Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> НАДЕКСПРЕСИВНЕ ІНТОНУВАННЯ В КОНТЕКСТІ СУЧАСНОЇ ХОРОВОЇ ТВОРЧОСТІ

НАДЕКСПРЕСИВНЕ ІНТОНУВАННЯ В КОНТЕКСТІ СУЧАСНОЇ ХОРОВОЇ ТВОРЧОСТІ

Назва:
НАДЕКСПРЕСИВНЕ ІНТОНУВАННЯ В КОНТЕКСТІ СУЧАСНОЇ ХОРОВОЇ ТВОРЧОСТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,22 KB
Завантажень:
338
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ОДЕСЬКА ДЕРЖАВНА МУЗИЧНА АКАДЕМІЯ
імені А. В. НЕЖДАНОВОЇ
Бондар Євгенія Миколаївна
УДК 784.96 + 781.62 (68)
НАДЕКСПРЕСИВНЕ ІНТОНУВАННЯ
В КОНТЕКСТІ СУЧАСНОЇ ХОРОВОЇ ТВОРЧОСТІ
Спеціальність 17.00.03 – Музичне мистецтво
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата мистецтвознавства
Одеса – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі теорії музики та композиції
Одеської державної музичної академії імені А.В. Нежданової
Міністерства культури і мистецтв України
Науковий керівник: доктор мистецтвознавства, професор, член-кореспондент Академії мистецтв України
СОКОЛ Олександр Вікторович
Одеська державна музична академія
імені А.В. Нежданової,
зав. кафедрою теорії музики та композиції
Офіційні опоненти: доктор мистецтвознавства, професор
ТИШКО Сергій Віталійович
Національна музична академія України ім. П.І. Чайковського,
зав. кафедрою теорії та історії культури
кандидат мистецтвознавства, ст. викладач
МУРАВСЬКА Ольга Вікторівна
Одеська державна музична академія ім. А.В. Нежданової, кафедра сучасної музики та музичної культурології
Провідна установа: Харківський державний університет мистецтв ім. І.П. Котляревського, кафедра історії музики
Захист відбудеться 23.03. 2005 року о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 41.857.01 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата наук в Одеській державній музичній академії імені А.В. Нежданової за адресою: 65020, м. Одеса, вул. Новосельського, 63, Малий зал.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Одеської державної музичної академії імені А.В. Нежданової за адресою: 65020, м. Одеса, вул. Новосельського, 63.
Автореферат розіслано 21.02.2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат мистецтвознавства, доцент
А.Д. Черноіваненко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
В кінці ХХ – на початку ХХІ століття особливо актуальними постають питання, пов’язані з новітніми засобами виразності, з оновленою експресією творів музичного мистецтва. До теперішнього часу в музикознавстві не ставилися питання про нові експресивні тенденції в хоровій творчості, передумови й шляхи їх формування. Відповідно до появи надекспресивних засобів стає необхідним новий підхід до поняття про експресію, про хорове інтонування, і це, в свою чергу, пов’язано з вимогами, що формуються в сучасній композиторській творчості, зумовлюючи мобільність і розвиток сучасної хорової практики.
Актуальність дослідження явища та запровадженого нами поняття “надекспресивного інтонування” можна визначити багатьма причинами. По-перше, хорові твори сучасних композиторів, в котрих все більше зростає кількість різноманітних індивідуальних композиторських позначок, спрямованих на підвищену експресивність виконання, займають значне місце в концертній практиці. Це зумовлює необхідність теоретичного, науково-методичного та практичного осмислення питань про створення, виконання і сприйняття новітніх засобів виразності, а також про пов’язану з цим специфіку інтонування.
По-друге, проблема інтонування в сучасних хорових творах постає нерозвиненою у цілому. Автори праць, присвячених хоровому інтонуванню, розглядали його переважно у вузько-виконавських ракурсах (К. Пігров, П. Чесноков, Б. Краснощоков, А. Єгоров та ін.). Слід вказати також на те, що кількість робіт, спрямованих на методично-виконавське осмислення новаторських засобів музичної виразності і, відповідно, – нових систем музичного мислення, теж не є численною (А. Лащенко, В. Москаленко, В. Газінський, О. Бенч-Шокало та д.і.).
По-третє, питання про надекспресивні засоби інтонування є цілком новим для хорознавчих розробок. Більш того, поняття “надекспресивне інтонування” запропоновано вперше, а недослідженість самого явища надекспресивного інтонування і його чинників є суттєвим показником наукової перспективності даної роботи.
По-четверте, в сучасному хорознавстві, в зв’язку з виявленням надекспресивних композиторських та виконавських засобів, гостро постає потреба сформувати нові методи аналізування композиторського тексту у зв’язку з необхідністю подолання виконавських труднощів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: НАДЕКСПРЕСИВНЕ ІНТОНУВАННЯ В КОНТЕКСТІ СУЧАСНОЇ ХОРОВОЇ ТВОРЧОСТІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок