Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ ПРОФЕСІЙНО-ЕТИЧНОЇ КУЛЬТУРИ СОЦІАЛЬНОГО ПЕДАГОГА

ФОРМУВАННЯ ПРОФЕСІЙНО-ЕТИЧНОЇ КУЛЬТУРИ СОЦІАЛЬНОГО ПЕДАГОГА

Назва:
ФОРМУВАННЯ ПРОФЕСІЙНО-ЕТИЧНОЇ КУЛЬТУРИ СОЦІАЛЬНОГО ПЕДАГОГА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,23 KB
Завантажень:
230
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені М.П.ДРАГОМАНОВА
ПОНОМАРЕНКО ОЛЬГА ВІКТОРІВНА
УДК 37.013.42 : 371.15
ФОРМУВАННЯ ПРОФЕСІЙНО-ЕТИЧНОЇ КУЛЬТУРИ
СОЦІАЛЬНОГО ПЕДАГОГА
13.00.05 – СОЦІАЛЬНА ПЕДАГОГІКА
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ - 2001


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Запорізькому державному університеті, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор
Міщик Людмила Іванівна,
Запорізький державний університет,
завідувач кафедрою педагогіки та психології.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
Дубасенюк Олександра Антонівна, Житомирський державний педагогічний університет імені І.Франка, завідувач кафедрою педагогіки;
кандидат педагогічних наук
Вайнола Ренате Хейкіївна,
Національний педагогічний університет імені М.П.Драгоманова, доцент кафедри соціальної педагогіки.
Провідна установа: Харківський державний педагогічний університет імені Г.С.Сковороди, кафедра педагогіки, Міністерство освіти і науки України, м.Харків.
Захист відбудеться 12 квітня 2001 року о 14.30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.053.02 в Національному педагогічному університеті імені М.П.Драгоманова, 01601, м.Київ-30, вул.Пирогова,9.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова, 01601, м.Київ – 30, вул.Пирогова,9.
Автореферат розіслано “_6_” березня 2001 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.В.Долинська


Загальна характеристика дослідження
У період оновлення всіх аспектів життєдіяльності суспільства і реалізації Державної національної програми “Освіта” (“Україна ХХІ століття”) та законів “Про освіту”, “Про сприяння соціальному становленню та розвитку молоді в Україні” об’єктивний рівень професійної підготовки майбутнього педагога визначається сформованістю його професійних і особистісних якостей. Все очевиднішим стає той факт, що не лише сума знань, а синтез знань, умінь і професійно-етичних якостей є важливим показником ґрунтовно і різнобічно підготовленого спеціаліста. Особливо це стосується соціального педагога, головною метою діяльності якого є створення умов для саморозвитку, самоствердження особистості, а складовими цієї мети є підтримка й стимулювання людини до активної життєдіяльності.
Проте реальний аналіз якості роботи соціальних педагогів свідчить про їх слабку спеціальну підготовку саме в плані сформованності професійно-етичної культури. Саме тому, на наш погляд, професійна підготовка соціального педагога повинна стати предметом спеціальної уваги науковців, хоча деякі аспекти цієї проблеми уже висвітлювалися в окремих дослідженнях.
Так, у працях І.Д.Беха, В.Г.Бочарової, А.Й.Капської, О.А.Кузьменка, І.І.Миговича, В.М.Оржехівської розглядаються суперечності соціальної дійсності, які характеризують негативні явища серед молоді, нестабільність її соціального статусу, прагнення адаптуватися до нових умов і в новому соціумі.
У дослідженнях І.Д.Звєрєвої, Л.Г.Коваль, Л.І.Міщик, О.І.Холостової та ін. розкрито окремі аспекти професійної підготовки і, зокрема, вимоги до професійно-етичної діяльності соціального педагога.
Рівень дослідження названої проблеми характеризується підвищенням в останні роки інтересу до удосконалення не загальної системи професійної підготовки соціального педагога, а розробки і вдосконалення педагогічних технологій, які б сприяли поліпшенню окремих характерологічних якостей спеціаліста.
Педагогічні аспекти професійної підготовки фахівця опрацьовані в дослідженнях А.М.Алексюка, Б.С.Кобзаря, О.Г.Мороза, М.І.Приходька, В.В.Сагарди, Г.В.Троцко та ін. Усе більшої ваги набуває підхід, який ґрунтується на визначенні вимог до розвитку спеціальних умінь, особистісних якостей спеціаліста, розробки нових методик, засобів і способів реалізації професійно-особистісного потенціалу (А.М.Бойко, Л.В.Долинська, О.А.Дубасенюк, Н.В.Кузьміна, О.В.Киричук та ін.).
Однак, незважаючи на значну кількість наукових досліджень із проблем навчання і виховання студентів вищих навчальних закладів, організація і вдосконалення умов для розвитку професійних якостей майбутнього соціального педагога потребує подальшого всебічного аналізу з позицій сучасного бачення спеціаліста в новій сфері діяльності.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ ПРОФЕСІЙНО-ЕТИЧНОЇ КУЛЬТУРИ СОЦІАЛЬНОГО ПЕДАГОГА

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок