Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ РОЗШИРЕНОГО ВІДТВОРЕННЯ В СІЛЬСЬКОМУ ГОСПОДАРСТВІ В УМОВАХ ЦИКЛІЧНОСТІ ЙОГО РОЗВИТКУ

ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ РОЗШИРЕНОГО ВІДТВОРЕННЯ В СІЛЬСЬКОМУ ГОСПОДАРСТВІ В УМОВАХ ЦИКЛІЧНОСТІ ЙОГО РОЗВИТКУ

Назва:
ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ РОЗШИРЕНОГО ВІДТВОРЕННЯ В СІЛЬСЬКОМУ ГОСПОДАРСТВІ В УМОВАХ ЦИКЛІЧНОСТІ ЙОГО РОЗВИТКУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
32,48 KB
Завантажень:
95
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 
Сумський національний аграрний університет
ОЛІЙНИК Олександр Васильович
УДК 631.15:338.43
ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ
РОЗШИРЕНОГО ВІДТВОРЕННЯ
В СІЛЬСЬКОМУ ГОСПОДАРСТВІ
В УМОВАХ ЦИКЛІЧНОСТІ ЙОГО РОЗВИТКУ
Спеціальність 08.07.02 – Економіка сільського господарства і АПК
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора економічних наук
Суми – 2005
Дисертацією є рукопис.
Дисертаційну роботу виконано в Харківському національному аграрному університеті імені В.В.Докучаєва Міністерства аграрної політики України.
Науковий консультант: | доктор економічних наук, член-кореспондент УААН, професор
АМБРОСОВ Володимир Якович
(м. Харків), ННЦ „Інститут аграрної економіки”, головний науковий співробітник
Офіційні опоненти: | доктор економічних наук, член-кореспондент УААН, професор
ПІДЛІСЕЦЬКИЙ Гліб Макарович
(м. Київ), ННЦ „Інститут аграрної економіки”, завідувач відділом цін
на матеріальні ресурси
доктор економічних наук, професор
ПЛАКСІЄНКО Валерій Якович
(м. Дніпропетровськ), Дніпропетровський державний аграрний університет, завідувач кафедри обліку і аудиту
доктор економічних наук, професор
ЧЕРЕВКО Георгій Владиславович
(м. Львів), Львівський державний аграрний університет, проректор з наукової роботи
Провідна установа: | Національний аграрний університет,
навчально-науковий центр економіки та соціального розвитку села,
Кабінет Міністрів України, м. Київ
Захист відбудеться 10 листопада 2005 р. об 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 55.859.01 в Сумському національному аграрному університеті (м. Суми) за адресою: 40021, м. Суми, вул. Кірова, 160, СНАУ, головний корпус, зал засідань вченої ради (ауд. 329).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Сумського національного аграрного університету за адресою: 40021, м. Суми, вул. Кірова, 160.
Автореферат розісланий „3” жовтня 2005 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради В.В.Пилипенко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Значне підвищення ефективності сільськогосподарського виробництва, забезпечення його сталого розвитку та розширеного відтворення в сільському господарстві України необхідні, з одного боку, для забезпечення продовольчої безпеки держави та досягнення збалансованого рівня харчування населення, з іншого – для збільшення обсягів експорту сільськогосподарської продукції та продуктів її переробки на світовий ринок. Про напружений стан продовольчої безпеки свідчить гострий дефіцит споживання не лише окремих продуктів харчування: за набором основних харчових продуктів, необхідних для здорового харчування, цей дефіцит становить майже 40 %, у тому числі продуктів тваринного походження – 50 %, рослинного – понад 22 %.
Незважаючи на глибокі структурні зміни в аграрному секторі економіки, він залишається у надзвичайно важкому фінансовому стані, має величезні проблеми із забезпеченням розширеного відтворення основних елементів аграрного ресурсного потенціалу, що в свою чергу створює значні труднощі для забезпечення подальшого сталого розвитку сільського господарства. Однією з головних причин кризової ситуації є відсутність елементарного економічного механізму, за якого могла б функціонувати виробнича структура будь-якої форми господарювання. Має бути створене економічне середовище, в якому могли б існувати і колективний господар, і власник. Отже, стратегічного значення набуває розробка теоретичних засад і практичних рекомендацій, спрямованих на удосконалення економічного механізму функціонування аграрного сектора економіки України, який би створював передумови для сталого розвитку, розширеного відтворення, подолання циклічності.
Стан вивчення проблеми. Тенденції та фактори економічного розвитку сільського господарства України, проблеми його розширеного відтворення та розробки відповідного економічного механізму постійно перебувають у центрі уваги вчених економістів-аграрників, про що свідчать численні публікації з цієї проблематики. Досить багато уваги проблемам формування економічного механізму функціонування аграрного сектора економіки в ринкових умовах приділяють російські вчені.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 Реферат на тему: ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ РОЗШИРЕНОГО ВІДТВОРЕННЯ В СІЛЬСЬКОМУ ГОСПОДАРСТВІ В УМОВАХ ЦИКЛІЧНОСТІ ЙОГО РОЗВИТКУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок