Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТАТУС, СЕМАНТИКА І ФУНКЦІЇ РЯДУ В СТРУКТУРІ ПРОСТОГО РЕЧЕННЯ

СТАТУС, СЕМАНТИКА І ФУНКЦІЇ РЯДУ В СТРУКТУРІ ПРОСТОГО РЕЧЕННЯ

Назва:
СТАТУС, СЕМАНТИКА І ФУНКЦІЇ РЯДУ В СТРУКТУРІ ПРОСТОГО РЕЧЕННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,17 KB
Завантажень:
23
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
РАДІОНОВА Тетяна Михайлівна
УДК 811.161.2’373.7
СТАТУС, СЕМАНТИКА І ФУНКЦІЇ РЯДУ
В СТРУКТУРІ ПРОСТОГО РЕЧЕННЯ
Спеціальність 10.02.01 – українська мова
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Донецьк – 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі української мови Горлівського державного педагогічного інституту іноземних мов Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор філологічних наук, професор
ЗАГНІТКО Анатолій Панасович,
Донецький національний університет
Міністерства освіти і науки України,
завідувач кафедри української мови
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
МОЙСІЄНКО Анатолій Кирилович,
Київський національний університет
ім. Тараса Шевченка,
завідувач кафедри сучасної української мови
кандидат філологічних наук, доцент
ПІДДУБСЬКА Інна Валентинівна,
Донецький національний університет
Міністерства освіти і науки України,
доцент кафедри української філології і культури
Провідна установа: Рівненський гуманітарний університет
Міністерства освіти і науки України,
кафедра української мови
Захист відбудеться 10 червня 2004р. об 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К.11.051.04 при Донецькому національному університеті Міністерства освіти і науки України за адресою: 83055, м.Донецьк, вул. Університетська, 24, гол. корпус, конференц-зал.
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Донецького національного університету.
Автореферат розіслано “ 7 ” травня 2004 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради д.ф.н., проф. М.Г. Сенів
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Незважаючи на тривалу історію вивчення й аналізу граматичної однорідності, ця проблема не знайшла вичерпного обґрунтування, оскільки традиційне вчення про однорідні члени як логічно однопорядкові, морфологічно однотипні, однофункціональні члени речення суперечить реальним фактам мови, втрачаючи свою достатню пояснювальну силу. Однорідність як один із традиційно виділюваних видів синтаксичного ускладнення структури простого речення небезпідставно переміщується з периферії описової граматики в центр актуалізованих операційних положень. Тому в сучасних умовах усе зримішою постає необхідність розробки й застосування нових підходів до аналізу функціонування подібних одиниць у межах простого речення, встановлення їх статусу та співвідношення з іншими рівнорядними нерівнорядними структурами. Формально неелементарні прості речення з однорідними компонентами розглядалися С. Смаль-Стоцьким, М. Осадцою, В. Сімовичем, Ю. Шевельовим, Л. Булаховським, О. Мельничуком, І. Кучеренком, І. Вихованцем, І. Слиньком, І. Поповою та ін. у вітчизняному мовознавстві, а в російській лінгвістиці це питання знайшло висвітлення у роботах Ф. Буслаєва, Д. Овсянико-Куликовського, Д. Кудрявського, О. Пєшковського, Н. Валгіної, В. Бабайцевої, В. Мігіріна, О. Сиротиніної, К. Скобликової, В. Перетрухіна, О. Руднєва та ін., при цьому значна увага приділялася структурам із кількома присудками з простеженням їх рівнорядності нерівнорядності, функціональної тотожності нетотожності (див. праці О. Шахматова, В. Бєлошапкової, Г. Золотової, Є. Кротевича та ін.). Значний внесок у розвиток вчення про речення з кількома присудками зробили чеські лінгвісти (Й. Ружичка, Л. Двонч та ін.). Водночас залишається нерозкритим статус однорідних членів речення в структурі формально неелементарного простого речення, їх корелятивність некорелятивність із сурядними компонентами. Сучасна українська літературно-нормативна практика засвідчує значний розвиток і динаміку сурядних компонентів, що часто постають різнофункціональними й утворюють ряд у структурі речення. Все це актуалізує проблему співвідношення неспіввідношення понять ряду, однорідності й сурядності та окреслення функціональної специфіки їх складників.
Актуальність проблеми визначається тим фактом, що сурядні комплекси, які неодноразово привертали увагу дослідників, характеризуються відсутністю єдиної інтерпретації, неодновимірністю тлумачення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: СТАТУС, СЕМАНТИКА І ФУНКЦІЇ РЯДУ В СТРУКТУРІ ПРОСТОГО РЕЧЕННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок