Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РЕЛІГІЙНО - МОРАЛЬНЕ ВИХОВАННЯ В УКРАЇНСЬКИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ СХІДНОЇ ГАЛИЧИНИ КІНЦЯ ХІХ- ПОЧАТКУ ХХ СТОЛІТТЯ

РЕЛІГІЙНО - МОРАЛЬНЕ ВИХОВАННЯ В УКРАЇНСЬКИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ СХІДНОЇ ГАЛИЧИНИ КІНЦЯ ХІХ- ПОЧАТКУ ХХ СТОЛІТТЯ

Назва:
РЕЛІГІЙНО - МОРАЛЬНЕ ВИХОВАННЯ В УКРАЇНСЬКИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ СХІДНОЇ ГАЛИЧИНИ КІНЦЯ ХІХ- ПОЧАТКУ ХХ СТОЛІТТЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
28,20 KB
Завантажень:
137
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
ІНСТИТУТ ПРОБЛЕМ ВИХОВАННЯ АПН УКРАЇНИ
Геник Любов Ярославівна
УДК 268.17. 477. 5.12-89. 18/19
РЕЛІГІЙНО - МОРАЛЬНЕ ВИХОВАННЯ В УКРАЇНСЬКИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ СХІДНОЇ ГАЛИЧИНИ КІНЦЯ ХІХ- ПОЧАТКУ ХХ СТОЛІТТЯ
13.00.07 - теорія та методика виховання
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ-2003


Дисертацією є рукопис
обота виконана в Інституті проблем виховання АПН України
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор Оржеховська Валентина Михайлівна, завідувач Науково-методичним центром превентивного виховання Інституту проблем виховання АПН України, м. Київ.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор Сагач Галина Михайлівна, Технологічний університет Поділля, професор кафедри педагогіки і психології, м. Хмельницький;
кандидат педагогічних наук, старший науковий співробітник Постовий Віктор Григорович, завідувач лабораторії сімейного виховання Інституту проблем виховання АПН України, м. Київ.
Провідна установа: Національний педагогічний університет ім. М. П. Драгоманова, кафедра педагогіки, Міністерство освіти і науки України, м. Київ.
Захист відбудеться 23 вересня 2003 р., о 14 год., на засіданні спеціалізованої Вченої ради К 26.454.01 в Інституті проблем виховання АПН України за адресою: 04060 м. Київ, вул. Берлинського, 9, зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Інституту проблем виховання АПН України (04060 м. Київ, вул. Берлинського, 9).
Автореферат розісланий 23 серпня 2003р.
Вчений секретар
спеціалізованої Вченої Ради Г. П. Пустовіт


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Проголошення України незалежною державою створило можливості для відродження української духовності, яке відбувається на тлі сучасних кардинальних економічних та соціальних змін у суспільстві. На сучасному етапі становлення Української держави постала необхідність формування нової виховної парадигми, основним важелем якої була б гуманність, що передбачає перехід до моральногто суспільства. Це завдання висуває на перший план потребу розробки методологічних основ виховання як вагомого засобу соціалізації особистості, інтегрування її в систему суспільних відносин, побудованих на засадах рівності, працьовитості, відповідальності, чесності, людяності, віротерпимості, відчуття власної гідності. Обрунтування шляхів удосконалення форм і методів виховання пов’язане з низкою загальнодержавних програм, зокрема тих, що стосуються зміцнення суверенітету України, забезпечення прав і свобод людини, проголошених Загальною Декларацією прав людини та Конвенцією про права дитини, прийнятими Генеральною Асамблеєю ООН. Їх положення лягли в основу Державної національної програми “Освіта” (Україна ХХІ століття), Національної доктрини розвитку освіти України в ХХІ столітті, Концепції національного виховання, Концепції виховання дітей та молоді у національній системі освіти, Закону України “Про загальну середню освіту”. У документах наголошується, що метою освіти є всебічний розвиток людини як особистості та найвищої цінності суспільства, розвиток її талантів, розумових і фізичних здібностей, виховання громадян, здатних до свідомого суспільного вибору. Законодавчі акти наголошують на необхідності формування у школярів національної свідомості, почуття національної гідності, шанобливого ставлення до історії, культури, рідної мови, народних традицій та звичаїв, загальнолюдських цінностей.
Для успішної реалізації визначених цілей необхідно звернутися до історії української школи, особливостей національного виховання в минулому, щоб переосмислити та творчо використати багатий досвід української системи виховання.
Крім того, формування Української держави в умовах відкритого правового суспільства створює для неї певні проблеми, які вона неминуче мусить вирішувати вже сьогодні. Перш за все міжнародно-правові документи перебачають право кожної людини на свободу думки, совісті й релігії та свободу переконань і вільне вираження їх. Це привело до того, що з 1992 до 2000 року в Україні зросла кількість релігійних організацій з 12 962 до 23 543 аж 85 різних ідеологічно-релігійних спрямувань.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: РЕЛІГІЙНО - МОРАЛЬНЕ ВИХОВАННЯ В УКРАЇНСЬКИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ СХІДНОЇ ГАЛИЧИНИ КІНЦЯ ХІХ- ПОЧАТКУ ХХ СТОЛІТТЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок