Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ІНОЗЕМНІ ІНВЕСТИЦІЇ В СИСТЕМІ МАКРОЕКОНОМІЧНИХ ПРІОРИТЕТІВ УКРАЇНИ

ІНОЗЕМНІ ІНВЕСТИЦІЇ В СИСТЕМІ МАКРОЕКОНОМІЧНИХ ПРІОРИТЕТІВ УКРАЇНИ

Назва:
ІНОЗЕМНІ ІНВЕСТИЦІЇ В СИСТЕМІ МАКРОЕКОНОМІЧНИХ ПРІОРИТЕТІВ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,54 KB
Завантажень:
468
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ СВІТОВОЇ ЕКОНОМІКИ І МІЖНАРОДНИХ ВІДНОСИН
ПІДЛІСНЮК ВАЛЕРІЙ БОРИСОВИЧ
УДК 339.727.22
ІНОЗЕМНІ ІНВЕСТИЦІЇ В СИСТЕМІ МАКРОЕКОНОМІЧНИХ ПРІОРИТЕТІВ УКРАЇНИ
Спеціальність - 08.05.01 –
світове господарство і міжнародні економічні відносини
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття вченого ступеня
кандидата економічних наук
КИЇВ – 2001
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Українській академії зовнішньої торгівлі Міністерства економіки України
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор
НОВИЦЬКИЙ Валерій Євгенович
Інститут світової економіки і міжнародних відносин НАН України, в.о. завідувача відділу зовнішньоекономічних досліджень
Офіційні опоненти: доктор економічних наук
ДАНИЛИШИН Богдан Михайлович
Рада по вивченню продуктивних сил України НАН України, заступник голови з наукової роботи
 
кандидат економічних наук, с.н.с.
ПАНФІЛОВА Тамара Олександрівна
Апарат Ради національної безпеки і оборони України, державний експерт
Провідна установа: Київський національний університет імені Тараса Шевченка, економічний факультет,
кафедра міжнародної економіки
Захист відбудеться 20 листопада 2001 року о 17 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.176.01 Інституту світової економіки і міжнародних відносин НАН України за адресою: 01030, Київ-30, вул. Леонтовича, 5.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту світової економіки і міжнародних відносин НАН України за адресою: 01030, Київ-30, вул. Леонтовича, 5.
Автореферат розіслано: жовтня 2001 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Хахлюк А.М.
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми дослідження. Важливою умовою динамічного розвитку національної економіки, її ринкового реформування та створення ефективного механізму власності в країні є забезпечення надходжень капіталів із зовнішніх джерел, створення сприятливого режиму іноземного інвестування. Недостатній рівень наукової проробленості ряду важливих аспектів проблеми, як і фактори, що пов'язані з характером макроекономічного регулювання, є причиною того, що іноземні інвестиції надходять до України вкрай незадовільно.
Міжнародний досвід, зокрема практика країн, які реформують економіки постсоціалістичного типу, свідчить про те, що саме ті з них, які спромоглися залучити значні обсяги інвестиційних надходжень від інших країн, досягли найвищих темпів соціально-економічного розвитку, найбільш успішно розв'язують завдання геоекономічного порядку. Таким чином, теоретичне обгрунтування критеріїв оптимізації механізмів іноземного інвестування до української економіки є важливим задля покращення результативності означеного процесу, а самі капітали закордонного походження можуть та повинні відіграти важливу стабілізаційну роль, постати прискорювачем росту. Ці положення і обумовлюють актуальність запропонованої теми дисертаційного дослідження.
Ступінь розробленості проблеми. Сутність механізмів іноземного інвестування може бути розкритою через аналіз природи власності, умов її ринкової трансформації. Фундаментальні питання, пов'язані з даною проблематикою, розглядалися в працях Дж.Стіглиця, Д.Кауфмана, Ф.Моділь`яні, Ч.Паттена, Дж.Розенберга, Д.Сакса, У.Тіссена, П.Фішера, Д.Шапіро. Дослідження цих наукових питань було проведено, також, в роботах таких сучасних вітчизняних вчених, як О.Білорус, В.Геєць, Б.Данилишин, М.Дудченко, А.Кредісов, І.Лукінов, С.Мочерний, Ю.Пахомов, І.Тивончук, В.Федосов та інші. Серед інших авторів пострадянських країн можна відзначити праці Л.Абалкіна, М.Богуславського, В.Іноземцева, А.Ілларіонова.
В прикладному контексті проблематику закордонних інвестицій, найбільш придатні до впровадження зразки відповідного міжнародного досвіду розглядали багато відомих українських авторів, зокрема В.Будкін, І.Бураковський, Д.Лук`яненко, О.Мертенс, О.Мозговий, В.Новицький, В.Оніщенко, О.Плотніков, А.Поручник, А.Румянцев, А.Філіпенко.
Визнаючи безумовний внесок цих авторів як до економічної теорії, так і до практичних розробок, вважаємо за доцільне зауважити, що ряд принципових питань, пов'язаних з формуванням інвестиційної політики, потребує подальшого дослідження.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ІНОЗЕМНІ ІНВЕСТИЦІЇ В СИСТЕМІ МАКРОЕКОНОМІЧНИХ ПРІОРИТЕТІВ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок