Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРАВОВА ПРИРОДА, СКЛАД І ЗМІСТ УСТАНОВЧИХ ДОКУМЕНТІВ АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА

ПРАВОВА ПРИРОДА, СКЛАД І ЗМІСТ УСТАНОВЧИХ ДОКУМЕНТІВ АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА

Назва:
ПРАВОВА ПРИРОДА, СКЛАД І ЗМІСТ УСТАНОВЧИХ ДОКУМЕНТІВ АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,13 KB
Завантажень:
173
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ЕКОНОМІКО-ПРАВОВИХ ДОСЛІДЖЕНЬ
УДК 346.12+347.725
ТАТЬКОВ Віктор Іванович
ПРАВОВА ПРИРОДА, СКЛАД І ЗМІСТ
УСТАНОВЧИХ ДОКУМЕНТІВ АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА
Спеціальність 12.00.04 – Господарське право;
господарсько-процесуальне право
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Донецьк – 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті економіко-правових досліджень
Національної академії наук України (м. Донецьк).
Науковий керівник – кандидат юридичних наук, доцент
Грудницька Світлана Миколаївна,
Інститут економіко-правових досліджень НАН України,
старший науковий співробітник
відділу економіко-правових проблем (м. Донецьк)
Офіційні опоненти: доктор юридичних наук,
старший науковий співробітник
Замойський Ігор Євгенович,
Донецький інститут економіки та господарського права,
професор кафедри державно-правових дисциплін (м. Донецьк)
кандидат юридичних наук, доцент
Богун Віктор Павлович,
Дніпропетровський національний університет МОН України,
завідувач кафедри цивільного і
господарського права (м. Дніпропетровськ)
Провідна установа – Київський національний університет
імені Тараса Шевченка (м. Київ).
Захист відбудеться “  ” червня 2003 р. об “11” годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 11.170.01 в Інституті економіко-правових досліджень НАН України за адресою: 83048, м. Донецьк, вул. Університетська, 77.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту економіко-правових досліджень НАН України за адресою: 83048, м. Донецьк, вул. Університетська, 77.
Автореферат розісланий “  ” травня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Граніш В.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Перехід до ринкових умов господарювання і розвиток нових організаційно-правових форм призвели до становлення акціонерних товариств як найбільш поширеної організаційно-правової форми великого підприємництва. Поширеність та економічна значущість акціонерних товариств висуває підвищені вимоги до якості правового регулювання задля забезпечення їх ефективного функціонування.
Десятирічна історія розвитку українського законодавства про акціонерні товариства та вітчизняних наукових досліджень принесла початкові результати на шляху становлення ефективної законодавчої бази у процесі її поступового удосконалення. Нещодавно Верховною Радою України прийняті Господарський та новий Цивільний кодекси України, які передбачають зі вступом в дію урегулювання низки існуючих практичних проблем. Більш широке регулювання передбачається в рамках спеціального Закону України “Про акціонерні товариства”, проект якого знаходиться на стадії доопрацювання. Однак, як вбачається, передбачене прийнятими кодексами і законопроектом регулювання не забезпечує повного вирішення існуючих практичних проблем, закладені в кодексах основи правового регулювання потребують подальшого розвитку. Це свідчить про необхідність подальших наукових розробок.
Слід відзначити, що точки зору на правову природу установчих документів принципово розбігаються, а недостатня глибина теоретичної розробки і вагомість аргументації різнопланових підходів не сприяє визначенню найбільш ефективних шляхів вирішення існуючих проблем.
Питання правової природи акціонерного товариства та його установчих документів розглядалися ще в роботах авторів дореволюційного періоду Г.Ф.Шершеневича, А.І.Камінки та ін. У сучасних наукових дослідженнях правова природа, склад і зміст установчих документів аналізувались у роботах І.В.Спасибо-Фатєєвої, Н.О.Саніахметової, О.М.Вінник, С.М.Грудницької, А.С.Удовиченко, О.Р.Кибенко, О.А.Підопригори, Н.В.Кашаніної, О.Н.Садикова, О.Є.Орлової та інших авторів. Дослідження за тематикою установчих документів було здійснене в рамках кандидатської дисертації Удовиченко А.С., але воно торкалося лише функцій установчого договору в господарських товариствах.
Спірність питання про правову природу установчих документів, що зберігається в науковій літературі, та існуюча недосконалість законодавчого регулювання в даній сфері суспільних відносин свідчить про актуальність теми дисертаційної роботи.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: ПРАВОВА ПРИРОДА, СКЛАД І ЗМІСТ УСТАНОВЧИХ ДОКУМЕНТІВ АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок