Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> антиоксидантний статус у курей, ембріонів та одноденних курчат за різного складу раціону

антиоксидантний статус у курей, ембріонів та одноденних курчат за різного складу раціону

Назва:
антиоксидантний статус у курей, ембріонів та одноденних курчат за різного складу раціону
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,78 KB
Завантажень:
92
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
інститут біології тварин УААН
карпа іванна володимирівна
УДК 636.5: 57.017.642: 577.1.16
антиоксидантний статус у курей, ембріонів та одноденних курчат за різного складу раціону
03.00.04 – біохімія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата сільськогосподарських наук
Львів-2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті біології тварин УААН.
Науковий керівник – | доктор сільськогосподарських наук, член-кореспондент УААН Ратич Іриней Борисович, Інститут біології тварин УААН, головний науковий співробітник лабораторії фізіолого-біохімічних основ живлення птиці
Офіційні опоненти : | доктор біологічних наук, професор
Сологуб Леонід Ілліч, Інститут біології тварин УААН, завідувач лабораторії обміну речовин
доктор сільськогосподарських наук, старший науковий співробітник
Іонов Ігор Анатолійович, Інститут птахівництва УААН, завідувач відділу фізіології і біохімії живлення птиці
Провідна установа – | Державний науково-дослідний контрольний інститут ветеринарних препаратів та кормових добавок, відділ фармакології і імунології Міністерства аграрної політики України, м.Львів
Захист відбудеться 11.11.2003 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.368.01 в Інституті біології тварин УААН за адресою: вул. В.Стуса, 38, м.Львів, 79034.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту біології тварин УААН за адресою: вул. В.Стуса, 38, м.Львів, 79034.
Автореферат розісланий 10.10. 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Віщур О.І.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Прооксидантно-антиоксидантний гомеостаз підтримується за рахунок взаємодії ферментативної та неферментативної систем антиоксидантного захисту (САЗ), які оберігають організм від надмірного утворення продуктів пероксидації ліпідів (ПОЛ) та вільних радикалів, що проявляють деструктивну дію на клітинні мембрани та внутрішньоклітинні біополімери (Ионов И.А., 1997; Антоняк Г.Л., Бабич Н.О., Сологуб Л.І. та ін., 2000; Бєлєнічев І.Ф., Левицький Є.Л. та ін., 2002). Стан антиоксидантної системи у тварин і птахів впливає на їх ріст, резистентність, продуктивність і якість продукції (Калитка В.В., 1995; Ионов И.А., Шаповалов С.О. и др., 2001; Берзиня Н., Ансите М. и др., 2001). Інтенсивність ПОЛ в організмі птахів значною мірою залежить від характеру живлення, зокрема структури раціону та хімічного складу окремих його компонентів (Junqueira O.M., Faria D.E. e.a., 1993; Du M., Ahn D.U. e.a., 2001).
У цьому плані заслуговують на увагу дослідження, пов’язані з використанням у годівлі курей-несучок ячменю як джерела енергії замість кукурудзи та кормових бобів як джерела протеїну замість частини соняшникової макухи. Вони містять значно менше поліненасичених жирних кислот, стимулюючих ПОЛ, у порівнянні з кукурудзою та соняшниковою макухою (Янович В.Г., Сологуб Л.І., 2000). Проте використання у складі раціонів для курей бобових, а також ячменю замість кукурудзи обмежується наявністю у них антипоживних речовин, які за певних умов можуть накопичуватись в організмі та проявляти негативний вплив на обмінні процеси і продуктивність птахів через посилення окиснювальних процесів (Таранов М.Т., Сабиров А.Х., 1987; Douglas J.H., Sullivan T.W. e.a., 1991; Mezes M., Surai P.F., e. a., 1997; Притуленко О.В., Батюжевський Ю.Н., 2001).
Слід відзначити, що у літературі є мало даних стосовно комплексних досліджень впливу зернобобових культур на процеси ПОЛ, активність САЗ в організмі птахів, їх продуктивні та репродуктивні показники. Тому визначення оптимальних кількостей введення окремих інгредієнтів до раціону, вивчення їх впливу на обмінні процеси та розробка способів ефективного використання поживних речовин корму є актуальною проблемою у живленні птахів.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана відповідно до плану науково-дослідних робіт лабораторії фізіолого-біохімічних основ живлення птиці Інституту біології тварин УААН і виконувалась у межах таких завдань: “Дослідити ефективність використання поживних речовин корму у курей та розробити нову рецептуру комбікормів” (№ держреєстрації 0196U0104478); “Вивчити роль субстратів у механізмі трансформації поживних речовин корму у птиці та розробити систему ефективного використання в її раціонах рослинної сировини” (№ держреєстрації 0101U003437), у яких автор досліджувала процеси ПОЛ і зміни стану САЗ у курей, ембріонів та одноденних курчат за різного складу раціону для курей-несучок.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: антиоксидантний статус у курей, ембріонів та одноденних курчат за різного складу раціону

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок