Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ ПРОФЕСІЙНИХ ЦІННІСНИХ ОРІЄНТАЦІЙ МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ У ПРОЦЕСІ ВИВЧЕННЯ ПСИХОЛОГІЧНИХ ДИСЦИПЛІН

ФОРМУВАННЯ ПРОФЕСІЙНИХ ЦІННІСНИХ ОРІЄНТАЦІЙ МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ У ПРОЦЕСІ ВИВЧЕННЯ ПСИХОЛОГІЧНИХ ДИСЦИПЛІН

Назва:
ФОРМУВАННЯ ПРОФЕСІЙНИХ ЦІННІСНИХ ОРІЄНТАЦІЙ МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ У ПРОЦЕСІ ВИВЧЕННЯ ПСИХОЛОГІЧНИХ ДИСЦИПЛІН
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,26 KB
Завантажень:
491
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
ІНСТИТУТ ПЕДАГОГІКИ І ПСИХОЛОГІЇ ПРОФЕСІЙНОЇ ОСВІТИ
АКАДЕМІЇ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
МАРТИНЮК Ольга Борисівна

УДК 159.923.2:378.016
ФОРМУВАННЯ ПРОФЕСІЙНИХ ЦІННІСНИХ ОРІЄНТАЦІЙ МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ У ПРОЦЕСІ ВИВЧЕННЯ ПСИХОЛОГІЧНИХ ДИСЦИПЛІН
19.00.07 – “Педагогічна та вікова психологія”
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Київ – 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Інституті педагогіки і психології професійної освіти АПН України(м. Київ).
Науковий керівник: доктор психологічних наук, професор
Рибалка Валентин Васильович,
Інститут педагогіки і психології
професійної освіти АПН України, м. Київ,
завідувач відділу психології трудової і
професійної підготовки.
Офіційні опоненти: доктор психологічних наук, професор
Булах Ірина Сергіївна,
Національний педагогічний університет
ім. М.П.Драгоманова, м. Київ,
професор кафедри психології;
кандидат психологічних наук, професор
Моргун Володимир Федорович,
Полтавський державний педагогічний
університет ім. В.Г.Короленка,
завідувач кафедри психології.
Провідна установа: Національний університет “Острозька академія”,
кафедра психології і педагогіки, МОН України, м. Острог.
Захист відбудеться “20” жовтня 2006 р. о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К .451.02 в Інституті педагогіки і психології професійної освіти АПН України за адресою: 04060, м. Київ, вул. М.Берлинського, 9, 5-й поверх, зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту педагогіки і психології професійної освіти АПН України, 04060, м. Київ, вул. М.Берлинського, 9.
Автореферат розісланий “19” вересня 2006 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Е.О.Помиткін
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Перехід системи освіти України на засади гуманізму та духовності зумовлює необхідність змін у професійній підготовці вчителя, від чого значною мірою залежить успішне виконання нових освітніх завдань. Одним з головних напрямів інноваційних процесів в освіті є розв’язання проблеми становлення особистості майбутнього вчителя і, в першу чергу, розвиток його світоглядних орієнтацій, ціннісних регуляторів професійної діяльності, оскільки вчитель – це не стільки транслятор знань, скільки носій культури та загальнолюдських цінностей, який здатний вибудовувати освітній процес відповідно до його гуманістичної природи. Але сьогодні у практиці підготовки вчителів у вищих навчальних закладах (ВНЗ) спостерігається явне домінування науково-предметної та методично-практичної підготовки спеціаліста над розвитком його особистості. За результатами досліджень Н.П.Максимчук, В.А.Семиченко, А.В.Фурмана, С.В.Яремчук та інших вчених встановлено, що майбутні вчителі недостатньо співвідносять сенс роботи вчителя та професійну мету з морально-духовними ціннісними орієнтаціями. Розв’язуючи практичні педагогічні завдання, вони здебільшого орієнтуються на авторитарні тенденції та оцінні судження, інтуїтивні варіанти, стандартні рішення, загальноприйняті стереотипи, неусвідомлено наслідують досвід інших учителів. Це, на думку дослідників, є наслідком того, що у майбутніх учителів переважає вузько технологічне розуміння професійної діяльності; зміст професійних ціннісних орієнтацій більшості майбутніх учителів збіднений, надто узагальнений, здебільшого ґрунтується на життєвому досвіді. А тому розвиток ціннісно-смислового аспекту свідомості майбутніх учителів має стати головним змістом процесу їх професіоналізації. На це вказують Є.І.Ісаєв, С.Г.Косарецький, А.К.Маркова, Л.М.Мітіна, Д.В.Ронзин, В.І.Слободчиков та інші вчені. Але, як відзначають І.Д.Бех, О.М.Пєхота, В.А.Семиченко, ця мета буде лише декларуватися, якщо не знайти засоби її трансформації у зміст конкретних навчальних дисциплін, у тому числі й дисциплін психологічного циклу. Саме психологія, маючи великий світоглядний потенціал та вихід у сферу морального (С.Л.Рубінштейн, Б.С.Братусь та ін.), дає можливість розширювати вузькопрофесійне мислення фахівця, орієнтуючи його на загальнолюдські цінності.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ ПРОФЕСІЙНИХ ЦІННІСНИХ ОРІЄНТАЦІЙ МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ У ПРОЦЕСІ ВИВЧЕННЯ ПСИХОЛОГІЧНИХ ДИСЦИПЛІН

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок