Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> АГРОБІОЛОГІЧНА ОЦІНКА ПЕРСПЕКТИВНОГО СОРТИМЕНТУ ЯБЛУНІ ДЛЯ ПОДІЛЛЯ УКРАЇНИ

АГРОБІОЛОГІЧНА ОЦІНКА ПЕРСПЕКТИВНОГО СОРТИМЕНТУ ЯБЛУНІ ДЛЯ ПОДІЛЛЯ УКРАЇНИ

Назва:
АГРОБІОЛОГІЧНА ОЦІНКА ПЕРСПЕКТИВНОГО СОРТИМЕНТУ ЯБЛУНІ ДЛЯ ПОДІЛЛЯ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,14 KB
Завантажень:
279
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
УМАНСЬКА ДЕРЖАВНА АГРАРНА АКАДЕМІЯ
РІПАМЕЛЬНИК ВІТАЛІЙ ПЕТРОВИЧ
УДК 634.11:631.526.32
АГРОБІОЛОГІЧНА ОЦІНКА ПЕРСПЕКТИВНОГО
СОРТИМЕНТУ ЯБЛУНІ ДЛЯ ПОДІЛЛЯ УКРАЇНИ
06.01.07 – плодівництво
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата сільськогосподарських наук
Умань – 2002
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на Подільській дослідній станції Інституту садівництва УААН.
Науковий керівник: доктор сільськогосподарських наук,
професор, член-кореспондент УААН
Кондратенко Петро Васильович,
директор Інституту садівництва УААН
Офіційні опоненти: доктор сільськогосподарських наук, професор
Балабак Анатолій Федорович,
Уманська державна аграрна академія,
завідувач кафедри екології, декоративного
садівництва і лісівництва
кандидат сільськогосподарських наук,
старший науковий співробітник,
Литвин Наталія Іванівна,
Мліївський інститут садівництва
ім. Л.П.Симиренка, завідуюча
відділу інтенсивних технологій
Провідна установа: Центральний Республіканський ботанічний сад
ім. В.В.Гришка НАУ, м.Київ
Захист відбудеться 02.10.2002 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 74.844.01 в Уманській державній аграрній академії за адресою: Черкаська обл., м.Умань, вул. Давиденка, 1, навчальний корпус № 2, аудиторія 142.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Уманської державної аграрної академії за адресою: 20305, Черкаська обл., м.Умань, вул.Давиденка, 3.
Автореферат розісланий 30.08.2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Заморський В.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Яблуня – основна плодова культура в Україні. В 1998 році питома вага її у плодових і ягідних насадженнях становила 54, а в регіоні Поділля – 77%. Таке значне поширення пояснюється високими адаптивними властивостями, які дозволяють вирощувати цю культуру в різних природних умовах, а також багатьма досить різноманітними господарсько цінними якостями.
Виділяє яблуню серед інших порід також висока врожайність і прибутковість вирощування. Цей останній фактор завжди був характерним для її насаджень на Поділлі. Проте останнім часом внаслідок загального економічного спаду в країні їх прибутковість різко знизилась і в цьому регіоні. Як результат за період між останніми переписами багаторічних насаджень (1984–1998 рр.) зменшилась і площа садів яблуні: у Вінницькій області на 29, а в Хмельницькій – на 16%.
Однією з причин спаду продуктивності є те, що в багатьох господарствах домінують насадження із застарілим традиційним сортиментом (Бойкен, Папіровка, Джонатан, Кальвіль сніговий, Пармен зимовий золотий тощо), який не користується попитом у населення і став неконкурентноспроможним. Оновлення ж садів яблуні майже припинилось.
Досвід світової практики садівництва показує, що питання зростання виробництва яблук і підвищення їх якості може бути вирішене шляхом впровадження нових сортів і технологій. Доведено також, що у збільшенні валового виробництва сільськогосподарської продукції сорту належить не менше 50% успіху.
За останні роки у світі створено багато нових сортів яблуні з високим біологічним потенціалом господарсько цінних ознак. Ці сорти безперервно забезпечують споживача плодами високих якостей. На жаль, сорти української селекції з економічних і організаційних причин повільно проходять етапи сортовивчення і мало відомі вітчизняному виробнику. Останній в даний час більше ознайомлений із зарубіжним сортиментом через рекламу. Тому наші садівники починають закладати насадження яблуні новими закордонними сортами, поведінка яких в умовах України в науковій літературі висвітлена недостатньо.
В різних грунтово-кліматичних умовах сорти проявляють свої потенційні можливості неоднаково. Отже, необхідно серед великого розмаїття сортів яблуні виявити ті, що забезпечать у конкретних природних умовах Поділля виробництво достатньої кількості продукції з найкращими товарними та смаковими якостями і будуть економічно високоефективні.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційну роботу виконано в період 1998–2001 рр.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: АГРОБІОЛОГІЧНА ОЦІНКА ПЕРСПЕКТИВНОГО СОРТИМЕНТУ ЯБЛУНІ ДЛЯ ПОДІЛЛЯ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок