Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПОРІВНЯЛЬНИЙ АНАЛІЗ СУЧАСНИХ ТРАНЗИТИВНИХ ЕКОНОМІЧНИХ СИСТЕМ

ПОРІВНЯЛЬНИЙ АНАЛІЗ СУЧАСНИХ ТРАНЗИТИВНИХ ЕКОНОМІЧНИХ СИСТЕМ

Назва:
ПОРІВНЯЛЬНИЙ АНАЛІЗ СУЧАСНИХ ТРАНЗИТИВНИХ ЕКОНОМІЧНИХ СИСТЕМ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,48 KB
Завантажень:
132
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
ЧЕРЕПНІНА ОЛЕНА ІВАНІВНА
УДК 330.342:338.001.36
ПОРІВНЯЛЬНИЙ АНАЛІЗ СУЧАСНИХ ТРАНЗИТИВНИХ ЕКОНОМІЧНИХ СИСТЕМ
08.01.01 – економічна теорія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2004
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі економічної теорії економічного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник: кандидат економічних наук, професор
Леоненко Петро Михайлович,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка,
професор кафедри економічної теорії економічного факультету
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Бєляєв Олександр Олександрович,
Київський національний економічний університет, завідувач кафедри політичної економії факультету управління та маркетингу;
кандидат економічних наук, доцент
Мартиненко Володимир Федорович, Національна академія державного управління при Президентові України, доцент кафедри економічної теорії та історії.
Провідна установа: Об’єднаний інститут економіки НАН України, відділ економічної теорії та методології досліджень, м.Київ.
Захист відбудеться “30” червня 2004 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.13 Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 03022, м. Київ, вул. Васильківська, 90–А, к. 203.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 03033, м. Київ, вул. Володимирська, 58, к. 12.
Автореферат розісланий “28” травня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Мазур І.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. З середини ХХ ст. порівняльний (компаративний) аналіз економічних систем виділився у окремий розділ сучасної економічної теорії. Він став також самостійним навчальним предметом у вузах Заходу як необхідний елемент вивчення у системі економічних дисциплін. Проте розвал планової економіки в СРСР та інших соціалістичних країнах, системні перетворення, пов’язані з формуванням соціально орієнтованої ринкової економіки, і трансформаційні процеси в країнах з розвиненими ринковими відносинами впродовж 90-х рр. ХХ ст. спричинили корінні зміни у галузі порівняльних економічних досліджень, які отримали своєрідний поштовх для подальшого розвитку.
По-перше, залишається актуальним співставлення різновидів (моделей) розвинутої ринкової економічної системи і її функціонування в тих країнах, що представляють кожний такий різновид. Зокрема, йдеться про порівняльний аналіз багатоманітних форм власності, ступеня розвитку підприємництва, національних систем державного регулювання економіки та ін. По-друге, у зв’язку із системними трансформаціями у постсоціалістичних країнах сфера порівняльних економічних досліджень, коло їх проблем та країн-прикладів (case study) значно розширились. В центрі уваги компаративістів опинилися транзитивні економічні системи постсоціалістичних та пострадянських країн. При цьому значне місце займає порівняння соціально-економічних наслідків ринкових перетворень у різних державах, з’ясування причин їх значних відмінностей, виявлення конвергентно-дивергентних процесів. По-третє, всередині кожної із перехідних систем виділяються і співставляються нові види економічних відносин, висвітлюються постіндустріальні та інші важливі тенденції розвитку економіки. По-четверте, розвиток сучасного світового господарства, вплив світогосподарських відносин на функціонування економічних систем різного типу обумовлюють необхідність здійснення порівняльного аналізу в контексті глобалізації. Особливо це стосується співставлення економічної ролі та функцій держави у трансформаційних процесах і з’ясування перспектив інтеграції сучасних транзитивних економік в економічні союзи.
Стан розробки проблеми. Різні аспекти теми дослідження інтенсивно розробляються сучасними представниками вітчизняної та зарубіжної економічної науки.
З позицій порівняльного аналізу сучасні транзитивні економічні системи безпосередньо досліджують такі відомі вітчизняні вчені як В.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ПОРІВНЯЛЬНИЙ АНАЛІЗ СУЧАСНИХ ТРАНЗИТИВНИХ ЕКОНОМІЧНИХ СИСТЕМ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок