Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРИТРИМАННЯ ЯК СПОСІБ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ВИКОНАННЯ ЗОБОВ’ЯЗАНЬ

ПРИТРИМАННЯ ЯК СПОСІБ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ВИКОНАННЯ ЗОБОВ’ЯЗАНЬ

Назва:
ПРИТРИМАННЯ ЯК СПОСІБ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ВИКОНАННЯ ЗОБОВ’ЯЗАНЬ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,51 KB
Завантажень:
510
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ВНУТРІШНІХ СПРАВ
Карнаух Тетяна Миколаївна
УДК 347.426.6
ПРИТРИМАННЯ ЯК СПОСІБ
ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ВИКОНАННЯ ЗОБОВ’ЯЗАНЬ
Спеціальність: 12.00.03 – цивільне право та цивільний процес;
сімейне право; міжнародне приватне право
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Харків – 2008


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі галузевих правових наук факультету правничих наук Національного університету „Києво-Могилянська академія”, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат юридичних наук, доцент,
ПОСПОЛІТАК Володимир Володимирович,
Національний університет „Києво-Могилянська академія”, доцент кафедри галузевих правових наук.
Офіційні опоненти: доктор юридичних наук, професор,
академік Академії правових наук,
ЛУЦЬ Володимир Васильович,
Академія муніципального управління,
завідувач кафедри цивільно-правових наук;
кандидат юридичних наук, доцент,
ЯВОР Ольга Анатоліївна,
Національна юридична академія України ім.Я.Мудрого,
доцент кафедри цивільного права № 2.
Захист відбудеться 23 квітня 2008р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К64.700.02. Харківського національного університету внутрішніх справ за адресою: 61080, м.Харків, проспект 50-річчя СРСР, буд.27.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Харківського національного університету внутрішніх справ за адресою: 61080, м.Харків, проспект 50-річчя СРСР, буд.27, корпус 1.
Автореферат розісланий 22 березня 2008р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.Є.Кириченко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Соціально-економічні перетворення, що відбулися в Україні останнім часом, обумовили істотну модифікацію змісту суспільних відносин, які регулюються цивільним правом. На жаль, характерною відмінністю сучасного цивільного обороту стали низький рівень договірної дисципліни, значне збільшення кількості невиконаних чи неналежно виконаних правочинів. Це, у свою чергу, обумовило нагальну потребу в підвищенні захисту інтересів учасників цивільного обороту та загострило проблему забезпечення належного виконання зобов’язань, яка фактично є вічною, оскільки наявність між сторонами зобовязальних правовідносин сама по собі ще не гарантує їх належне виконання.
В цілях захисту інтересів кредитора і попередження або зменшення розміру негативних наслідків від можливого невиконання або неналежного виконання зобовязання боржником використовується інститут забезпечення виконання зобовязань.
Сучасні забезпечувальні засоби досить різноманітні, при цьому їх поділяють на загальні, що підлягають застосуванню в усіх випадках невиконання чи неналежного виконання зобов’язань, та спеціальні, що встановлюються за згодою сторін або за прямою вказівкою закону. Останні засоби у цивілістиці іменують способами забезпечення виконання зобов’язань, а у ЦК України – видами забезпечення виконання зобов’язань.
У ЦК України вдосконаленню інституту забезпечення виконання зобов’язань приділено значну увагу, про що, зокрема, свідчить розширення переліку видів забезпечення та доповнення їх таким новим видом, як притримання. Разом з тим, цей спосіб забезпечення виконання зобов’язань новим можна назвати лише з певним ступенем умовності, оскільки він був відомий вітчизняному праву як радянського, так і дорадянського періоду, хоча термін “притримання” вживався не завжди.
У вітчизняній правовій доктрині притримання залишається без належної уваги дослідників. У наукових працях розглядаються переважно загальні положення забезпечення виконання зобов’язань та окремі види забезпечення, що є традиційними для нашого права. Притримання як спосіб забезпечення виконання зобов’язань не було предметом глибоких наукових досліджень в Україні, багато його аспектів залишаються невивченими і в даний час: характерні риси та правова природа, відмежування від інших інститутів цивільного права, об’єкти, суб’єкти права притримання, зміст забезпечувальних правовідносин, підстави їх виникнення та припинення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ПРИТРИМАННЯ ЯК СПОСІБ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ВИКОНАННЯ ЗОБОВ’ЯЗАНЬ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок