Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> психологічні особливості читання тексту іноземною мовою студентами з різним когнітивним стилем

психологічні особливості читання тексту іноземною мовою студентами з різним когнітивним стилем

Назва:
психологічні особливості читання тексту іноземною мовою студентами з різним когнітивним стилем
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,20 KB
Завантажень:
471
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Національний педагогічний університет
імені М.П. ДРАГОМАНОВА
Бондар Світлана Іванівна
удк 159.923
психологічні особливості читання тексту іноземною мовою студентами з різним
когнітивним стилем
19.00.07 - педагогічна та вікова психологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Київ – 2003


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Національному педагогічному університеті
імені М.П. Драгоманова, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: член – кореспондент АПН України,
доктор психологічних наук, професор
Чепелєва Наталія Василівна,
Інститут психології ім. Г.С. Костюка,
заступник директора з наукової роботи.
Офіційні опоненти: доктор психологічних наук, професор
Фомічова Людмила Іванівна,
Національно педагогічний університет
імені М.П. Драгоманова,
завідувач кафедри сурдопедагогіки;
кандидат психологічних наук, доцент
Сергієнкова Оксана Павлівна,
Київський національний лінгвістичний
університет, доцент кафедри психології.
Провідна установа: Інститут педагогіки і психології професійної
освіти АПН України, відділ психології
і професійної підготовки, м. Київ
Захист відбудеться “ 21 ” травня 2003 р. о 16.30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.053.02 в Національному педагогічному університеті імені М.П. Драгоманова, 01601, м. Київ, вул. Пирогова, 9.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці НПУ імені М.П.Драгоманова, 01601, м. Київ, вул. Пирогова, 9.
Автореферат розісланий “10 ” квітня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.В. Долинська


загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Оволодіння іноземними мовами є необхідною умовою ефективності професійної підготовки спеціаліста будь-якого профілю, а також підвищення загального рівня розвитку особистості, оскільки знання іноземних мов відкриває широкий доступ до засобів наукової інформації, дає можливість ознайомлюватися з досягненнями світової науки, здійснювати дружні та економічні стосунки з представниками іноземних держав. Значне місце у вивченні іноземних мов відводиться умінню вільно читати іншомовну літературу з метою отримання різноманітної інформації, а особливо наукової.
Це соціальне замовлення вимагає розробки ефективних методик навчання іноземної мови, у тому числі, читання іншомовних текстів, пошуку нових технологій і методів роботи, вивчення індивідуальних способів здійснення читацької діяльності. Отримання інформації у процесі читання пов”язане з умінням читача декодувати нові символи, здійснювати операції структурування і переструктурування тексту, визначати його концепт. Вирішення цих завдань ускладнюється, якщо вивчення мови відбувається у дорослому віці і вимагає особливих зусиль у подоланні труднощів, які виникають на різних етапах навчання.
Хоча проблема читання і не нова у психолого-педагогічній науці, однак невирішеними залишаються багато питань, передусім пов”язаних з індивідуальними особливостями читача, їх впливом на ефективність сприймання та розуміння тексту, зокрема, це стосується такої важливої індивідуально-психологічної характеристики, як когнітивний стиль.
Проблемі читання присвячені наукові праці Т.М. Дрідзе, Н.І. Жинкіна, І.А. Зимньої, З.І. Кличнікової, О.О. Леонтьєва, М.В. Ляховицького, А.А.Миролюбова, І.Ф. Нєволіна, П.А. Смирнова, А.Н. Соколова, С.К.Фоломкіної, Н.В. Чепелєвої та ін., котрі розглядають читання, перш за все як засіб отримання інформації. Виходячи з цього, підхід до навчання читанню базується на формуванні у читача прийомів засвоєння текстової інформації. Розглядаючи читання як процес, котрий складається із ланцюга тісно взаємопов”язаних когнітивних операцій, дослідники, виділяють такі його характеристики, як діалогічність процесу читання, двоякість роботи думки читача будь-якого тексту, в тому числі й іншомовного, важливість прогнозування подальшого розвитку змісту, роль швидкості читання, які й забезпечують ефективність розуміння тексту.
Аналіз наукової літератури свідчить про недостатнє вивчення впливу психологічних особливостей особистості на процес читання іншомовного тексту і, зокрема її когнітивного стилю як способу виконання діяльності.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: психологічні особливості читання тексту іноземною мовою студентами з різним когнітивним стилем

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок