Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Ефективність перспективних ІНТЕГРОВАНИХ систем ЕНЕРГОЗАБЕЗПЕЧЕННЯ НА БАЗІ УСТАНОВОК когенерації малої ПОТУЖНОСТІ (теоретичні основи, аналіз, оптимізація)

Ефективність перспективних ІНТЕГРОВАНИХ систем ЕНЕРГОЗАБЕЗПЕЧЕННЯ НА БАЗІ УСТАНОВОК когенерації малої ПОТУЖНОСТІ (теоретичні основи, аналіз, оптимізація)

Назва:
Ефективність перспективних ІНТЕГРОВАНИХ систем ЕНЕРГОЗАБЕЗПЕЧЕННЯ НА БАЗІ УСТАНОВОК когенерації малої ПОТУЖНОСТІ (теоретичні основи, аналіз, оптимізація)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
29,68 KB
Завантажень:
32
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 
ОДЕСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Баласанян Геннадій Альбертович
УДК 621.311.22 : 620.91.011.46
Ефективність перспективних ІНТЕГРОВАНИХ систем ЕНЕРГОЗАБЕЗПЕЧЕННЯ НА БАЗІ УСТАНОВОК когенерації малої ПОТУЖНОСТІ
(теоретичні основи, аналіз, оптимізація)
05.14.06 – технічна теплофізика і промислова теплоенергетика
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора технічних наук
Одеса - 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі теплових електричних станцій та енергозберігаючих технологій Одеського національного політехнічного університету міністерства освіти і науки України.
Науковий консультант доктор технічних наук, професор
Мазуренко Антон Станіславович,
Одеський національний політехнічний
університет, завідувач кафедри
теплових електричних станцій
та енергозберігаючих технологій
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Кошельник Вадим Михайлович,
Національний технічний університет
„Харківській політехнічний інститут”,
завідувач кафедри теплотехніки
доктор технічних наук, професор
Морозюк Тетяна Владиленівна,
Одеська державна академія холоду,
завідувач кафедри холодильних машин
доктор технічних наук, професор
Нікульшин Володимир Русланович,
Одеський національний політехнічний
університет, завідувач кафедри
загальної, теоретичної та
нетрадиційної енергетики
Захист відбудеться “ 2 ” ___жовтня____ 2007 р. о __1400_ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.052.04 у Одеському національному політехнічному університеті за адресою: 65044, м. Одеса, пр. Шевченка, 1.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Одеського національного політехнічного університету за адресою: 65044, м. Одеса, пр. Шевченка, 1.
Автореферат розісланий “_20__” __вересня___ 2007 р.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради Зайцев О.М.
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Стійка тенденція підвищення цін на енергоносії як на світовому, так і на внутрішньому ринку, з кожним роком загострює проблему енергетичної безпеки України. Тому ефективність використання паливно-енергетичних ресурсів на основі широкого впровадження енергозберігаючих технологій є стратегічним напрямком державної політики України. Одним із шляхів підвищення ефективності використання первинного палива є впровадження сучасних когенераційних технологій сумісно з альтернативними джерелами тепла, що дозволяє підвищити ефективність і надійність систем енергоспоживання за рахунок комплексного використання різних відновлюваних джерел енергії.
Основними стримуючими факторами розвитку систем розподіленої генерації є відсутність технічних можливостей ефективного використання переваг когенераційних технологій автономними споживачами малої потужності. Це зумовлено невідповідністю графіків електричного і теплового навантаження споживача відповідним графікам когенераційної установки, їх значною добовою і сезонною нерівномірністю та низькою ексергетичною ефективністю системи в цілому.
Вирішити задачу ефективного використання когенераційних технологій і підвищення конкурентоспроможності систем альтернативного теплопостачання можливо за рахунок впровадження інтегрованих систем енергозабезпечення (ІСЕ), що поєднують когенераційні установки малої потужності і додаткові (альтернативні) джерела тепла. Завдяки такої інтеграції стає можливим зняття більшості обмежень та недоліків, що властиві окремо кожній системі.
Тому задача дослідження та науково-технічного обґрунтування ІСЕ на основі когенераційних установок малої потужності з використанням додаткових альтернативних джерел енергії (сонячної, геотермальної, нізькопотенційного тепла ґрунту, водоймищ, промислових і побутових скидань та ін.) для ефективного комбінованого енергозабезпечення промислових і комунально-побутових споживачів є дуже актуальною.
Таким чином, можна сформулювати науково-технічну проблему – підвищення ефективності використання когенераційних установок малої потужності та альтернативних джерел енергії шляхом інтеграції їх до єдиної системи та визначення умов і режимів ефективного функціонування інтегрованої системи.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 Реферат на тему: Ефективність перспективних ІНТЕГРОВАНИХ систем ЕНЕРГОЗАБЕЗПЕЧЕННЯ НА БАЗІ УСТАНОВОК когенерації малої ПОТУЖНОСТІ (теоретичні основи, аналіз, оптимізація)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок