Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОСОБЛИВОСТІ РОЗВИТКУ КОМУНІКАТИВНОЇ КОМПЕТЕНТНОСТІ МАЙБУТНЬОГО ПРАКТИЧНОГО ПСИХОЛОГА СИСТЕМИ ОСВІТИ

ОСОБЛИВОСТІ РОЗВИТКУ КОМУНІКАТИВНОЇ КОМПЕТЕНТНОСТІ МАЙБУТНЬОГО ПРАКТИЧНОГО ПСИХОЛОГА СИСТЕМИ ОСВІТИ

Назва:
ОСОБЛИВОСТІ РОЗВИТКУ КОМУНІКАТИВНОЇ КОМПЕТЕНТНОСТІ МАЙБУТНЬОГО ПРАКТИЧНОГО ПСИХОЛОГА СИСТЕМИ ОСВІТИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,50 KB
Завантажень:
36
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Психологічні особливості розвитку КК практичного психолога систем
и освіти Психологічні детермінанти "Затверджую"


ІНСТИТУТ ПСИХОЛОГІЇ ім. Г.С.КОСТЮКА
АПН УКРАЇНИ
ЗАВІНИЧЕНКО Наталя Борисівна
УДК 371. 13
ОСОБЛИВОСТІ РОЗВИТКУ
КОМУНІКАТИВНОЇ КОМПЕТЕНТНОСТІ
МАЙБУТНЬОГО ПРАКТИЧНОГО ПСИХОЛОГА
СИСТЕМИ ОСВІТИ
19.00.07 – педагогічна та вікова психологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Київ – 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті психології ім. Г.С.Костюка АПН України.
Науковий керівник– | дійсний член АПН України, заслужений діяч науки і техніки України, доктор психологічних наук, професор Максименко Сергій Дмитрович, Інститут психології ім. Г.С.Костюка АПН України, директор.
Офіційні опоненти– | Член-кореспондент АПН України, доктор психологічних наук, професор Боришевський Мирослав Йосипович, Інститут психології ім. Г.С.Костюка АПН України, лабораторія психології особистості, завідувач;–
кандидат педагогічних наук, професор Заброцький Михайло Михайлович, Житомирський інститут післядипломної педагогічної освіти, кафедра психології і педагогіки, завідувач.
Провідна установа– | Дрогобицький державний педагогічний університет ім. Івана Франка Міністерства освіти і науки України, кафедра психології, м. Дрогобич.
Захист відбудеться “27” червня 2003 р. об 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.453.02 в Інституті психології ім. Г.С.Костюка АПН України за адресою: 01033, Київ-33, вул. Паньківська, 2.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту психології
ім. Г.С.Костюка АПН України.
Автореферат розіслано “26” травня 2003 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради В.В.Андрієвська
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. У сучасній соціально-політичній і культурно-історичній ситуації, яка склалася на Україні, освіта повинна стати одним із факторів розвитку самої держави та трансформації суспільно-політичного та економічного життя суспільства. Вирішення нових завдань, посталих перед системою освіти України, залежить від послідовної демократизації та гуманізації взаємин усіх учасників педагогічного процесу, що, у свою чергу, вимагає активного впровадження у педагогічну практику психологічних знань. Завдання щодо психологізації навчально-виховного процесу і сприяння належних соціально-психологічних умов для розвитку особистості учня покладені на психологічну службу системи освіти.
У документах, які регламентують роботу працівників шкільної психологічної служби, у працях науковців, присвячених цій проблемі (Г.С.Абрамова, Н.О.Амінов, О.Ф.Бондаренко, І.В.Дубровіна, Ж.П.Вірна, М.В.Молоканов, В.Г.Панок, А.М.Прихожан, В.А.Семиченко, Л.Г.Терлецька, Н.В.Чепелєва, Л.І.Уманець, Т.Н.Щербакова та інші), підкреслюється, що для реалізації свого головного завдання – максимального сприяння психічному та особистісному розвитку школярів, практичний психолог має впливати на всю сукупність факторів, які зумовлюють цей процес, при цьому головним об'єктом його зусиль виступає система міжособових взаємин учасників педагогічного процесу.
Вочевидь, що така багатоаспектна діяльність висуває певні вимоги до індивідуально-психологічних особливостей та професійних якостей практичного психолога, зокрема, до рівня його комунікативної компетентності. У той же час, в теорії і практиці функціонування шкільної психологічної служби ще не розроблено еталонної моделі практичного шкільного психолога, не об'єктивовані вимоги до його особистості та професійної діяльності, що суттєво ускладнює роботу спеціальних факультетів з підготовки практичних психологів, відкритих при вищих навчальних закладах педагогічного профілю. Як наслідок, виникла суперечність між необхідністю швидкої підготовки практичних психологів для системи освіти та якістю цієї підготовки. Поглиблює цю суперечність ще й відсутність апробованих ефективних технологій професійної підготовки майбутніх практичних психологів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ОСОБЛИВОСТІ РОЗВИТКУ КОМУНІКАТИВНОЇ КОМПЕТЕНТНОСТІ МАЙБУТНЬОГО ПРАКТИЧНОГО ПСИХОЛОГА СИСТЕМИ ОСВІТИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок