Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Технологічні особливості процесу лиття та властивості сплавів системи Fe-Cu-S-P як замінника бронз для підшипників ковзання.

Технологічні особливості процесу лиття та властивості сплавів системи Fe-Cu-S-P як замінника бронз для підшипників ковзання.

Назва:
Технологічні особливості процесу лиття та властивості сплавів системи Fe-Cu-S-P як замінника бронз для підшипників ковзання.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,85 KB
Завантажень:
277
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ФІЗИКО-ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ІНСТИТУТ МЕТАЛІВ ТА СПЛАВІВ
Ільченко Володимир Дмитрович
УДК 621.74.04:669.1/.8:621.813
Технологічні особливості процесу лиття та властивості сплавів системи Fe-Cu-S-P
як замінника бронз для підшипників ковзання.
Спеціальність 05.16.04 "Ливарне виробництво"
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук
Київ 2001
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Фізико-технологічному інституті металів та сплавів НАН України
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор Марковський Євген Адамович Фізико-технологічний інститут металів та сплавів НАН України, старший науковий співробітник
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор, член-кореспондент НАН України Бабаскін Юрій Захарович, Фізико-технологічний інститут металів та сплавів НАН України, головний науковий співробітник
кандидат технічних наук Андерсон Валерій Августович, ВАТ "КАМЕТ", завідувач відділу
Провідна установа: Національний технічний університет України "КПІ", кафедра фізико-хімічних основ технології металів, Міністерство освіти і науки України, м. Київ
Захист відбудеться "29" березня 2001р. о 14-00 годині на засіданні
спеціалізованої вченої ради Д26.232.01 Фізико-технологічного інституту металів та сплавів НАН України, м. Київ-142, МСП, пр. Вернадського 34/1.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Фізико-технологічного інституту металів та сплавів НАН України, м. Київ-142, МСП, пр. Вернадського 34/1.
Автореферат розісланий "14" лютого 2001р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради Д26.232.01 доктор технічних наук, професор Чорновол А. В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність проблеми. У машинобудуванні України широко застосовуються ливарні антифрикційні чавуни, бронзи, латуні, бабіти, алюмінієві й цинкові сплави для виробництва деталей, що працюють в умовах зовнішнього тертя. Використання ливарної технології, в тому числі й спеціальних методів лиття, забезпечує отримання литих виробів з мінімальними витратами матеріалів та енергії. Антифрикційні порошкові матеріали, які містять неметалеві фази (сульфіди та селеніди) мають високі триботехнічні характеристики, однак технологія їхнього виробництва, на відміну від ливарної, є складною та дорогою. Мідні сплави з вмістом міді від 60 до 90%, леговані оловом, нікелем, свинцем, цинком, є дорогими й дефіцитними та не завжди забезпечують достатній рівень несучої здатності при максимальних контактних навантаженнях. Останнім часом підвищення експлуатаційних вимог до антифрикційних матеріалів, викликає необхідність розробки нових ливарних антифрикційних сплавів на основі недорогих та недефіцитних матеріалів. Як показав аналіз досліджень, антифрикційні чавуни та сталі (в тому числі леговані обмеженою кількістю міді або сірки), мають недостатню здатність прироблятися через малий вміст у структурі сплавів фаз, котрі забезпечують захист поверхонь, що труться, від металевого контакту.
У працях таких дослідників, як Бобро Ю.Г., Марковський Є.А., Кіріевський Б.А., Тихонович В.І., Жуков О.А., Смирнов А.І., Rote F.B. та інших, виконувались дослідження окремого легування міддю, сіркою, фосфором та у ряді випадків, комплексами типу Cu-P и Cu-S - для збільшення зносостійкості чавунів, дослідження обмежувалися зазначеними системами легуючих елементів. Але водночас не були проведені системні дослідження комплексу легуючих елементів Cu-S-P на зносостійкість Fe-C сплавів. Окрім цього, при додаванні сірки до антифрикційного чавуну було встановлено її відбілюючий вплив, що зменшує його антифрикційні й механічні властивості. Для умов тертя у корозійних середовищах для виготовлення деталей машин використовуються аустенітні нікель-мідисті чавуни, зокрема, чавун марки ЧН15Д7Х2 (ГОСТ7769-82), у складі якого міститься 6-8% міді, до 0,1% сірки та до 0,3%фосфору. Однак використання такого класу матеріалів при сухому або граничному терті не є доцільним через аустенітну матрицю сплаву, котра не має у зазначених вище умовах антифрикційних властивостей.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Технологічні особливості процесу лиття та властивості сплавів системи Fe-Cu-S-P як замінника бронз для підшипників ковзання.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок