Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Наддніпрянська політична еміграція в суспільно-політичному житті західноукраїнських земель (1914 – 1918 рр.)

Наддніпрянська політична еміграція в суспільно-політичному житті західноукраїнських земель (1914 – 1918 рр.)

Назва:
Наддніпрянська політична еміграція в суспільно-політичному житті західноукраїнських земель (1914 – 1918 рр.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,71 KB
Завантажень:
415
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені ЮРІЯ ФЕДЬКОВИЧА
АДАМОВИЧ Сергій Васильович
УДК 94(477,8) “19”
Наддніпрянська політична еміграція
в суспільно-політичному житті
західноукраїнських земель (1914 – 1918 рр.)
Спеціальність 07.00.01 - історія України
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Чернівці-2003
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі історії України Прикарпатського університету імені Василя Стефаника Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор
Карпенко Олександр Юхимович, Відділ регіональних
проблем Інституту політичних та етнонаціональних
досліджень НАН України та Прикарпатського
університету імені Василя Стефаника, завідувач відділу
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Баженов Лев Васильович, Кам’янець-Подільський
державний педагогічний університет, професор
кафедри історії України
доктор історичних наук
Патер Іван Григорович, Інститут українознавства імені
Івана Крип’якевича НАН України, провідний науковий
співробітник
Провідна установа: Інститут історії України НАН України, м. Київ
Захист відбудеться “ 28 ” лютого 2003 року о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 76.051.03 у Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича (58012, м. Чернівці, вул. Кафедральна, 2, корп. 14, ауд.18).
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича (58012, м. Чернівці, вул. Лесі Українки, 23).
Автореферат розісланий “ 28 ” січня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Ротар Н.Ю.
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. На сучасному етапі в Україні тривають процеси реформування всіх сфер життя, відбувається пошук шляхів подальшого розвитку суспільства. Через низку об’єктивних і суб’єктивних причин у державі продовжують існувати політико-економічні і культурні регіональні відмінності, політичні партії не мають значного впливу на суспільно-політичне життя, на належному науковому рівні не обґрунтовано державну ідеологію.
Вивчення історії українських політичних партій і громадських об’єднань та аналіз перших практичних спроб реалізувати ідею соборності сприятиме проведенню державної політики, яка б забезпечувала процес становлення незалежної демократичної правової України. У цьому контексті значний науковий і практичний інтерес становить дослідження співпраці наддніпрянської політичної еміграції в Австро-Угорщині із західно-українськими політичними структурами та їх вплив на суспільно-політичні процеси в регіоні у 1914 – 1918 рр.
Упродовж тривалого часу дане питання з ідеологічних причин замов-чувалося, а не рідко і фальсифікувалося. Із здобуттям Україною незалежності стало можливим об’єктивне вивчення національної історії. Однак на сьогодні ще не проведено комплексного дослідження політичної історії Галичини і Буковини в роки Першої світової війни. Крім того, відсутні узагальнюючі чи спеціальні праці, в яких було б подано оцінку ролі наддніпрянської еміграції в суспільно-політичних процесах у західноукраїнських землях. Усе це в цілому й зумовило вибір теми дисертаційного дослідження.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота є складовою частиною науково-дослідної програми відділу регіональних проблем Інституту політичних та етнонаціональних досліджень НАН України і Прикарпатського університету імені Василя Стефаника “Галичина у ХХ ст.: політична історія”.
Мета і задачі дослідження. Мета дослідження – об’єктивне і всебічне висвітлення місця і ролі наддніпрянської політеміграції в суспільно-політичних процесах у західноукраїнських землях під час Першої світової війни.
Дослідження вимагало вирішення таких завдань:
· прослідкувати еволюцію ідейно-теоретичних поглядів наддніпрянської політеміграції в Австро-Угорщині;
· висвітлити причини, хід та наслідки протиріч у середовищі політеміграції в період Першої світової війни;
· здійснити комплексний аналіз стосунків Союзу визволення України (СВУ) з Головною Українською Радою (ГУР), Загальною Українською Радою (ЗУР) і західноукраїнськими політичними партіями;
· розкрити роль СВУ у створенні та діяльності Українського Січового Стрілецтва (УСС);
· з’ясувати вплив наддніпрянських політемігрантів на суспільно-політичні процеси на Волині, Холмщині та Підляшші;
· проаналізувати стосунки СВУ з громадсько-політичними та культурними інституціями, визначити вплив видавничої діяльності політемігрантів на суспільно-політичні процеси в західноукраїнському регіоні.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Наддніпрянська політична еміграція в суспільно-політичному житті західноукраїнських земель (1914 – 1918 рр.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок