Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> БІОМЕХАНІЧНИЙ КОНТРОЛЬ ПОСТАВИ УЧНІВ У ПРОЦЕСІ ФІЗИЧНОГО ВИХОВАННЯ

БІОМЕХАНІЧНИЙ КОНТРОЛЬ ПОСТАВИ УЧНІВ У ПРОЦЕСІ ФІЗИЧНОГО ВИХОВАННЯ

Назва:
БІОМЕХАНІЧНИЙ КОНТРОЛЬ ПОСТАВИ УЧНІВ У ПРОЦЕСІ ФІЗИЧНОГО ВИХОВАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,38 KB
Завантажень:
288
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ЛЬВІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ІНСТИТУТ
ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ
БИЧУК ОЛЕКСАНДР ІВАНОВИЧ
УДК 796.012.1.:612.76
БІОМЕХАНІЧНИЙ КОНТРОЛЬ ПОСТАВИ УЧНІВ У ПРОЦЕСІ ФІЗИЧНОГО ВИХОВАННЯ
24.00.02 – Фізична культура, фізичне виховання
різних груп населення
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата наук
з фізичного виховання та спорту
Львів – 2001


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Волинському державному університеті
імені Лесі Українки, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат педагогічних наук, доцент
Кашуба Віталій Олександрович,
Національний університет фізичного виховання і спорту України,
доцент кафедри кінезіології
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор,
член-кореспондент АПН України
Вільчковський Едуард Станіславович,
Львівський державний інститут фізичної культури,
професор кафедри педагогіки і психології;
доктор біологічних наук, професор
Мицкан Богдан Михайлович,
Прикарпатський університет
імені В. Стефаника,
завідувач кафедри теорії і методики
фізичного виховання і спорту
Провідна установа: Національний педагогічний університет
імені М.П.Драгоманова, кафедра фізичного виховання і здоров’я, Міністерство освіти і науки України, м. Київ
Захист відбудеться 13 липня 2001 року об 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 35.829.01 Львівського державного інституту фізичної культури (79000, м. Львів, вул.Костюшка, 11).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Львівського державного інституту фізичної культури (79000, м. Львів, вул.Костюшка, 11).
Автореферат розіслано “12” червня 2001 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О.М.Вацеба


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Проблема фізичного виховання підростаючого покоління одна з найважливіших на сучасному етапі розвитку суспільства. Провідні спеціалісти, вчені (О.Д.Дубогай, 1978, 1991; А.М.Лапутін, В.О.Кашуба, 1999 та ін.), зазначають, що формування правильної постави у дітей – одна з основних педагогічних проблем шкільного фізичного виховання. Численними дослідженнями (Е.С.Вільчковський, 1983; О.О.Гужаловський, 1986; Л.В.Волков, 1991; О.С.Куц, 1994; Б.М.Шиян, 1997; Т.Ю.Круцевич, 1999 та ін.) доведено, що процес фізичного виховання у школі повинен забезпечити об’єктивний контроль за формуванням правильної постави учнів.
Постава є інтегруючим показником стану здоров'я дітей, навіть незначні функціональні порушення можуть спричинити стійку деформацію опорно-рухового апарату, мати важкі наслідки для здоров'я дітей (О.Г.Сухарєв, 1991; І.В.Пенькова, 1997; М.Є.Веріч, Р.А.Баннікова, 1998 та ін.). Підвищення тонусу скелетних м’язів, які впливають на формування правильної постави, є наслідком не лише покращення регуляторної функції центральної нервової системи , а й позитивного впливу фізичних вправ на організм школярів (Б.М.Мицкан, ; Е.С.Вільчковський, 1998).
Серед захворювань опорно-рухового апарату порушення постави і бічні викривлення хребта посідають одне із перших місць як за частотою, так і за складністю патологічних змін. Статистичні дані Міністерства освіти і науки України, Державного комітету України з фізичної культури та спорту (1997) засвідчують, що понад 60 % учнів шкіл України мають різні порушення постави.
До цього часу багато питань, які стосуються біомеханічного контролю порушень постави, не мають належного наукового обгрунтування. Зокрема, не вивчене питання впливу гравітаційних взаємодій на розподіл маси тіла людини в просторі. Не з'ясована ефективність застосування превентивних засобів профілактики порушень постави дітей шкільного віку у процесі фізичного виховання з урахуванням біомеханічних властивостей скелетних м'язів, які беруть участь у регуляції вертикальної пози. Вимагає окремого вирішення проблема раннього виявлення можливих порушень постави у школярів методами біомеханічного контролю.
Таким чином, актуальність проблеми, що досліджується, визначається недостатньою вивченістю питання біомеханічного контролю постави учнів у процесі фізичного виховання в загальноосвітніх школах.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: БІОМЕХАНІЧНИЙ КОНТРОЛЬ ПОСТАВИ УЧНІВ У ПРОЦЕСІ ФІЗИЧНОГО ВИХОВАННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок