Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРОФЕСІЙНІ СПІЛКИ ЯК СУБ’ЄКТИ ТРУДОВОГО ПРАВА

ПРОФЕСІЙНІ СПІЛКИ ЯК СУБ’ЄКТИ ТРУДОВОГО ПРАВА

Назва:
ПРОФЕСІЙНІ СПІЛКИ ЯК СУБ’ЄКТИ ТРУДОВОГО ПРАВА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,59 KB
Завантажень:
267
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ВНУТРІШНІХ СПРАВ
Циганчук Наталія Антонівна
УДК 331.152: 331. 107
ПРОФЕСІЙНІ СПІЛКИ ЯК СУБ’ЄКТИ ТРУДОВОГО ПРАВА
Спеціальність 12.00.05. – трудове право; право
соціального забезпечення
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Харків – 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у відділі проблем цивільного, трудового і підприєм-ницького права Інституту держави і права ім. В.М.Корецького НАН України.
Науковий керівник – Хуторян Наталія Миколаївна – доктор
юридичних наук, старший науковий співробітник, провідний науковий співробітник відділу проблем цивільного, трудового і підприємницького права Інституту держави і права ім. В.М.Корецького НАН України;
Офіційні опоненти: Ротань Володимир Гаврилович – доктор юридичних наук, професор, професор кафедри господарського і трудового права Таврійського національного університету ім. В.І Вернадського.
Жернаков Володимир Володимирович –
кандидат юридичних наук, доцент, завідувач
кафедри трудового права Національної
юридичної академії України ім. Ярослава
Мудрого.
Провідна установа – Східноукраїнський національний університет
ім. Володимира Даля, кафедра правознавства,
Міністерство освіти і науки України
(м. Луганськ).
Захист відбудеться “ 11 ” лютого 2005 року о 10.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.700.02 Національного університету внутрішніх справ за адресою: 61080, м. Харків, проспект 50-річчя СРСР, 27.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національного університету внутрішніх справ за адресою: 61080, м. Харків, проспект
50–річчя СРСР, 27.
 
Автореферат розісланий “ 27 ” грудня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Ю.І.Чалий.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Характерною особливістю становища людини і громадянина у демократичному суспільстві є всебічна забезпеченість реального здійснення широкого кола прав і свобод, важливими з яких є право на працю та на об’єднання у професійні спілки.
Але складні політичні та соціально-економічні процеси, що проходять у країні, нагально вимагають удосконалення правової бази. Разом із активізацією законотворчості істотно збільшується роль досліджень у галузях права, зокрема, трудового.
З прийняттям Конституції України чинне законодавство з питань правового статусу суб’єктів трудового права необхідно привести у відповідність з Основним законом держави. Для забезпечення цього процесу потрібна серйозна наукова основа, на яку буде спиратись у своїй діяльності законодавець.
Проблеми діяльності професійних спілок як представників і захисників інтересів найманих працівників та суб’єктів трудового права у різних ракурсах досліджували О.М. Бондаренко, Є.М. Гершанов, Г.С. Гон-чарова, В.М. Догадов, Р.З. Лівшиць, А.М. Мацюк, Г.К. Москаленко, В.І. Про- копенко, О.І. Процевський, З.К. Симорот, В.І. Смолярчук, І.О. Снігірьова, А.І. Цепін, Б.О. Шеломов, Л.С. Явіч та інші.
Проте, незважаючи на ґрунтовні дослідження, проблеми професійних спілок як суб’єктів трудового права не тільки не втратили своєї актуальності, а ще більше загострилися.
Донині залишається спірним питання щодо визначення профспілок як суб’єктів трудового права та як сторони трудового відношення. Багато авторів ототожнюють ці два поняття. У зв’язку з цим виникає проблема дослідження правового статусу профспілок як суб’єктів трудового права та як сторони трудового правовідношення. Розмежування цих двох понять дасть змогу чітко визначити, коли саме професійні спілки можуть виступати суб’єктами трудового права, а коли стороною трудового правовідношення.
У чинному Кодексі законів про працю України закріплені окремі повноваження профспілок щодо виникнення, зміни і припинення трудових відносин найманих працівників, їх компетенція по забезпеченню охорони праці та по представництву і захисту трудових прав. Проте вказані права профспілок розпорошені по всьому КЗпП; у діючому законодавстві не знайшли свого закріплення питання форми реалізації прав профспілок.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ПРОФЕСІЙНІ СПІЛКИ ЯК СУБ’ЄКТИ ТРУДОВОГО ПРАВА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок