Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> АГРОБІОЛОГІЧНЕ ОБГРУНТУВАННЯ ВИРОЩУВАННЯ ВИСОКОЯКІСНОГО НАСІННЯ ГОРОХУ ПРИ ЗБИРАННІ МЕТОДОМ ПРЯМОГО КОМБАЙНУВАННЯ

АГРОБІОЛОГІЧНЕ ОБГРУНТУВАННЯ ВИРОЩУВАННЯ ВИСОКОЯКІСНОГО НАСІННЯ ГОРОХУ ПРИ ЗБИРАННІ МЕТОДОМ ПРЯМОГО КОМБАЙНУВАННЯ

Назва:
АГРОБІОЛОГІЧНЕ ОБГРУНТУВАННЯ ВИРОЩУВАННЯ ВИСОКОЯКІСНОГО НАСІННЯ ГОРОХУ ПРИ ЗБИРАННІ МЕТОДОМ ПРЯМОГО КОМБАЙНУВАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,33 KB
Завантажень:
61
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
СЕЛЕКЦІЙНО–ГЕНЕТИЧНИЙ ІНСТИТУТ – НАЦІОНАЛЬНИЙ
ЦЕНТР НАСІННЄЗНАВСТВА ТА СОРТОВИВЧЕННЯ УААН
ТРУНОВ ОЛЕКСАНДР ПЕТРОВИЧ
УДК 635. 656:631.55
АГРОБІОЛОГІЧНЕ ОБГРУНТУВАННЯ ВИРОЩУВАННЯ
ВИСОКОЯКІСНОГО НАСІННЯ ГОРОХУ ПРИ ЗБИРАННІ МЕТОДОМ
ПРЯМОГО КОМБАЙНУВАННЯ
06.01.14 – насінництво
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата сільськогосподарських наук
Одеса – 2003
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Луганському державному аграрному університеті Міністерства аграрної політики України (1996-1998 рр.)
Науковий керівник: | доктор сільськогосподарських наук,
професор, академік УААН
Шевченко Анатолій Михайлович,
Луганський інститут агропромислового виробництва, завідувач лабораторії селекції зернобобових культур
Офіційні опоненти: | доктор сільськогосподарських наук, професор
Кіндрук Микола Онисимович,
Селекційно-генетичний інститут – Національний центр насіннєзнавства та сортовивчення УААН,
головний науковий співробітник лабораторії насіннєзнавства і стандартизації
кандидат сільськогосподарських наук,
Кіріяк Олена Юхимівна,
Одеський державний аграрний університет Мінагрополітики України,
доцент кафедри селекції, генетики та захисту рослин
Провідна установа: Інститут рослинництва ім. В.Я. Юр'єва УААН (м. Харків)
Захист відбудеться "__15_" _серпня 2003 р. о____ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.363.01 у Селекційно-генетичному інституті – Національному центрі насіннєзнавства та сортовивчення УААН, 65036, м.Одеса, Овідіопольська дорога, 3
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Селекційно-генетичного інституту – Національного центру насіннєзнавства та сортовивчення УААН за адресою: 65036, м. Одеса, Овідіопольська дорога, 3
Автореферат розісланий "__07___" липня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради ____________ В.І. Січкар
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. У вирішенні проблеми зменшення дефіциту рослинного білка важлива роль відводиться зернобобовим культурам. Провідне місце серед них займає горох. Підвищення обсягів виробництва високоякісного насіння за рахунок застосування у виробництві нових технологічних сортів і ефективних технологій збирання – важлива умова збільшення валових зборів гороху.
У Степу України застосовують в основному роздільний спосіб збирання гороху. Однак, як показує практика, він має суттєві недоліки. Негативні його сторони особливо гостро проявляються за випадання частих дощів у період жнив, що призводить до подовження терміну обмолоту, зниження якості насіння гороху. В умовах посухи значна і найбільш цінна частина врожаю (до 15-60%) втрачається за переміщення валкової маси вітрами.
Пряме комбайнування певною мірою позбавлене вказаних недоліків. Але воно застосовується у досить виняткових випадках. Тому науковими селекційними установами України та інших країн виведені принципово нові сорти гороху, які поєднують цінні господарcько-біологічні властивості з вусатим типом листка. Вони, завдяки підвищеній стійкості до вилягання, більш придатні для збирання прямим комбайнуванням.
Виходячи з вищесказаного, дослідження, пов'язані з вивченням реакції сортів гороху з вусатим типом листка на різні строки збирання, є актуальними. Не менш важливим є вивчення десикації рослин та її впливу на якість насіння цієї культури.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконана у відповідності з тематичним планом науково-дослідних робіт Луганського державного аграрного університету згідно з науково-технічною програмою Міністерства аграрної політики України "Зернові і олійні культури" та її завданням "Вивести різноманітні за господарським призначенням сорти гороху з потенційною урожайністю 5,5-6,5 т/га, стійкі до несприятливих умов середовища, придатні до вирощування по технології з прямим комбайнуванням на збиральних роботах. Розробити агротехніку їх вирощування, організувати впровадження у виробництво" (номер державної реєстрації 197U004951).
Мета та завдання досліджень. Мета даної роботи – вивчити можливість подальшого збільшення виробництва насіння гороху та поліпшення його посівних якостей для нових сортів з вусатим типом листка стосовно умов Степу України.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: АГРОБІОЛОГІЧНЕ ОБГРУНТУВАННЯ ВИРОЩУВАННЯ ВИСОКОЯКІСНОГО НАСІННЯ ГОРОХУ ПРИ ЗБИРАННІ МЕТОДОМ ПРЯМОГО КОМБАЙНУВАННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок