Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЖІНОЧЕ НАЧАЛО В КУЛЬТУРНИХ РЕАЛІЯХ XX СТОЛІТТЯ

ЖІНОЧЕ НАЧАЛО В КУЛЬТУРНИХ РЕАЛІЯХ XX СТОЛІТТЯ

Назва:
ЖІНОЧЕ НАЧАЛО В КУЛЬТУРНИХ РЕАЛІЯХ XX СТОЛІТТЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,07 KB
Завантажень:
143
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ім. В. Н. Каразіна
Тарасенко Ірина Валеріївна
УДК: 130.2:396.1
ЖІНОЧЕ НАЧАЛО В КУЛЬТУРНИХ РЕАЛІЯХ XX СТОЛІТТЯ
09.00.04 – філософська антропологія, філософія культури
Автореферат
дисертації на здобуття наукового
ступеня кандидата філософських наук
Харків – 2001


Дисертацією є рукопис
Роботу виконано у Харківському національному університеті радіоелектроніки Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: кандидат філософських наук, доцент
ЛЕОНТЬЄВА Вероніка Миколаївна,
Харківський національний університет радіоелектроніки, доцент кафедри філософії
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, доцент
БІЛИК Ярослав Михайлович,
Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна, професор кафедри теорії культури та філософії науки
кандидат філософських наук, доцент
ЛУЦЕНКО Олена Анатоліївна,
Сумський державний педагогічний університет, доцент кафедри соціально-економічних та гуманітарних дисциплін
Провідна установа: Центр гуманітарної освіти Національної академії наук України, кафедра філософії науки і культурології
Захист відбудеться “23” січня 2002 р. о _1515_ год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.051.06 при Харківському національному університеті ім. В.Н.Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, пл.Свободи, 4, ауд. __IV-65__
З дисертацією можна ознайомитися в Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету ім В.Н.Каразіна (61077, м. Харків, пл.Свободи, 4).
Автореферат розіслано “__16_” __листопада__ 2001 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради Кислюк К.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ДИСЕРТАЦІЇ
Актуальність теми. Інтерес до проблеми жіночого начала у сучасному світі, у тому числі й в Україні, постійно зростає. Це пов‘язується, по-перше, із розвитком жіночого руху; по-друге, із тим, що однією з реалій епохи “пост” є зміна ціннісних орієнтацій, посилення культурного впливу “жіночих цінностей”. У сучасній культурі поширюється сфера жіночої творчості, тому все актуальнішим стає пошук вирішення (позитивного чи негативного) питання про встановлення філософсько-антропологічних і філософсько-культурологічних відмінностей жіночого та чоловічого начал культури.
В “жіночих дослідженнях” наводяться докази того, що історично правами людини (юридичними, економічними тощо) володіли переважно чоловіки, а права жінки в культурі не були рівними правам чоловіків. Дотепер всі спроби досягти рівноправності між чоловіками та жінками не привели до бажаного результату: на кінець XX століття було виявлено, що “права людини” орієнтувалися на характеристики людини-чоловіка та не цілком відповідають особливостям буття людини-жінки.
Проблема жіночого начала настільки ж складна та багатозначна, як і проблема людини взагалі, тому в літературі не існує єдності поглядів ні на дійсну “природу” (або сутність) жіночого начала, ні на те, з яких позицій треба підходити до його розгляду. На повсякденному рівні та у масовій свідомості поняття жіночого начала та фемінізму майже ототожнюються. На наш погляд, зведення прояву жіночого начала лише до фемінізму є неправомірним.
Ступінь наукової розробки проблеми. Проблема вивчається феміністично орієнтованими вченими, філософами та діячами культури (С.де Бовуар, Р.Брайдотті, К.Гілліган, Ю.Крістевою, С.Ларсен, Е.Фергюсон, Х.Хейн та ін.), а останніми десятиліттями в напрямку гендерних та “жіночих досліджень”, в тому числі в Україні та Росії (І.Жерьобкіна, Т.Кліменкова, Г.Сілласте, Н.Федосєєва, Н.Юліна та ін.). На сьогодні існує велика кількість наукової літератури, присвяченої методам вивчення жіночого начала (роботи Г.Сілласте, С.Ушакіна, Л.Ессіг, М.Ейхлер та ін.). Досить багато написано про жіноче начало в таких галузях діяльності як наука (М.Алік, В.Мор, В.Порус, Ю.Седляк, А.Хейлі-Оліфант та ін.), освіта (М.Аракелова, В.Нестоянова та ін.), економіка (Л.Бабаєва, О.Іващенко, М.Прокопенко, А.Чирикова та ін.), політика (С.Айвазова, І.Жерьобкіна, К.Міллет, А.Тьомкіна та ін.). Однак роботи про участь жінок у різних галузях культури, в основному, являють собою порівняльно-статистичний аналіз внеску чоловіків і жінок у відповідну галузь.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ЖІНОЧЕ НАЧАЛО В КУЛЬТУРНИХ РЕАЛІЯХ XX СТОЛІТТЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок