Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Трансформація міжнаціональних та міжетнічних відносин у Західній Європі в 1980-1990-ті рр.

Трансформація міжнаціональних та міжетнічних відносин у Західній Європі в 1980-1990-ті рр.

Назва:
Трансформація міжнаціональних та міжетнічних відносин у Західній Європі в 1980-1990-ті рр.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,25 KB
Завантажень:
234
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ЧУГРІНА ОКСАНА РОМАНІВНА
УДК 94: 323.1 (4) ”1980/1990”
Трансформація міжнаціональних та міжетнічних
відносин у Західній Європі в 1980-1990-ті рр.
07.00.02 – всесвітня історія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Донецьк - 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі міжнародних відносин та зовнішньої політики Донецького національного університету Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: | кандидат історичних наук, доцент
Тодоров Ігор Ярославович,
Донецький національний університет, доцент кафедри міжнародних відносин та зовнішньої політики
Офіційні опоненти: | доктор історичних наук, професор
Єрхов Геннадій Петрович,
Донецький національний університет, завідувач кафедри всесвітньої історії
кандидат історичних наук, доцент Мінгазутдінов Ігор Олександрович, Інститут міжнародних відносин Київського національного університету
ім. Тараса Шевченка,
доцент кафедри міжнародних відносин
та зовнішньої політики
Провідна установа: | Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна Міністерства освіти і науки України (кафедра нової та новітньої історії)
Захист відбудеться “      ”     січня     2007 року о   .00   годині на засіданні спеціалізованої вченої ради в Донецькому національному університеті за адресою: 83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24, 2-й навч. корп., ауд. 32.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Донецького національного університету (83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24).
Автореферат розісланий “      ”    грудня    2006 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Крапівін О.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження зумовлена необхідністю ґрунтовного вивчення теоретичного й практичного досвіду міжнаціональних та міжетнічних відносин країн Західної Європи та застосуванням його в подальшому розвитку України в контексті європейської орієнтації нашої держави.
До кінця ХХ ст. багатьом західноєвропейським країнам шляхом перегляду класичних засад державної політики вдалося досягти помітного прогресу в подоланні етнополітичної конфронтації, яка сягнула в 60-70 рр. ХХ ст. свого піка на хвилі вимог з боку іноетнічних груп. Проте на тлі етнічних війн, дезінтеграції держав, гострих етнонаціональних криз в інших регіонах світу, Західна Європа сприймалася як відносно благополучний регіон, де етнічні протиріччя вдавалося контролювати на основі принципів ліберальної демократії. Все це складає ту специфіку західного досвіду в етнонаціональній сфері, яка робить його безперечно цінним і для теоретичного розуміння загальних закономірностей сучасного розвитку етнонаціональних процесів, і для практичного здійснення принципів етнонаціональної політики.
Як свідчить досвід розвинутих поліетнічних держав, механізм захисту етнонаціональних меншин, а також відродження корінного етносу здійснювалося через створення та реалізацію спеціальних економічних, соціальних та культурних програм на загальнодержавному, регіональному та етнотериторіальному рівнях. З цього приводу певний інтерес представляє знайомство з системою міжнародного та державно-правового забезпечення прав етнонаціональних спільнот, основних засобів побудови міжнаціональних та міжетнічних відносин у 80-90-х рр. ХХ ст. в Західній Європі, враховуючи етнополітичні процеси, що розвиваються на європейському континенті, аналіз чого і наведено в дисертації.
Аналіз стану наукової розробки проблеми виявив, що у цьому напрямі було досягнуто певних результатів, але відсутні спеціальні праці, присвячені комплексному висвітленню історичного процесу формування та розвитку європейської системи міжнаціональних та міжетнічних відносин у 80-90-ті рр. ХХ ст. Актуальність теми визначається також тим, що дана проблема практично не була ще предметом спеціальних досліджень у вітчизняній історіографії.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: Трансформація міжнаціональних та міжетнічних відносин у Західній Європі в 1980-1990-ті рр.

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок