З дисертацією можна ознайомитись у Науковій бібліотеці Дніпропетровського національного університету.
Автореферат розісланий “   ”   грудня   2003 р.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради Д .051.02,
професор Спиридонова І.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Дослідження астрофізичних і космологічних об'єктів на основі загальної теорії відносності (ЗТВ) є одним з важливих напрямків у сучасній теорії гравітації. Основою вивчення таких об’єктів є побудова реалістичних моделей самогравітуючих релятивістських конфігурацій, які б відповідали необхідним фізичним вимогам і астрономічним спостережувальним даним. Це стосується як астрофізичних сферично симетричних об’єктів (зірок, зоряних скупчень, галактик та інших), так і найбільших об’єктів у великомасштабній структурі Всесвіту – “порожнеч”.
Необхідність дослідження таких конфігурацій стимульовано відкриттям квазарів, реліктового випромінювання і, особливо, швидко пульсуючих радіоджерел у Всесвіті. При цьому найбільш важливим є побудова моделей на основі точних аналітичних розв’язків рівнянь Ейнштейна. Це обумовлено тим, що внаслідок нелінійності рівнянь ЗТВ дослідження моделей для кожного рівняння стану являє собою окрему фізичну задачу, бо загального методу пошуку розв'язків не існує. Тому побудова нових методів одержання точних розв’язків, що заздалегідь відповідають фізичним вимогам, набуває особливу актуальність.
Найбільший інтерес для астрофізичних досліджень представляють сферично-симетричні розв’язки. Саме сферично-симетричні моделі найчастіше розглядаються в якості моделей для опису зірок. Речовина при цьому звичайно вважається ідеальною рідиною (ізотропне нев’язке суцільне середовище, що перебуває у стані теплової рівноваги), що є достатньо добрим наближенням для опису речовини всередині релятивістських об’єктів.
Припущення про локальну ізотропію є одним з найбільш загальних припущень в астрофізичному дослідженні надмасивних конфігурацій. Однак рідкі конфігурації, в яких радіальна і тангенційна компоненти тензора енергії-імпульсу у супутній системі відліку не рівні, мають фізичні властивості, що суттєво відрізняються від властивостей ізотропних конфігурацій. Теоретичні дослідження моделей таких зірок дають підстави сподіватися, що матерія може бути анізотропною, принаймні, при густинах аж до . Ця анізотропія виникає внаслідок, нейтронного кристалічного ядра, присутності суперрідини p-типу або іншого фізичного феномена і може вносити значні зміни в такі параметри релятивістських об'єктів, як критична маса, максимум червоного зсуву і стійкість конфігурацій.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Моделі релятивістських конфігурацій на основі точних розв’язків загальної теорії відносності

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок