Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ГЕОПОЛІТИЧНІ ВИМІРИ УКРАЇНИ В ЗАГАЛЬНОЄВРОПЕЙСЬКОМУ ПОЛІТИЧНОМУ ПРОЦЕСІ

ГЕОПОЛІТИЧНІ ВИМІРИ УКРАЇНИ В ЗАГАЛЬНОЄВРОПЕЙСЬКОМУ ПОЛІТИЧНОМУ ПРОЦЕСІ

Назва:
ГЕОПОЛІТИЧНІ ВИМІРИ УКРАЇНИ В ЗАГАЛЬНОЄВРОПЕЙСЬКОМУ ПОЛІТИЧНОМУ ПРОЦЕСІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
39,04 KB
Завантажень:
212
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25 
ІНСТИТУТ ПОЛІТИЧНИХ І ЕТНОНАЦІОНАЛЬНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ
НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
ВАСИЛЕНКО СВІТЛАНА ДМИТРІВНА
УДК 327(477)
ГЕОПОЛІТИЧНІ ВИМІРИ УКРАЇНИ
В ЗАГАЛЬНОЄВРОПЕЙСЬКОМУ ПОЛІТИЧНОМУ ПРОЦЕСІ
Спеціальність 23.00.02 – Політичні інститути та процеси
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора політичних наук
Київ – 2002


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі міжнародних відносин Інституту соціальних наук Одеського національного університету ім. І.І. Мечникова
Науковий консультант – доктор політичних наук, професор
КОВАЛЬ Ігор Миколайович, Одеський національний університет ім. І.І. Мечникова, директор Інституту соціальних наук, завідувач кафедри міжнародних відносин
Офіційні опоненти: –доктор історичних наук, професор
КУДРЯЧЕНКО Андрій Іванович, Міжрегіональна академія управління персоналом, генеральний директор Всеукраїнського університету;
доктор історичних наук, професор
МАДІССОН Вадим Вільямович, Київський національний університет технологій та дизайну, завідувач кафедри політології і соціології.
доктор політичних наук,
ГОРБАТЕНКО Володимир Павлович, Конституційний Суд України, науковий консультант судді;
Провідна установа – Одеська національна юридична академія, кафедра соціальних теорій.
Захист відбудеться 12 лютого 2002 р. о 1400 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.181.01 в Інституті політичних і етнонаціональних досліджень НАН України за адресою: 01011, м. Київ, пр. Кутузова, 8, ауд. .
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Інституту політичних і етнонаціональних досліджень НАН України (вул. Кутузова, 8, кім. 218)
Автореферат розісланий “11” січня 2002 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої радиЛевенець Ю.А.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. На рубежі XX й XXI століть розпочалися широкомасштабні і разом з тим унікальні соціально-політичні зміни, що пов’язані з трансформацією всього європейського і геополітичного простору.
Генеруючим центром таких справді “тектонічних зсувів” є нова Європа — осередок передової цивілізації, безпрецедентне міжнародне утворення, що виникло на підставі тривалих інтеграційних процесів і зараз демонструє всьому світові переваги у розвитку соціально-політичної та економічної сфери, забезпечення прав людини, створення для неї гідних умов життя.
Для України останнє десятиліття XX ст. стало винятково важливою, доленосною сторінкою новітньої історії. Багатовікова боротьба українського народу за свободу і незалежність завершилась утворенням незалежної держави, відкрила шлях входження до Європи, створення цивілізованого, демократичного суспільства. За таких умов геополітика для нашої молодої держави набуває додаткової, ще більшої ваги, що визначається об’єктивними чинниками. Слід відзначити, що українська геополітика, як складова сучасної політичної науки, тільки-но починає розроблятися, з’являються перші статті і монографії відомих українських вчених В. Дер-гачова, В. Кременя, І. Кураса, А. Кудряченка, В. Мадіссона, М. Ми-халь-чен-ка, Б. Па-ра-хонського, Ф. Рудича, В. Хорошковського, О. Шаблія та інших. В той же час в багатьох зарубіжних країнах вона давно вже зайняла своє місце серед інших соціально-політичних наук і має певні наукові традиції, багату літературу, сучасні концепції з урахуванням соціально-політичних реалій.
Актуальність теми дисертації визначається такими основними положеннями:
1. Незважаючи на досить широке використання останнім часом в науковій літературі поняття “геополітика України”, вона ще недостатньо розроблена і зараз переживає період свого становлення. За таких умов розробка автором найважливіших геополітичних проблем має науково-пріоритетний характер і сприятиме всебічному науковому обґрунтуванню практичних векторів і вимірів сучасної української геостратегії.
2. Доцільно відзначити, що незалежна Українська держава формує свій власний національний геополітичний простір, свою геостратегію, вирішує широке коло проблем, які стоять перед нею у зв’язку з необхідністю сучасного геополітичного вибору.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25 Реферат на тему: ГЕОПОЛІТИЧНІ ВИМІРИ УКРАЇНИ В ЗАГАЛЬНОЄВРОПЕЙСЬКОМУ ПОЛІТИЧНОМУ ПРОЦЕСІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок