Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВПЛИВ ВОДНЕВОЇ ОБРОБКИ НА СТРУКТУРУ ТА РОЗРЯДНІ ВЛАСТИВОСТІ СПЛАВІВ НА ОСНОВІ ФАЗ ЛАВЕСА ZrCr2

ВПЛИВ ВОДНЕВОЇ ОБРОБКИ НА СТРУКТУРУ ТА РОЗРЯДНІ ВЛАСТИВОСТІ СПЛАВІВ НА ОСНОВІ ФАЗ ЛАВЕСА ZrCr2

Назва:
ВПЛИВ ВОДНЕВОЇ ОБРОБКИ НА СТРУКТУРУ ТА РОЗРЯДНІ ВЛАСТИВОСТІ СПЛАВІВ НА ОСНОВІ ФАЗ ЛАВЕСА ZrCr2
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,20 KB
Завантажень:
329
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ФІЗИКО-МЕХАНІЧНИЙ ІНСТИТУТ ім. Г.В.КАРПЕНКА
БАСАРАБА ЮРІЙ БОРИСОВИЧ
УДК 546.112:546.8:541:13
ВПЛИВ ВОДНЕВОЇ ОБРОБКИ НА СТРУКТУРУ ТА РОЗРЯДНІ ВЛАСТИВОСТІ СПЛАВІВ НА ОСНОВІ ФАЗ ЛАВЕСА ZrCr2
Спеціальність 05.02.01 - матеріалознавство
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Львів-2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у відділі водневих технологій та гідридного матеріалознавства Фізико-механічного інституту ім. Г.В.Карпенка НАН України, м. Львів.
Науковий керівник: кандидат технічних наук, старший науковий співробітник
БУЛИК Ігор Іванович,
Фізико-механічний інститут ім. Г.В.Карпенка НАН України, м. Львів, старший науковий співробітник
Офіційні опоненти доктор технічних наук, професор
ТКАЧОВ Володимир Іванович,
Фізико-механічний інститут ім. Г.В.Карпенка НАН України, м. Львів, завідувач відділу водневої стійкості металів
кандидат технічних наук,
БАСІСТИЙ Павло Васильович,
Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка, м. Тернопіль, доцент кафедри фізики та методики викладання фізики
Провідна установа: Інститут проблем матеріалознавства ім. І.М.Францевича НАН України, відділ структурної хімії твердого тіла, м. Київ
Захист відбудеться “ 1 ” листопада 2006 р. о 16 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.226.02 при Фізико-механічному інституті ім. Г.В.Карпенка НАН України (79601, Львів-МСП, вул. Наукова, 5, актовий зал інституту).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Фізико-механічного інституту ім. Г.В.Карпенка НАН України (79601, Львів-МСП, вул. Наукова, 5).
Автореферат розісланий “ 20 ” вересня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Погрелюк І.М
.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Протягом останніх років у сучасному матеріалознавстві інтенсивно розвивається новий напрямок хіміко-термічної обробки конструкційних матеріалів, основою якого є використання водню як технологічного середовища, у якому проводять обробку. Найбільш перспективним об’єктом для застосування водневих технологій є новий клас функціональних матеріалів на основі гідридотвірних сплавів рідкісноземельних металів та цирконію– це постійні магніти, гетери та металогідридні електроди для нікель- металогідридних джерел живлення. При цьому основне завдання гідридного матеріалознавства полягає як у розробці нових металогідридних матеріалів, так і у створенні технологічних процесів покращення експлуатаційних характеристик вже широко апробованих металогідридів. Особливо це стосується сплавів і інтерметалідних сполук, які пропонуються для використання як металогідридні електроди.
На даний час найбільш широко для виготовлення металогідридних електродів застосовують сплави на основі сполуки LaNi5. Однак, всебічна увага дослідників спрямована і на вивчення цирконієвих сплавів зі структурою фаз Лавеса, які володіють вищою розрядною ємністю, однак поступаються вказаним комерційним сплавам низькою швидкістю активації, тобто потребують проведення значної кількості циклів заряду-розряду для досягнення максимальної розрядної ємності. Це зумовлено тим, що розчинення непроникних для водню оксидних плівок, які формуються на електродному матеріалі в процесі його помелу, вимагає певного часу та енергетичних затрат. Крім того, активованість електродів можна підвищити за рахунок гомогенізації і зміни вихідного фазово-структурного стану.
Найбільш перспективним для цієї мети є розроблений у середині 80-х років минулого століття процес диспропорціонування – рекомбінації (ГДДР). Тут слід відмітити роботи професорів Р. Гарріса (Англія), Д. Фрушара (Франція), С. Сугімото і У. Хонкура (Японія), О. Гутфлєйша (Німеччина), В.В. Скорохода, Ю.М. Солоніна і В.О. Гольцова (Україна). Крім того, значний цикл робіт проведених у ФМІ НАН України під керівництвом В.А. Яртися, І.Ю. Завалія та І.І. Булика.
Тому вияснення можливостей створення нового технологічного підходу до вирішення проблеми покращення активованості цирконієвих електродів є актуальною задачею гідридного матеріалознавства і складає предмет досліджень даної дисертаційної роботи.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ВПЛИВ ВОДНЕВОЇ ОБРОБКИ НА СТРУКТУРУ ТА РОЗРЯДНІ ВЛАСТИВОСТІ СПЛАВІВ НА ОСНОВІ ФАЗ ЛАВЕСА ZrCr2

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок