Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗРОБКА ТЕХНОЛОГІЇ ЗНЕСІРЧЕННЯ НАФТАЛІНОВОЇ ФРАКЦІЇ КОКСОХІМІЧНОГО ВИРОБНИЦТВА

РОЗРОБКА ТЕХНОЛОГІЇ ЗНЕСІРЧЕННЯ НАФТАЛІНОВОЇ ФРАКЦІЇ КОКСОХІМІЧНОГО ВИРОБНИЦТВА

Назва:
РОЗРОБКА ТЕХНОЛОГІЇ ЗНЕСІРЧЕННЯ НАФТАЛІНОВОЇ ФРАКЦІЇ КОКСОХІМІЧНОГО ВИРОБНИЦТВА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,75 KB
Завантажень:
304
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МІНІСТЕРСТВО ПРОМИСЛОВОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
Український державний науково-дослідний вуглехімічний інститут
УХІН
На правах рукопису
БОРИСЕНКО
Олександр Людвикович |
УДК 66.074.383: 62-503.56
РОЗРОБКА ТЕХНОЛОГІЇ ЗНЕСІРЧЕННЯ НАФТАЛІНОВОЇ ФРАКЦІЇ КОКСОХІМІЧНОГО ВИРОБНИЦТВА
Спеціальність 05.17.07 – Хімічна технологія палива
і пально-мастильних матеріалів
А в т о р е ф е р а т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків – 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному технічному університеті "Харківський політехнічний інститут" МОН України та Українському державному науково-дослідному вуглехімічному інституті (УХІН) Міністерства промислової політики України
Наукові керівники | - | -доктор технічних наук, професор
Скляр Міхаїл Григорович | ,
Національний технічний університут "Харківський політехнічний інститут" МОН України,
завідувач кафедри технології палива та вуглецевих матеріалів
- | -доктор технічних наук
Ковальов Євген Тихонович,
УХІН Мінпромполітики України, директор
Офіційні опоненти | - | -доктор технічних наук, професор
Зубілін Іван Георгійович,
ведучий науковий співробітник інституту хімії, професор кафедри технічної хімії,
Харківський національний університет МОН України
- | -
канд. техн. наук, доцент
Гребенюк А.Ф.
Донецький національний технічний університет МОН України
Провідна установа | - | Національний університет "Львівська політехніка" МОН України, м. Львів
Захист відбудеться “ 16 ” 07 2003 р. в 1300 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.822.01 в Українському державному науково-дослідному вуглехімічному інституті (УХІН)
Адреса: 61023, м.Харків, вул. Весніна, 7, УХІН.
З дисертацією можна ознайомитися у науково-технічній бібліотеці Українського державного науково-дослідного вуглехімічного інститута (УХІН): 61023, м.Харків, вул. Весніна, 12, УХІН.
Автореферат розіслано “ 10 “ 06 2003 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
кандидат технічних наук,
старший науковий співробітник М.І. Рудкевич
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність проблеми. Серед різних видів ароматичної сировини для промисловості органічного синтезу нафталін відіграє важливу роль, являючись вихідним продуктом для одержання таких сполук, як фтальовий ангідрид, бета-нафтол, нафталінсульфокислоти, амінонафталіни та ін., котрі використовуються для виробництва різного роду барвників, лакофарбових матеріалів, лікарських препаратів, пластифікаторів, поверхнево-активних речовин. Одним із основних споживачів нафталіну є виробництва ?-нафтолу та фтальового ангідриду, які потребують сировину високого ступеня чистоти.
В Україні постачальником нафталіну являється коксохімічна промисловість, яка виробляє кам'яновугільну смолу, для котрої характерний високий вміст сірчистих сполук, в першу чергу бензотіофену. Це створює значні труднощі в одержанні очищених сортів нафталіну, зокрема в питанні поділу бінарної суміші нафталін-бензотіофен.
Крім цього, останнім часом майже постійно спостерігається нестабільна потреба в чистому нафталіні, а це в свою чергу призводить до неравномірної роботи технологічних схем очистки нафталінових фракцій різної якості. Тому створення оперативної та гнучкої технології коксохімічного нафталіну високої якості задача вельми актуальна.
В дисертації на основі проведених автором теоретичних та експериментальних досліджень, отриманих нових науково обгрунтованих результатів розв'язана конкретна прикладна задача по створенню безвідходної технології одержання чистих сортів коксохімічного нафталіну – сировини для хімічної промисловості.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. В основу дисертації закладені результати науково-дослідних робіт по тематиці УХІНу, Фенольного заводу та НТУ "ХПІ" протягом 1997-2001 рр., серед них:"Участие во внедрении процесса ректификации нафталиновой фракции в опытно-промышленных условиях ОАО "Запорожкокс",- в яких за участю та під керівництвом автора в період 1998-2000 рр. проводилось впровадження процесу для ВАТ “Запоріжкокс” в дослідно-промислових умовах Фенольного заводу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: РОЗРОБКА ТЕХНОЛОГІЇ ЗНЕСІРЧЕННЯ НАФТАЛІНОВОЇ ФРАКЦІЇ КОКСОХІМІЧНОГО ВИРОБНИЦТВА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок