Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПОБУДОВА ТРЕНУВАЛЬНИХ ЗАНЯТЬ ЗМАГАЛЬНОЇ СПРЯМОВАНОСТІ КВАЛІФІКОВАНИХ СПОРТСМЕНОК У ФЕХТУВАННІ НА ШПАГАХ

ПОБУДОВА ТРЕНУВАЛЬНИХ ЗАНЯТЬ ЗМАГАЛЬНОЇ СПРЯМОВАНОСТІ КВАЛІФІКОВАНИХ СПОРТСМЕНОК У ФЕХТУВАННІ НА ШПАГАХ

Назва:
ПОБУДОВА ТРЕНУВАЛЬНИХ ЗАНЯТЬ ЗМАГАЛЬНОЇ СПРЯМОВАНОСТІ КВАЛІФІКОВАНИХ СПОРТСМЕНОК У ФЕХТУВАННІ НА ШПАГАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,29 KB
Завантажень:
325
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ФІЗИЧНОГО ВИХОВАННЯ І СПОРТУ УКРАЇНИ
ЯСЬКО Лілія Володимирівна
УДК 796.864 – 015.4
ПОБУДОВА ТРЕНУВАЛЬНИХ ЗАНЯТЬ ЗМАГАЛЬНОЇ СПРЯМОВАНОСТІ КВАЛІФІКОВАНИХ СПОРТСМЕНОК У ФЕХТУВАННІ НА ШПАГАХ
24.00.01 — Олімпійський і професійний спорт
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата наук
з фізичного виховання і спорту
Київ — 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Національному університеті фізичного виховання і спорту України, Державний комітет України з питань фізичної культури і спорту.
Науковий керівник – доктор медичних наук, професор
ШАХЛІНА Лариса Ян-Генріхівна, Національний університет фізичного виховання і спорту України, завідувач кафедри спортивної медицини.
Офіційні опоненти:
доктор біологічних наук, професор
ФІЛІППОВ Михайло Михайлович, Національний медичний університет ім. О.О. Богомольця, завідувач кафедри фізичного виховання і здоров'я;
кандидат педагогічних наук, доцент
ДРЮКОВ Володимир Олексійович, Державний науково-дослідний інститут фізичної культури і спорту, заступник директора з НДР.
Провідна установа – Харківська державна академія фізичної культури і спорту, кафедра біологічних основ фізичного виховання і спорту, Державний комітет України з питань фізичної культури і спорту, м. Харків.
Захист відбудеться 26 вересня 2003 р. о 16 год. 30 хв. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.829.01 Національного університету фізичного виховання і спорту України (03680, Київ-150, вул. Фізкультури, 1).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного університету фізичного виховання і спорту України (03680, Київ-150, вул. Фізкультури, 1).
Автореферат розісланий 25 серпня 2003 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор наук з фізичного
виховання і спорту, професор Т. Ю. Круцевич
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність. Змагальна діяльність у фехтуванні характеризується високою швидкістю, розмаїтістю та несподіваною зміною атакуючих і захисних дій, накалом тактичної боротьби та емоційною напругою. Сучасний принцип проведення змагань висуває високі вимоги до рівня спеціальної фізичної, техніко-тактичної та психологічної підготовленості спортсменок протягом 8-10 годин змагального дня. Такі тривалі навантаження змінної інтенсивності, що супроводжуються раптовою зміною ритму і темпу рухів, сприяють відносно швидкому розвитку загального стомлення, що, в свою чергу, викликає порушення психофізіологічних функцій організму (Б.А. Вяткін, 1982; А.В. Родіонов, 1983; Д.А. Тишлер, 1986, 1997). Тому тренування спортсменок у фехтуванні повинно бути, насамперед, спрямоване на удосконалення процесів адаптації до специфічних змагальних навантажень і, як результат, на підвищення результативності дій у двобоях. Найбільше відповідають цим вимогам модельні змагання, у яких є можливість відобразити усі види навантажень офіційних турнірів (В.Н. Платонов, 1997).
Аналіз спеціальної літератури (М.Л. Іткін, 1988; В.В. Шадріна, 1998), досвіду підготовки клубних і збірних команд України з фехтування показав, що моделюванню змагальних впливів, які висуваються перед організмом спортсменів в умовах відповідальних змагань, приділяється важливе місце. Однак, разом з цим не існує чітких уявлень відносно системи організації контрольних двобоїв, моделюючої умови офіційних змагань. Встановлено, що в умовах традиційного тренувального процесу принцип побудови тренувального заняття змагальної спрямованості (бойової практики) за багатьма показниками не відповідає характеристикам міжнародних і головних змагань року, що, на нашу думку, значно занижує ефективність підготовки спортсменок.
Результативність змагальної діяльності у фехтуванні багато в чому зумовлена психофізіологічним станом спортсменів, який визначає їхні можливості сприймати та аналізувати ситуацію протиборства із суперником, яка постійно змінюється (Є.П. Ільїн, Н.С. Драчук, 1974; Ю.О. Бріскін, 1998; І.П. Іванов, 1998). Аналіз отриманої інформації відображується на прийнятті власного мисленого рішення та його втіленні у відповідних бойових діях (В.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ПОБУДОВА ТРЕНУВАЛЬНИХ ЗАНЯТЬ ЗМАГАЛЬНОЇ СПРЯМОВАНОСТІ КВАЛІФІКОВАНИХ СПОРТСМЕНОК У ФЕХТУВАННІ НА ШПАГАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок